T-70 Techmod 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

T-70 Techmod 1:35

Postprzez JerzyK » wtorek, 12 sierpnia 2008, 14:09

Witam,
Właśnie umieściłem mój pierwszy post :)
Mam na imię Jerzy, mieszkam i pracuję w Lublinie. Modelarstwem zajmuję się od 3 lat.

Przedstawiam mój pierwszy model, który moim zdaniem nadaje się do pokazania :) T-70 Techmod waloryzowany blaszką Eduarda i przy pomocy własnej inwencji. Wg producenta jest to T-70M, ale w rzeczywistości przedstawia mieszankę cech wersji wcześniejszych i późniejszych. Zapewne model zawiera wiele błędów merytorycznych, ale mnie posłużył głównie do wprawy w malowaniu.
Model malowany aero farbami akrylowymi (głównie Vallejo). Przetestowałem na nim wash z pasteli - wyszło jak widać :) Efekty zużycia, zakurzenia, etc. również wykonane pastelami.
Figurka to konwersja z zestawu ICM Soviet Tank Crew 1939-42.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
JerzyK
 

Reklama

Re: T-70 Techmod

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 12 sierpnia 2008, 14:31

Witaj Jerzy na forum.

Model bardzo ciekawy, solidne malowanie, mógłbyś jedynie delikatnie 'pobrudzić' układ jezdny/wannę kadłuba, prócz tego 'wcisnąć' trochę bardziej gąsienice w liście.

Co prawda to malowanie było dla Ciebie najważniejsze w tym modelu, więc uwag merytorycznych z mojej strony nie będzie, poza jedną, którą raczej należałoby rozumieć jako 'przestrogę' dla budujących ewentualnie w przyszłości model Techmodu. Chodzi o nieprawidłowo pochylone właz oraz peryskop kierowcy, który w układzie zaproponowanym przez firmę 'patrzy' w dół, w ziemię przed czołgiem.

Ogólnie bardzo dobry debiut na forum, czekamy na kolejne prace :).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6038
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: T-70 Techmod

Postprzez Adam Obrębski » wtorek, 12 sierpnia 2008, 14:34

Popieram przedmówcę. Bardzo ładnie Ci to wyszlo. Z umiarem i ze smakiem.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: T-70 Techmod

Postprzez Michal » wtorek, 12 sierpnia 2008, 17:51

Fajnie wyszedł. Ja tylko dwa drobiazgi zauważę:
a) ciut zbyt rdzawe gąsienice i wydech - bardziej do wraku pasujące
b) w zestawieniu z czołgiem zużytym w boju ciut zbyt czysty czołgista
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: T-70 Techmod

Postprzez Modelarz » piątek, 15 sierpnia 2008, 22:09

No faktycznie, nadaje się do pokazania :D Brakuje mi tylko zabrudzeń, ale jest bardzo przyjemny.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: T-70 Techmod

Postprzez Mierzu » czwartek, 21 sierpnia 2008, 07:33

Ja bym go wybrudził ale tylko podwozie (wannę) oraz lekko przykurzył siatki wylotowe. A tak model świetnie wygląda+ bardzo ładnie pomalowana figurka.
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: T-70 Techmod

Postprzez Przemo1CK » czwartek, 21 sierpnia 2008, 08:58

Witam!

A gąski to ogniwka, czy gumowe ? Bo świetnie leżą. Aha no i figurka bardzo bardzo ładna :)

Pozdrawiam serdecznie
Przemo
Avatar użytkownika
Przemo1CK
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:53
Lokalizacja: Kielce - CK :)

Re: T-70 Techmod

Postprzez JerzyK » czwartek, 21 sierpnia 2008, 12:05

Dzięki za pozytywne opinie.
Gąski są ogniwkowe z zestawu. Trochę się z nimi namęczyłem (duża ilość i niewielkie rozmiary). Przy montażu okazało się, że chcąc zrobić niewielki w końcu zwis gąsiennic zabrakło mi dwóch ogniwek (producent przewidział chyba maksymalne napięcie gąsek) i 2 sztuki musiałem wykonać od podstaw :(
Co do figurki, to miło zaskoczyła mnie jakość wyprasek tego nienajlepszego chyba producenta - ICM (ładne detale, jedynie na butach niewielkie jamy skurczowe), przede wszystkim ładne główki w zestawie, dlatego powstrzymałem się od zastosowania żywicznego zamiennika. Poza tym jestem zadowolony, gdyż jest to moja najpoważniejsza konwersja postawy figurki (w oryginale tankista ten stoi na baczność).
JerzyK
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości