Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez Arcturus » niedziela, 2 grudnia 2012, 20:23

Prezentuję końcową galerię modelu, którego budowę można było zobaczyć tutaj: viewtopic.php?f=12&t=23483. Model prezentuje maszynę pilotowaną przez kpr. Andrzeja Niewiarę z GC 1/145, lotnisko Dreux, czerwiec 1940.
To mój pierwszy model w tej skali i mogę go gorąco polecić. Jest stosunkowo prosty w budowie, dobrze spasowany i ma świetnej jakości kalkomanie. Wymieniłem jedynie przód kadłuba na prawidłowy, żywiczny produkcji Department of Correction. Malowanie: spód to Pactra A-085, kamuflaż góry płatowca to Mr.Color 54 i 307 oraz Tamiya x-9. Część oznaczeń malowana od szablonów Montexu. Po szczegóły odsyłam do wątku warsztatowego :) Z wiadomych mi baboli historycznych, szachownica na prawej stronie kadłuba ma złą orientację. Na zdjęciach zauważyłem też zwichrowanie urządzeń celowniczych, do poprawki. Zapraszam do oglądania i komentowania. Warunki oświetleniowe były kiepskie w ten weekend, zbyt pochmurno...

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Reklama

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez skusz » niedziela, 2 grudnia 2012, 20:53

Tak jak pisałem w wątku warsztatowym, bardzo ładny, bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez Murek » niedziela, 2 grudnia 2012, 21:28

Bardzo ładny model brzydkiego samolotu ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez Adam » niedziela, 2 grudnia 2012, 21:39

Dla mnie bardzo ładnie wykonany i pomalowany, te ciapki wyszły moim zdaniem bardzo ładnie.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez Jaho63 » niedziela, 2 grudnia 2012, 21:46

No, wiadomo, że fajnie byłoby bez baboli, ale i tak IMHO, jeden z Ciekawszych modeli Caudrona 714.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez Arcturus » niedziela, 2 grudnia 2012, 22:00

Dziękuję! Ja tam w nim widzę same babole większe i mniejsze, ale mam nadzieję że ciekawy temat trochę je równoważy :) Malowanie z ręki tego kamuflażu było dla mnie dużym wyzwaniem, i nie jestem do końca zadowolony z efektu, bo zginęło mi cieniowanie. Wyciągam naukę na przyszłość, żeby używać bardziej transparentnych farb (więcej warstw ale bardziej rozcieńczonych).
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez shivadog » niedziela, 2 grudnia 2012, 22:13

Arcturus napisał(a):nie jestem do końca zadowolony z efektu, bo zginęło mi cieniowanie.


Mi się góra stanowczo bardziej podoba niż dół, właśnie dlatego, że prawie zniknęło cieniowanie.
Ja bym jeszcze to cieniowanie na dole osłabiał (chyba, że to tylko na zdjęciach tak mocno widać).
Myślę, że mógłbyś zaryzykować i jeszcze go chwilę pomęczyć, jakieś drobne ledwo widoczne zacieki i może trochę washa o jakimś brudnym kolorze, pudru by mu nie zaszkodziło, a na takim dużym modelu aż się prosi.
Plamy wyszły nieźle, ale całości brakuje takiego ostatniego "szlifu".

IMHO to jest jeden z dziwniejszych myśliwców 2WŚ, kadłub ma dość sportową sylwetkę, do tego szklarnia Art Deco (uwielbiam w nim ten fragment) i do tego paskudne skrzydła z wielkim poduszkami z uzbrojeniem.

Pozdrawiam,

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 2 grudnia 2012, 23:35

Jest fajnie i już. Na pierwszy rzut świetne wrażenie robi chaotyczny, trójkolorowy kamuflaż.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez Paweł84 » poniedziałek, 3 grudnia 2012, 07:43

Duże brawa za ten malowany z ręki kamuflaż, no i oczywiście za ukończenie modelu mimo "niespodzianek" z malowaniem oznaczeń.
Trochę dziwnie wygląda to przybrudzenie chodnika na lewym skrzydle, jakoś tak nie pasuje do czystej całości.
Avatar użytkownika
Paweł84
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 13:54

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez heihachi mishima » poniedziałek, 3 grudnia 2012, 08:40

Bardzo ładny model, tylko lewe skrzydło odkleiło się od kadłuba (pewnie podczas malowania, bo śledząc wątek warsztatowy to na etapie sklejania wszystko było ok) :)
Pozdrawiam:)
heihachi mishima
 
Posty: 128
Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 20:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 3 grudnia 2012, 08:57

Paweł84 napisał(a):Duże brawa za ten malowany z ręki kamuflaż, no i oczywiście za ukończenie modelu mimo "niespodzianek" z malowaniem oznaczeń.
Trochę dziwnie wygląda to przybrudzenie chodnika na lewym skrzydle, jakoś tak nie pasuje do czystej całości.


Moim zdaniem on taki czysty nie jest, choć nie szarżowałem :) Trochę błotka jest na osłonach podwozia i oponach, okopcenia wydechów (choć znowu: "chciałabym, ale się boję...") plus wash - akurat to miejsce uznałem za najbardziej uczęszczane, więc nałożyłem więcej szminki tamiyowskiej :) Ale może coś jeszcze pozmieniam w kwestii brudzenia, bo to nie jedyny głos w tym kierunku...


shivadog napisał(a):IMHO to jest jeden z dziwniejszych myśliwców 2WŚ, kadłub ma dość sportową sylwetkę, do tego szklarnia Art Deco (uwielbiam w nim ten fragment) i do tego paskudne skrzydła z wielkim poduszkami z uzbrojeniem.


To zdecydowany unikat, dlatego zawsze miałem słabość do tej maszyny, pomijając już jej rolę w historii polskich skrzydeł. Zastanawia mnie nawet jak oni do niego wsiadali, bo kabina jest sporo do tyłu względem skrzydła - albo musieli sięgać nogą z krawędzi skrzydła (tak podejrzewam, stąd naniesiona imitacja błota własnie tam), albo sobie jakieś drabinki podstawiali. Ale pokraczna uroda to jedyna jego zaleta. Czas wznoszenia na 4.000 m to prawie 10 minut, podczas gdy P.11 na 5.000 wznosił się w 6 minut (dane z wiki).

shivadog napisał(a):
Arcturus napisał(a):nie jestem do końca zadowolony z efektu, bo zginęło mi cieniowanie.


Mi się góra stanowczo bardziej podoba niż dół, właśnie dlatego, że prawie zniknęło cieniowanie.
Ja bym jeszcze to cieniowanie na dole osłabiał (chyba, że to tylko na zdjęciach tak mocno widać).
Myślę, że mógłbyś zaryzykować i jeszcze go chwilę pomęczyć, jakieś drobne ledwo widoczne zacieki i może trochę washa o jakimś brudnym kolorze, pudru by mu nie zaszkodziło, a na takim dużym modelu aż się prosi.
Plamy wyszły nieźle, ale całości brakuje takiego ostatniego "szlifu".


Ciągle szukam "swojej" drogi i sam mam poczucie niedosytu. Preshading daje pewne efekty plastyczne bez większego wysiłku, stąd go stosuję, choć nie do końca jestem do niego przekonany. W kończonym teraz Centauro pojechałem jeszcze mocniej, ale być może w kolejnym planowanym modelu spróbuję innych metod, ograniczając preshading a próbując różnicowania powierzchni inaczej.


heihachi mishima napisał(a):Bardzo ładny model, tylko lewe skrzydło odkleiło się od kadłuba (pewnie podczas malowania, bo śledząc wątek warsztatowy to na etapie sklejania wszystko było ok) :)

Kurcze, faktycznie coś jest nie tak :shock: Czyżby moja wiara w Św. Toluen legła w gruzach? Jak wrócę do domu to obejrzę, co tam się stało. Teraz jakbym sobie przypominał lekki trzask w trakcie sesji foto, na pierwszych zdjęciach chyba faktycznie nie widać tej szpary. Może za mocno go ścisnąłem, to dosyć ciężki kawał plastiku i stosowałem mocny chwyt. Z drugiej strony wydaje mi się, że kadłub wchodził w skrzydła na wcisk, więc nie powinno być naturalnej tendencji do powstawania takiej dzuiry.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 3 grudnia 2012, 10:13

Bardzo mi się podoba - wiem - nie jestem oryginalny :lol: . Malowanie świetne, całość prezentuje się bardzo realistycznie. Brawo za temat i wykonanie!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez Voltan » poniedziałek, 3 grudnia 2012, 22:06

Samolot specyficznej urody, model natomiast bardzo ładnie wykonany. Na mnie duże wrażenie robi kamuflaż z ręki, ładne wnętrze, celownik i oszklenie.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Caudron CR 714C1, Azur, 1:32

Postprzez Jaho63 » piątek, 18 stycznia 2013, 19:56

Czy można prosić o umieszczenie tej galerii w katalogu? Za każdym razem muszę jej szukać. Dziękuję.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości