Panzer IV F2 DAK | 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Panzer IV F2 DAK | 1:35

Postprzez Marcin Łukawski » niedziela, 7 października 2007, 22:57

Witam
Moje ostatnie wypociny :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Pit » poniedziałek, 8 października 2007, 08:36

Bardzo fajny czołg :) Jestem "samolociarzem", ale bardzo ciągnie mnie, żeby coś z wielką lufą skleić. Marcinie, jak to jest z malowaniem takiego czołgu. Wygląda to tak jakbyś najpierw wszystko poskładał i dopiero później malował. Nie było by wygodniej tej całej drobnicy co się wala na pojeździe pomalować osobno i dokleić na koniec? Mam na myśli kanistry, narzędzia itp.
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Jakub W. » poniedziałek, 8 października 2007, 13:09

coś pięknego :mrgreen: gratulacje modelu, tyle że lufe zrobiłaś jak na mój gust za bardzo osmolona :roll:
Jakub W.
 

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Bathin » poniedziałek, 8 października 2007, 14:59

Jakub W. napisał(a):tyle że lufe zrobiłaś jak na mój gust za bardzo osmolona :roll:

Podejrzewam że to nie osmalenie tylko wytarcie pustynnego kamuflażu.

Model piękny.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:13

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Marcin Łukawski » poniedziałek, 8 października 2007, 22:21

Dzięki

Pit ilu modelarzy tyle sposobów ja jednak uważam, że lepiej skleić model i założyć cały osprzęt wraz z bambetlami do pomalowania .... czy jest to lepszy sposób niż ten który podałeś.... nie wiem mnie taki nie pasuje (już próbowałem) i sam robiąc pancerkę sprawdzisz który bardziej Ci pasuje.

Jakub to nie okopcenie tylko wytarcie piaskowego koloru...jak wspomniał Bathin. Zauważ że tylko sam hamulec wylotowy jest czarny dalej jest panzergrau przechodzący w piaskowy...czy sam hamulec powinien być mniej okopcony?...mi taki się podoba - daje dobry kontrast 8-)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez rollingstones » wtorek, 9 października 2007, 05:48

bardzo mi się podoba Panzer IV f nie były tak stłuczone jak inne typy, zachowałeś tą proporcję idealnie - rozumiem że trafi na dioramę
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Pit » wtorek, 9 października 2007, 08:01

Marcin Łukawski napisał(a):Pit ilu modelarzy tyle sposobów ja jednak uważam, że lepiej skleić model i założyć cały osprzęt wraz z bambetlami do pomalowania .... czy jest to lepszy sposób niż ten który podałeś.... nie wiem mnie taki nie pasuje (już próbowałem) i sam robiąc pancerkę sprawdzisz który bardziej Ci pasuje.


Nie lansowałem "mojego" sposobu. Każdy sposób prowadzący to tak znakomitych efektów jak w Twoim modelu jest dobry. Mnie po prostu interesują techniki wykorzystywane w pancerce, bo mam coraz większą ochotę na jakiś czołg :)
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 9 października 2007, 08:41

Ty Pit nie miej ochoty, tylko bierz się za czołga. Samoloty są piękne (też tak miałem), ale czołgi mają tyle fikuśnych dupereli...
A przy okazji - bardzo ładny Dzbanek, ten w biało-czerwone paski....

Co do Panzera - świetny. Bardzo mi się podobają przetarcia, jest ich w sam raz i w odpowiednich miejscach i co najważniejsze - wyglądają bardzo realistycznie. Tylu ludzi zepsuło świetne modele DAK dziubiąc model w esy-floresy 'pędzelkiem' z panzer grau, że aż żal *** ściska.

Za ten model (choć jest jeszcze w wątku warsztatowym) w szkolnej skali dałbym 6- -dla zasady Marcin, żebyś nie spoczął na laurach ;o) .

Acha zapomniałbym. Jakiego podkładu użyłeś? Farba, psikana szpachla (Gunze, Tamiya)?

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Patterson » wtorek, 9 października 2007, 11:26

A ja mam pytanko, jak i czym malowane gumowe bandaże kół? Bardzo ładnie wyglądają.

/J.Lu/
Ostatnio edytowano wtorek, 9 października 2007, 11:37 przez Patterson, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Marcin Łukawski » wtorek, 9 października 2007, 17:00

Jeszcze raz dzięki.

rollingstones niewykluczone że trafi na vinetkę lub dioramę...

Pit ja tylko zasugerowałem abyś wypróbował jeden i drugi sposób wtedy zobaczysz, który Ci będzie odpowiadał...

Jarek zawsze malując model patrzę na zdjęcia i zaobserwowałem, że panzery f2 i g w afryce były mniej styrane od wcześniejszych D,E i F1 oraz wszelakich innych pojazdów używanych we wcześniejszej fazie walk w Afryce. Ale są zdjęcia pojazdów powycieranych i obitych bardzo mocno :) . Mam w planach jeszcze kilka pojazdów DAK między innymi nową panzer 3 j Dragona i sdkfz 11 wraz z haubica;)...i jeszcze parę innych np : Garbusa
http://img529.imageshack.us/img529/4158 ... 033bn4.jpg

Co do podkładu to nie używam do modeli ani Gunze ani Tamiya poprostu położyłem najpierw na model panzergrey Testorsa z serii authentic.Czasami używam sprayu Tamiya do podkładu pod figurki...

Marcin i tu jest problem bo zwykle mieszam wszystko na oko :) ale jeśli dobrze pamiętam po położeniu panzer grey Testorsa cieniowałem model 2 piaskowymi kolorami i jeśli wychodziło zbyt mocno dolewałem trochę panzer grau cieniując krawędzie i załamania cienka kreską:) (taki szary stonowany piaskowym ...) na koniec do tego dolałem flat black Testorsa i nałożyłem z aero na bandaże ....zawsze tak robię bo maluję i cieniuje w 1 wieczór :) Nigdy nie lubię sklejać zawsze nie mogę się doczekać malowania dlatego nie cierpię wszelakich blaszek...

Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Krzysztofoslaw » środa, 10 października 2007, 20:56

Hej ;o)
Mam do Ciebie pytanie. Mianowicie, jak pomalowałeś mu gąsienice? Jak je założyłeś, skoro już cały kadłub był sklejony? No i (o ile to Pz IV Dragona) jak radzisz sobie z kanistrami, mianowicie kanistry mają być włożone za taki pałąk. Jeżeli się kanistry przełoży blaszką (jak w nowych Dragonach) to ten pałąk jest zbyt wąski, a kanister robi się zbyt szeroki... nie wiem co myśleć o tym upgradzie... :-/
Krzysztofoslaw
 

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Marcin Łukawski » środa, 10 października 2007, 21:10

skleiłem i przeciągnąłem ją tak jak się wciąga gąsiennicę przy jej zerwaniu.....a pomalowałem aerografem :) zamaskowałem co trzeba maskolem Talensa i taśmą Tamiya ... i wio ;)

Z kanistrami nie mam problemów zresztą to stary Dragon, poza tym pałąk można zrobić z listwy plastikowej... patrz zdjęcie nr 1 ;)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Krzysztofoslaw » środa, 10 października 2007, 21:50

Soczewka do ślepia przyklejona... rzeczywiście:)
No, ale jak załamujesz je na kołach, to nie zerwą się? Jaki klej do tego używasz?
Ja robie dół, maluję, a nastepnie zakładam, ale to później utrudnia dostęp do kadłuba - dlatego szukam lepszego rozwiazania.
Krzysztofoslaw
 

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Marcin Łukawski » środa, 10 października 2007, 22:07

No czasem się zdarzy, że jaś część sie przerwie ale nigdy nie jedno ogniwko....staram się nakładać od góry wciągam od tyłu i zawijam na koło napędowe, później doklejam dół...
Kleję Humbrolem liquid poly on troszkę rozpuszcza plastik więc gąsiennice po sklejeniu i odczekaniu kilku minut stają się elastyczne ...zresztą cały model sklejam tym właśnie klejem jakoś sie do niego już przyzwyczaiłem....

Pozdr
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Panzer IV F2 DAK

Postprzez Krzysztofoslaw » środa, 10 października 2007, 23:05

No ja mam revella... podobno elastyczny :) spróbuję tak jak napisałeś...
Krzysztofoslaw
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości