Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez Stratocaster » niedziela, 29 czerwca 2008, 15:01

Strzała Andżela!
Proszę szanownych kolegów o ocenę Do335. Malowany Gunze Mr Color. Lakier bezbarwny matowy jako wykończeniowy tej firmy mi się skończył i przy niedzieli zastąpiłem go akrylowym Model Master. I rzeczywiście prawie mi "wykończył" całą pracę. Jak go rozcieńczyłem do pożądanej zwykle konsystencji wodą - na modelu robiły się rosołowe "oki". Jak pomalowałem z minimalnym thinnerem samolot pokrył się warstwą mleka grzebiąc całą głębię lakierów Gunze. Sekwencje słowne jakich używałem przy kładzeniu tego badziewia brzmiały: "...i kawałek szkła!". Ale za to nie śmierdziało. MM akrylowy kładę więc na jednej półce z innym wynalazkiem (zresztą tej samej firmy) - Pactra. I do kosza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 29 czerwca 2008, 18:00

Bardzo eleganckie fotografie. Przydałoby się kilka zbliżeń na detale. No i gdzie jest warsztat Panie Kolego? :->
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez Daniel-Martola » niedziela, 29 czerwca 2008, 19:10

Piękna sztuka.
I przyłączam się do prośby o warsztat.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » niedziela, 29 czerwca 2008, 19:21

Bardzo podoba mi się brudzenie a w szczególności te zacieki (stosowałeś może tak zwaną "biedronke" )? Prosiłbym jeszcze o jakieś zdjęcie z góry, chciałbym dokładnie zobaczyć jak to wygląda na skrzydłach.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez Stratocaster » niedziela, 29 czerwca 2008, 19:24

Po tym co wyprawia Wojtek - nie pokażę swojego warsztatu :-)

Na tym Do zależało mi na pokazaniu warunków atmosferycznych, czyli np. zacieki. Stąd czarne zacieki na klapach podwozia. Ale ten fatalny lakier matowy trochę osłabił kontrast... Oczywiście lakier jest tu winien tak samo jak ja, ale na coś trzeba zwalić.

Następny będzie w warsztacie Mustang w Alcladach. Teraz robię próby na plastikowym złomie - maskowanie, nakładanie kolejnych kolorów, wash itp... Nie chcę mieć takich niespodzianek jak Łukasz.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez Stratocaster » niedziela, 29 czerwca 2008, 19:36

Daniel iceman Gronowski napisał(a):Bardzo podoba mi się brudzenie a w szczególności te zacieki (stosowałeś może tak zwaną "biedronke" )?


Zacieki robiłem bardzo rozrzedzonym czarnym Gunze. Przelatywałem otwartym aerografem jak strugi powietrza. Raz bliżej, raz dalej. Potem to samo z kolorem brązowym. Próbuję stworzyć efekt laserunku. Jak ktoś miał coś do czynienia z malarstwem sztalugowym to wie, że niektóre farby mają "słabszy" pigment. Inne mocny. Te z lekkim pigmentem (np. umbra palona) dają efekt przeświecania warstw. Kilka warstw daje głębię, pomimo że kolor na płótnie już jest bardzo ciemny. Chciałbym to zastosować w modelarstwie, ale dopiero się przymierzam. Mam jeszcze za słaby warsztat.

Ale się nauczę... ;o)
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez Leszek Szopieray » niedziela, 29 czerwca 2008, 22:29

Stratocaster napisał(a): Mam jeszcze za słaby warsztat.

Chciałbym mieć taki słaby warsztat :D
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 29 czerwca 2008, 23:04

Stratocaster napisał(a):Strzała Andżela!
Proszę szanownych kolegów o ocenę Do335.


;o) Fajnie że udało Ci się coś zbudować i pokazać. Ja tam zawsze się rozmyślę albo obrażę na model i skończenie czegoś to dla mnie sukces.
Merytorycznie można wiele rzeczy omówić, bo nie zawsze Ci się udało trafić ale teraz to chyba już nie ma sensu (nie mówię o kolorach Pfeili, bo to temat mina).
Następnym razem pokaż warsztat, będzie ciekawie (prawda Wojtek?) :mrgreen:
No i to cieniowanie to mi się nie podoba niestety, bardzo nienaturalne.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez Stratocaster » niedziela, 29 czerwca 2008, 23:24

Kuba Plewka napisał(a):Merytorycznie można wiele rzeczy omówić, bo nie zawsze Ci się udało trafić ale teraz to chyba już nie ma sensu (nie mówię o kolorach Pfeili, bo to temat mina).


Pytałem się w dziale "Lotnictwo rzeczywiste" o kolory z tego okresu. Ponieważ nikt nie odpowiedział miałem "wolną rękę". Na swoją obronę dodam, że nie pomalowałem tak jak sugerowała Tamiya tylko pogrzebałem i doczytałem, że schemat RLM81, 82, 76 jest dopuszczalny. Taki też zastosowałem.

Kuba. Wiem, że Twoja wiedza jest godna podziwu, ale ja mam fantastyczną frajdę z samego lepienia i malowania. To się chyba nazywa "lestatyzm" (z poprzedniego forum, od Piotrka Lestata Puchowskiego). Nie bronię się przed informacjami historycznymi. Myślę, że przyjdzie czas gdy będę szpachlował "którąś tam przegrodę amunicyjną" bo jej w rzeczywistości nie było. Jednak na tym etapie satysfakcję czerpię z kolejnego skończonego modelu.

Za dobre słowa, oczywiście, dziękuję! :)
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 29 czerwca 2008, 23:48

Stratocaster napisał(a):Pytałem się w dziale "Lotnictwo rzeczywiste" o kolory z tego okresu. Ponieważ nikt nie odpowiedział


Myślałem, żeby opisać tam problem ale po chwili zastanowienia odstąpiłem. Za mało mi wiadomo o malowaniu Pfeili - prototypów i maszyn "seryjnych". Są przesłanki potwierdzające co najmniej trzy warianty malowania, koloru spodów nijak potwierdzić...Z Pfeilem jest ciężko.
Ja kamuflaż swojego Dorniera pomaluję jasnozieloną 82 i brązową 81 farbą z góry i chyba niebieską 65 z dołu. Zgodnie z kolorowym dobrym zdjęciem VG+PL z München-Riem.

ja mam fantastyczną frajdę z samego lepienia i malowania. Jednak na tym etapie satysfakcję czerpię z kolejnego skończonego modelu.


Super, czasem zazdroszczę takiego podejścia. Ja przeklinam to, że dużo widzę błędów w modelach interesujących mnie maszyn. Za bardzo fascynują mnie maszyny a mniej samo modelarstwo w sensie formalnym. W każdym razie fajnie, że zrobiłeś miniaturę tego ciekawego samolotu a myślę, że Koledzy na tym forum z pewnością podzielą Twoje przekonania i pochwalą Twoją pracę.

Powodzenia przy kolejnych modelach.
Zawsze chętnie popatrzę!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez Gujos » niedziela, 29 czerwca 2008, 23:54

Cześć, nie bardzo znam się na Strzałach. Ale mogę powiedzieć, że z estetycznego punktu widzenia, model mi się podoba. Jest po prostu ładny :) i fajnie sfotografowany.
Pozdr
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 30 czerwca 2008, 08:15

Witaj - podzielę opinie - model bardzo mi się podoba - jest ładnie i czysto zrobiony i fajnie pomalowany (nie oceniam wartości historycznej, nie mam tej wiedzy - ale wspomnienie Lestata jest dla mnie wyjaśniające wszystko - też tak często robię)
A co do cieniowania - to akurat też przychylam się do zdania Kuby :lol:
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Dornier Do335A Pfeil, Tamiya, 1/48

Postprzez Aleksander011 » wtorek, 1 lipca 2008, 13:40

Ładnie zrobiony modelik, a szczególnie czysto wykonana owiewka i kokpit.Przyłączam się do opinii cieniowania -fakt, troszkę przesadziłeś- gdyby tak trochę mniej i cieniej byłoby ok!Zauważcie , że wszystkie te samoloty z końca wojny nie miały nawet kiedy tak sie odbarwić-powstały pod koniec 1944 ,a w kwietniu 45-było już po herbacie, więc luftwaffe musiałoby mieć naprawdę kiepskie farby, albo samoloty musiałyby latać nad kominami fabryk :lol: Jednym słowem i tu umiar wskazany!
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości