Merkava III na moście 1:35 Academy

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Merkava III na moście 1:35 Academy

Postprzez Maciej Gruca » niedziela, 6 stycznia 2013, 16:15

Witam.
Oto mój ostatni produkt. Poligon doświadczalny przed kolejnymi koszernymi pracami. Model około 10 lat temu został sklejony i porzucony. Teraz z racji fascynacji izraelskim sprzętem bojowym, postanowiłem ją odświeżyć i poćwiczyć pancerne techniki malarskie. Jak wyszło oceńcie sami, wszelkie konstruktywne uwagi, mile widziane.
Na wstępie parę fotek warsztatowych, potem już gotowiec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę mostu wraz z inspiracją:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I gotowa kompozycja:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 09:20

Reklama

Re: Merkava III na moście 1:35 Academy

Postprzez imek46 » niedziela, 6 stycznia 2013, 16:25

Powiem szczerze, że na tym zrobionym do połowy moście to trochę dziwnie wygląda. Ale sam model Merkavy bardzo mi się podoba. Sam sklejam powojenne modele czołgów, ale Merkavy jeszcze nie mam. Być może kupię sobie Markavę ARV z Hobby Bossa.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 10:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Merkava III na moście 1:35 Academy

Postprzez karambolis8 » niedziela, 6 stycznia 2013, 16:32

Odważna ta kompozycja, zaraz wszystko runie :lol:
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Re: Merkava III na moście 1:35 Academy

Postprzez Korowiow » niedziela, 6 stycznia 2013, 23:34

Maciek, dobre to jest naprawdę. Bez zdjęcia to czysta abstrakcja by była.
Lubię tą Twoją fascynację lewitacją :mrgreen:
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Merkava III na moście 1:35 Academy

Postprzez spiton » niedziela, 6 stycznia 2013, 23:58

Generalnie rewelacja. Mam tylko taka uwagę kompozycyjną. Płaszczyzna cięcia kadru nie jest płaszczyzną. Przez co informacja, ze kadr został brutalnie uciety nie jest jednoznaczna. To moim zdaniem błąd. Bardzo mi się podoba malunek Merkawy. Ma bardo realistyczny kontrast. Wyglada naprawde realistycznie i nieszablonowo.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Merkava III na moście 1:35 Academy

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 00:42

Jak zwykle- oryginalnie!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Merkava III na moście 1:35 Academy

Postprzez Maciej Gruca » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 16:37

Nie urwie się, spokojna głowa. Całość jest tak skonstruowane by można było jeszcze pięć Merkav na tym postawić...

Dziękuję za komentarze. Spodziewałem się krytyki odnośnie kompozycji ( ta nie była pierwsza), myślałem że dłuższy most będzie wyglądał lepiej a tu taka siurpryza, nie wygląda :lol: Że też zachciało mi się takiego eksperymentu. Najlepiej byłoby zrobić pełen most, lecz tak jak pisałem, najpierw muszę zmienić lokum. Wtedy będę budował rozleglejsze podstawki
Odnośnie lewitacji, to kiedyś było łatwiej. Teraz okazuje się jak mało jest latających czołgów ;o)

Imek46 napisał(a):Sam sklejam powojenne modele czołgów, ale Merkavy jeszcze nie mam...

...i to jest Twój zasadniczy błąd ;o) Zrób tak jak ja i stań się posiadaczem pięciu...z opcją na więcej :mrgreen:

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 09:20

Re: Merkava III na moście 1:35 Academy

Postprzez imek46 » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 16:59

Maciej Gruca napisał(a):Nie urwie się, spokojna głowa. Całość jest tak skonstruowane by można było jeszcze pięć Merkav na tym postawić...

Dziękuję za komentarze. Spodziewałem się krytyki odnośnie kompozycji ( ta nie była pierwsza), myślałem że dłuższy most będzie wyglądał lepiej a tu taka siurpryza, nie wygląda :lol: Że też zachciało mi się takiego eksperymentu. Najlepiej byłoby zrobić pełen most, lecz tak jak pisałem, najpierw muszę zmienić lokum. Wtedy będę budował rozleglejsze podstawki
Odnośnie lewitacji, to kiedyś było łatwiej. Teraz okazuje się jak mało jest latających czołgów ;o)

Imek46 napisał(a):Sam sklejam powojenne modele czołgów, ale Merkavy jeszcze nie mam...

...i to jest Twój zasadniczy błąd ;o) Zrób tak jak ja i stań się posiadaczem pięciu...z opcją na więcej :mrgreen:

Pozdrawiam


Uważam, że nie jest to żaden błąd bo te czołgi mi się po prostu nie podobają. Co nie znaczy, że sobie jakiegoś nie kupię. Ja mam za to 10 powojennych teciaków sklejonych i jeszcze parę w pudełkach.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 10:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Merkava III na moście 1:35 Academy

Postprzez Maciej Gruca » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 20:25

Z tym błędem to ja żartowałem :)
Mam jednak pytanie odnośnie powojennych teciaków. Wiesz może gdzie mógłbym zdobyć pełne wnętrze do T-55 (wiem, że robiło to CMK...chyba)? Mam pewne, jeszcze trochę odległe, plany z owym teciakiem w roli głównej.
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 09:20

Re: Merkava III na moście 1:35 Academy

Postprzez imek46 » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 20:51

Napisałem ci na pw co i za ile. Rada jest taka, że jeśli chcesz zakupic te rzeczy to radził bym nie czekać, bo są one jakiś czas już na rynku, i CMK może je wycofać z produkcji.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 10:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Merkava III na moście 1:35 Academy

Postprzez Mirek66 » piątek, 18 stycznia 2013, 20:45

Maćku pojechałeś z nią nie kiepsko ;o) podoba mi się cała praca
Następną jak będziesz budował to pokaż trochę wcześniej .
Sklejać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej :D
Avatar użytkownika
Mirek66
 
Posty: 370
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 21:29
Lokalizacja: Jabłoń ( okolice PARCZEWA. woj.LUBELSKIE)


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości