Studebaker US6 ICM 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Artek » piątek, 16 maja 2008, 09:13

Witam

Jak w temacie. Fotek mało i dużo o nim nie napisze bo to do payoprasy jest :) Dodam może, że jest to mój pierwszy model malowany aerografem. Farby to akryle, oleje, oleje dla plastyków i akwarelki też tam się znalazły :) Podziękowania dla kolegi EWPIGA za opiekę techniczną :)

A tu kilka ujęć naszego spracowanego weterana :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Artek
Ostatnio edytowano czwartek, 20 listopada 2008, 11:31 przez Artek, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2008, 23:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Reklama

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Michal » piątek, 16 maja 2008, 09:59

Jak widzę Franek Wichura został zdemobilizowany a jego Studebacker trafił na skład złomu?
Efekty zniszczenia super wyszły - ja bym tylko ewentualnie pomyślał nad wybiciem którejś z szyb, to dośc typowe "obrażenie" pozostawionych samym sobie wozów.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Bathin » piątek, 16 maja 2008, 10:19

A ja nad zmianą bieżnika, ale co tam, fajny jest :)
Pzdr
Ps.
Jedna rzecz mnie tylko wnerwia, już kiedyś o tym pisałem. Albo normalna prezentacja modelu na forum, albo info w dziale "handlowym" - "zrobiłem zajefajny model, ale żeby go zobaczyć kupcie..."
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:13

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Erlend Janson » piątek, 16 maja 2008, 11:19

Zajefajny modelik !! Gratulacje !! Bathin -> chłopak chciał sie pochwalić swoim modelem tym co Payoprasy nie zanabywają. W pełni go rozumiem bo jest się czym pochwalić.
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:14
Lokalizacja: Bytom

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Bathin » piątek, 16 maja 2008, 11:23

Rozumiem to, ale przez to że jest fajny model aż prosi się o więcej fotek :)
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:13

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 16 maja 2008, 11:24

Bardzo ładny, podoba mi się, szczególnie zacieki i odłażąca farba - bardzo realistyczne.
Przy okazji wracają wspomnienia z dzieciństwa. Mój wujek miał takiego (tylko z budą-sanitarką), który skończył podobnie. Po kilku latach intensywnej eksploatacji w wiejskim gospodarstwie padł ostatecznie, kolejnych części nie udało się już zdobyć. Wylądował więc tam, gdzie inne rupiecie - na tyłach gospodarstwa. Przez kilka następnych lat powoli sobie rdzewiał, później zdaje się trafił na złom. Została po nim w ogródku buda, w której hodowane są króliki :).

Bathin napisał(a):...Albo normalna prezentacja modelu na forum, albo info w dziale "handlowym" - "zrobiłem zajefajny model, ale żeby go zobaczyć kupcie..."

Eee, ja bym nie demonizował. 'Od przybytku głowa nie boli...', 'I te dwa nagie miecze przyjmiemy...' i tak dalej.
Są dobre fotki, dobrego modelu, a to już dużo. Bez szczegółowego opisu też można sporo wypatrzeć i podpatrzeć.

Nawet jeśli ktoś kupi p***prasę, czy inną literaturę modelarską po obejrzeniu tego modelu, to chyba lepiej, niż gdyby wydał pieniążki na przykład na używki...

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 16 maja 2008, 11:37

Jarek Gurgul napisał(a):to chyba lepiej, niż gdyby wydał pieniążki na przykład na używki...


polemizował bym, bo nagannym jest marginalizowanie używek..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Pan_Cerny » piątek, 16 maja 2008, 11:54

Bardzo mi się podoba. Gratuluję. Tylko kwiatki jakieś takie nierealistyczne :)
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 22:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Akahoshi » piątek, 16 maja 2008, 12:32

A mnie się właśnie kwiatki podobają. Są w realistycznym nieładzie, każdy w innej "pozie". I sam modelik również piękny, na dodatek w naszym malowaniu.
Brawo!
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Przemo1CK » piątek, 16 maja 2008, 14:45

Arturze !
Jak zawsze nie lubię oceniać prac innych, jakoś tak mi to zostało... ale TWÓJ model jest po prostu "bajeczny" ! Ogromnie mi się podoba... zwłaszcza malowanie, złuszczająca farba... i ogólnie "całość" jako obiekt pośrodku łąki !

P.S. Czyli jutro zobaczę ten modelik w Żywcu ??? :?:

Pozdrawiam
Przemo
Avatar użytkownika
Przemo1CK
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:53
Lokalizacja: Kielce - CK :)

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Artek » piątek, 16 maja 2008, 15:33

Dzięki chłopaki za opinie. Co do pokazywania czy nie modeli robionych do prasy. Chciałem zademonstrować po prostu co zmontowałem ostatnio.

Przemo będzie w Żywcu, a jakże. O ile mnie coś nie zezre do jutra ;o)
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2008, 23:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: Sudebaker US6 ICM 1:35

Postprzez ewpiga » piątek, 16 maja 2008, 23:53

Artek napisał(a):...Podziękowania dla kolegi EWPIGA za opiekę techniczną :)

Moja pomoc… żadna. Mam porównanie> model budowany i malowany prawie na moich oczach. Jak na pierwsze trzymanie aero w garści malowanie wyszło bardzo udanie. Można było jeszcze pocieniować nieco pierwszy podkład z aerka potem zaś przystąpić do jasnego waszowania by na koniec złamać w deskach już z pędzelka ciemnym kolorem. Trochę można wpuścić rdzy na przedni zderzak wyjdzie podobnie ciekawo jak na drzwiach. Do samych drzwiczek też mogłeś nieco odważniej podejść więcej bibułki nakleić. Efekt jednak napuchniętej farby wyszedł bardzo realnie> wygląda jakby zaraz miała odpaść. Dach szoferki tu zbytnio nie widać… się przyłożyłeś, rewelacyjnie w zaciekach wygląda. Kolejny złom będzie łatwiejszy do wykonania.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Yantom » sobota, 17 maja 2008, 14:33

"Zaraza" niszczenia modeli się rozprzestrzenia. Ulegają jej tak znakomici modelarze jak szanowny kolega Artek a nawet manufaktura KFS. I bardzo dobrze, osobiście takie modele bardzo mi się podobają. Piotrek opisał już wszystko, ze swej strony dodam jedynie, że za mało zdjęć, brak fotek z drugiej strony i tyłu modelu. Podstawka doskonała, świetny pomysł z makami.
pozdr Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Derdek » sobota, 17 maja 2008, 20:11

Coś pięknego. Gratulacje.
Pozdrawiam serdecznie.
Krzysiek "Derdek" Deremoniec
Avatar użytkownika
Derdek
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 21:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studebaker US6 ICM 1:35

Postprzez Erlend Janson » niedziela, 18 maja 2008, 17:22

Naoglądałem się dziś i wczoraj ten model w Zywcu i stwierdzam ze wyszedł rewelacyjnie. Gratulacje tez dla Artka za zdobyte nim nagrody !!!
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:14
Lokalizacja: Bytom

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości