Albatros D.III, 7 Eskadra, Edward C.Corsi, BlueMax 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Albatros D.III, 7 Eskadra, Edward C.Corsi, BlueMax 1:48

Postprzez DUDE » niedziela, 21 października 2012, 18:55

Kapitan, pilot Edward C Corsi, podobnie jak reszta amerykańskich ochotników Coopera, nie miał żadnych polskich korzeni. Urodził się w Brooklinie NY, 10 listopada 1897 roku.
W 1916 roku młody Edek zaciagnął się do wojska początkowo jako kierowca ambulansu następnie na poczatku 1917 roku odbył szkolenie lotnicze i wstapił do Francuskich Sił Powietrznych gdzie dochrapał się kapitana w lipcu 1919 roku.
W “cyrku” Coopera był od samego początku.


Obrazek
źródło: internet

To ten przystojniak obok pięknej dzierlatki, którą ma zamiar zabrać w przestworza. Prawdopodobnie zdjęcie zostało wykonane przed 1 ofensywą, kiedy to 7 Eskadra czekała na przydział frontowy.

Obrazek
źródło: internet

Tutaj kapitan w towarzystwie “Coopa”, jak widać pole wzlotów Lewandówki nie rozpieszcza.


O przygodach 7 Eskadry na froncie galicyjskim, atakach na konarmie Budionnego, ciąglych zmianach lotnisk i ciężkich warunkach służby w obronie granic Rzeczpospolitej (oraz innych państw europejskich) przed nadciagającą falą bolszewizmu, można poczytać w dostępnych publikacjach, ja skupię się na rzeczonym aparacie latającym o nr bocznym “2”, na którym Corsi rozpoczął swoją ochotniczą służbę w 7 Eskadrze.
Oczywiście zdjęcia archiwalnego, potwierdzającego niemalowany kadłub nie odnalazłem. Dostępne zdjęcia z Lewandówki nie dodają niczego nowego

Obrazek
źródło: internet

D.III służące w 7 Eskadrze były już mocno wyeksploatowane i w niedługim czasie zastąpione Balillami. Los dwójki zdaje się być bardziej tragiczny. Z zapisków Coopera dowiadujemy się, że aparat latający o nr “2” został uszkodzony podczas ataku na bolszewicką konnice, przeprowadzonym przez Konopkę I Corsiego. Ten ostatni przyjął na siebie skoncentrowany ogień z ziemi i z dwoma strzaskanymi podłużnicami zaczął wracać do bazy. Na 1,5 kilometra przed lotniskiem Corsi dał sygnał do przymusowego lądowania. Jak tylko maszyna Corsiego dotknęła ziemi pękła na pół.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam,
D
Ostatnio edytowano czwartek, 13 lipca 2017, 13:43 przez DUDE, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Reklama

Re: Albatros D.III, 7 Eskadra, Edward C.Corsi, BlueMax 1:48

Postprzez Adam » niedziela, 21 października 2012, 19:05

Piękny model, 7EM jest mi bardzo bliska, sam poświęciłem mojemu Albatrosowi mnóstwo czasu.
Bardzo mi się podoba drewnniany kadłub i swirole na skrzydłach.

No i pytanie co następne na warsztacie?

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Albatros D.III, 7 Eskadra, Edward C.Corsi, BlueMax 1:48

Postprzez GrzeM » niedziela, 21 października 2012, 19:44

Model piękny i Corsi postać ciekawa, ale osobiście nie wierzę w "spiralki" na dolnych powierzchniach. No, ale nie marudzę.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Albatros D.III, 7 Eskadra, Edward C.Corsi, BlueMax 1:48

Postprzez xmald » niedziela, 21 października 2012, 23:46

Już to mówiłem przy okazji warsztatu. Spiralki rządzą! Sklejka na kadłubie również świetnie wykonana. Model bardzo mi się podoba. Mogę śmiało powiedzieć/przyznać się, że trochę koledze zazdroszczę takiej eleganckiej DIII.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Albatros D.III, 7 Eskadra, Edward C.Corsi, BlueMax 1:48

Postprzez Adam » poniedziałek, 22 października 2012, 00:07

Mnie teź kusiły spiralki i sklejkowe poszycie, ale robiłem mój model na konkurs na czas i poszedłem na łatwiznę i tylko ster kierunku dostał spiralki.
Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 29 gości