Miles Magister 14A 1_48 304sq (Polish) RAF - SpecialHobby

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Miles Magister 14A 1_48 304sq (Polish) RAF - SpecialHobby

Postprzez łysy » czwartek, 25 października 2012, 07:59

Witam Kolegów
Znalazłem kilka dni na sklejenie kolejnego modelu-tym razem wybór padł na M14a z 304 sq Raf
Malowanie i oznakowanie hipotetyczne, nie ma niestety zdjęć tego samolotu, jedynie są znane dwa seriale M14a z 304 sq.
Malowanie standardowe z tego okresu 1940r.
Od siebie dodałem otwarte drzwiczki kabin, luk bagażnika z otwartą pokrywą, trochę "bebechów"w kabinie i przewody hamulców kół, a takze wykonałem od nowa wiatrochrony. Odciąłem także lotki, pocieniłem krawędzie spływu płatów i sterów. Malowanie wykonane farbami Gunze H i Pactra, kalki drukowane samodzielnie (nr seryjne)
Zapraszam do oglądania i komentowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




_____________________________________
robi się........ An-2 1/48 30%
Ostatnio edytowano czwartek, 25 października 2012, 08:08 przez Mecenas, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono kody do obrazków
łysy
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa, 25 czerwca 2008, 21:41
Lokalizacja: pomorskie

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Miles Magister 14A 1_48 304sq (Polish) RAF - SpecialHobby

Postprzez Adam » czwartek, 25 października 2012, 08:51

Raczej nietypowy tutaj model, ale za to bardzo ładnie zrobiony.
Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miles Magister 14A 1_48 304sq (Polish) RAF - SpecialHobby

Postprzez tytus » czwartek, 25 października 2012, 16:29

Piękny samolot i schludnie wykonany model. Gratulacje!
Jedyne czego nie kupuję, to ten łoś. Trochę za bardzo rzucający się w oczy.
Avatar użytkownika
tytus
 
Posty: 320
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2008, 00:37

Re: Miles Magister 14A 1_48 304sq (Polish) RAF - SpecialHobby

Postprzez Robert Thorz » piątek, 26 października 2012, 08:55

Bardzo ładny model. Mam sentyment do tego samolotu. Mialem zrobioną makietę latającą na uwięzi tego modelu w skali 1:10. Jedynie bym górne powierzchnie satyną zwerniksował. Za bardzo moim zdaniem się błyszczy.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: Miles Magister 14A 1_48 304sq (Polish) RAF - SpecialHobby

Postprzez Aleksander » piątek, 26 października 2012, 09:08

Bardzo ładny model fajnego samolotu - rzadko widuje się samoloty szkolne na forum. Temat może mniej "chodliwy", ale jak widać ciekawy. I jeszcze w polskich barwach!
Gratulacje.
Zrobiłbym - na Twoim miejscu - kilka zdjęć w plenerze - może być niezły efekt.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Miles Magister 14A 1_48 304sq (Polish) RAF - SpecialHobby

Postprzez Grzegorz2107 » piątek, 26 października 2012, 09:40

Wielka szkoda, że producent nie zadbał o ten charakterystyczny dla tej maszyny element konstrukcji, jakim jest wylot powietrza chłodzącego przez odstającą dośc znacznie od obrysu dolną i boczne pokrywy silnika.
Postęp w porównaniu z Frogiem jest, ale zawsze mnie irytuje takie podejscie wspólczesnych projektantów.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Miles Magister 14A 1_48 304sq (Polish) RAF - SpecialHobby

Postprzez łysy » piątek, 26 października 2012, 10:53

Dziękuje za opinie.

Łoś - taki lubie :), a serio to wydaje mi się że to przez lampę błyskową tak mocno się wyróżnia

Błyszczenie werniksu - trzeba mu dać kilka dni to zmatowieje (sido plus Pactra )

Zdjęcia w plenerze - czasu, czasu mało ! nawet te musiałem robić przy lampie wieczorem:)

Grzegorz2107 napisał(a):Wielka szkoda, że producent nie zadbał o ten charakterystyczny dla tej maszyny element konstrukcji, jakim jest wylot powietrza chłodzącego przez odstającą dośc znacznie od obrysu dolną i boczne pokrywy silnika.
Postęp w porównaniu z Frogiem jest, ale zawsze mnie irytuje takie podejscie wspólczesnych projektantów.


Po to jesteśmy modelarzami aby poprawiac nieraz takie rzeczy :). Pilnik i skalpel zrobiły swoje i w zrobionym modelu efekt jest. Dodatkowo musiałem wkleić pomiędzy połówki pokryw kawałek plastiku gr.1mm. A tak nawiasem mówiąc-jak się bierze short run'a na warsztat trzeba się spodziewać (właściwie to być pewnym) róznych uproszczeń
łysy
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa, 25 czerwca 2008, 21:41
Lokalizacja: pomorskie

Re: Miles Magister 14A 1_48 304sq (Polish) RAF - SpecialHobby

Postprzez jarek38 » sobota, 27 października 2012, 18:13

Zdjęcia niestety nie oddają urody tego modelu, widziałem go na żywo i muszę powiedzieć, Model Klasa. Te fotki totalnie dewaulują wygląd Magistra, a skoro i tak się podoba oglądającym, to wierzcie mi, w naturze jest świetny. Gratuluję Łysemu modelu i proszę o lepsze fotki, koniecznie.
jarek38
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 19 grudnia 2009, 16:17

Re: Miles Magister 14A 1_48 304sq (Polish) RAF - SpecialHobby

Postprzez Voltan » niedziela, 28 października 2012, 20:44

Bardzo ładny model. Szczególnie wrażenie robią owiewki i otwarte pokrywy. Podoba mi się również obłocenie skrzydeł za kołami.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miles Magister 14A 1_48 304sq (Polish) RAF - SpecialHobby

Postprzez tytus » niedziela, 28 października 2012, 22:00

łysy napisał(a):Łoś - taki lubie :), a serio to wydaje mi się że to przez lampę błyskową tak mocno się wyróżnia

A być i tak może, że to fotki tak go wyciągnęły na wierzch i skoro lubisz to nie istotne.
Grunt, że modelik fajny i coraz przyjażniej spoglądam na swojego Magistra, który leżakuje już od kilku lat i czeka na swoją kolej :)
Grzegorz2107 napisał(a):Wielka szkoda, że producent nie zadbał o ten charakterystyczny dla tej maszyny element konstrukcji, jakim jest wylot powietrza chłodzącego przez odstającą dośc znacznie od obrysu dolną i boczne pokrywy silnika.
Postęp w porównaniu z Frogiem jest, ale zawsze mnie irytuje takie podejscie wspólczesnych projektantów.

Nie wiem czy się orientujesz ale jest to short-run i to dosyć leciwy, więc technologia wykonania oraz jakość produktu trochę się różnią od standardowego wtrysku. Wg mnie należy się cieszyć, że producent zadbał, aby ten model pojawił się na rynku. Bo na Magistra moglibyśmy sobie dość długo poczekać.
Avatar użytkownika
tytus
 
Posty: 320
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2008, 00:37

Re: Miles Magister 14A 1_48 304sq (Polish) RAF - SpecialHobby

Postprzez Arcturus » niedziela, 28 października 2012, 22:08

Piękny maluch, brawo za oryginalny temat i znakomite wykonanie!
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości