Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Postprzez Aero74 » niedziela, 3 lutego 2013, 14:32

Witam wszystkich,
Rok temu po ośmioletniej przerwie wróciłem do mojej pasji zawieszonej z powodu powiększania rodziny :)
Przez ten okres zarówno z powodów nieśmiałości , zawodowych jak i braku odpowiedniego sprzętu fotograficznego nie prezentowałem swoich prac.
Przy pomocy szwagra udało się jednak zrobić małą sesję i postanowiłem świadomy swoich błędów i niedociągnięć pokazać coś nie coś na Forum.

Następny w kolejności niemłody już Revell wzbogacony śmigłem i wlotem powietrza z QB.
Niestety nie wiem jak ale nie sfotografowaliśmy dolnych powierzchni ;o)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Postprzez robert.bednarczyk » niedziela, 3 lutego 2013, 14:55

Bardzo ładnie wygląda Twój model ale fotki male, żadnych zbliżeń, w zwoązku z czym ciężko ocenić detale. No i w ogóle nam dołu nie pokazałeś. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 13:05

Re: Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Postprzez Aero74 » niedziela, 3 lutego 2013, 15:13

dziękuję za uwagi Robercie,

co do zdjęć , przy następnej sesji ze Szwagrem będę mądrzejszy, więc powinno być lepiej.
Szwagier zajmuje się fotografią ślubną i jest producentem teledysków więc faktycznie nie koncentruje się na detalach :)
Następna sesja będzie lepsza ale to dopiero za miesiąc lub dwa kiedy będę miał około 5 modeli do fotografowania, bo rozłożenie "studia" zajmuje trochę czasu.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Postprzez Murek » niedziela, 3 lutego 2013, 16:59

Gustaw prezentuje się ładnie ale jak przedmówca wspomniał zdjęcia małe i nie widać detali. Oprócz śmigła i wlotu w tym modelu jest dużo więcej rzeczy do poprawy, wymiany. Najlepiej jest wymienić cały model ;o) Ale na początek jako treningowy nadaje się jak najbardziej.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 4 lutego 2013, 10:40

Wygląda bardzo ładnie, już widać że korekty poprawiły znacząco bryłę.
Podoba mi się malowanie.
Bardzo fajny.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Postprzez Michał Janik » poniedziałek, 4 lutego 2013, 23:07

Hej, Aero (jakieś dziwne imię :roll: ...),
ale masz mocne wejście - i Heinkel i ten Madziar to uczta dla oczu. Brawo za wybór malowania, znaki low -vis ;-). Już wyczekuję efektów kolejnej sesji ze Śfagrem (ukłony i dla niego od braci modelarskiej - tylko przypilnuj kwestii tych zbliżeń!).

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Postprzez spiton » wtorek, 5 lutego 2013, 00:00

Świetny"Mietek". Kolorki śliczne. Widzę, że oprócz talentów modelarskich masz też duże wyczucie plastyczne. Bo oba Twoje niemieckie modele są bardzo wysmakowane kolorystycznie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Postprzez Kuba P. » wtorek, 5 lutego 2013, 00:02

spiton napisał(a):Świetny"Mietek". Kolorki śliczne. Widzę, że oprócz talentów modelarskich masz też duże wyczucie plastyczne. Bo oba Twoje niemieckie modele są bardzo wysmakowane kolorystycznie.


No to chyba zasługa tych gości sprzed lat, że takie sobie farby wymyślili a nie obecnie modelarza?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Postprzez Voltan » wtorek, 5 lutego 2013, 09:39

Malowanie ładne i ciekawe, szczególnie że niemieckie są bardzo "oklepane". To co wspomnieli przedmówcy, brak zblizeń wywołuje pewien niedosyt. Jedyna watpliwość jaka mi się nasuwa, to czy koła są pod własciwym kątem względem goleni? Przewody hamulcowe ożywiłyby nieco podwozie.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Postprzez Kuba P. » wtorek, 5 lutego 2013, 09:58

Voltan napisał(a):Malowanie ładne i ciekawe, szczególnie że niemieckie są bardzo "oklepane".


Akurat w tym przypadku malowanie niemieckie jest identyczne, jedyną różnicą są znaki przynależności państwowej :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Postprzez Aero74 » wtorek, 5 lutego 2013, 20:22

Michał Janik napisał(a):Hej, Aero (jakieś dziwne imię :roll: ...),
ale masz mocne wejście - i Heinkel i ten Madziar to uczta dla oczu. Brawo za wybór malowania, znaki low -vis ;-). Już wyczekuję efektów kolejnej sesji ze Śfagrem (ukłony i dla niego od braci modelarskiej - tylko przypilnuj kwestii tych zbliżeń!).

Heh :D to ta wrodzona nieśmiałość powoduje że ukrywam się pod nickiem, ale w wolnej chwili postaram się zaprezentować w wątku "przedstaw się"
Śfagier jest na prawdę profesjonalistą i lubi wyzwania, pokażę mu przed następną sesją co chcę i powinno być lepiej z fotkami.
Dobre foty to ważny element.

Voltan napisał(a):Malowanie ładne i ciekawe, szczególnie że niemieckie są bardzo "oklepane". To co wspomnieli przedmówcy, brak zblizeń wywołuje pewien niedosyt. Jedyna watpliwość jaka mi się nasuwa, to czy koła są pod własciwym kątem względem goleni? Przewody hamulcowe ożywiłyby nieco podwozie.


zgadzam się z Tobą że ilość świetnych, ale to naprawdę ŚWIETNYCH modeli w malowaniu Luftwaffe spowodowała że chciałem pokazać coś innego. Ciężko w pewnym sensie konkurować a węgrów nie widziałem wielu
Co do kół pewnie masz rację, ale merytoryka czasem przegrywa u mnie walkę z czasem na hobby.
Z przewodami jak wyżej, poza tym nie wiem czy w 1/72 bym potrafił być tak dokładny.
Kuba P. napisał(a):
Voltan napisał(a):Malowanie ładne i ciekawe, szczególnie że niemieckie są bardzo "oklepane".


Akurat w tym przypadku malowanie niemieckie jest identyczne, jedyną różnicą są znaki przynależności państwowej :)


Kuba jedyną różnica jak mi się wydaje są boczne powierzchnie gdzie niemieckie G-10 miały mniejsze plamki i wyżej na kadłubie.
Te węgierskie zachodziły poniżej linii wydechu.
To z moich obserwacji, nie próbuję nawet podważać Twojego zdania
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Me 109 G-10 Węgier Revell + QB 1/72

Postprzez Georg01 » czwartek, 7 lutego 2013, 18:09

Bardzo przyjemnie się ogląda moje ulubione węgierskie malowania. Od lat poszukuję zdjęć "czarnej 7", jak na razie bez rezultatu. Jedyna fotka z Neubiberg budzi sporo wątpliwości.
Modelik bardzo ładny, gratulacje !
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 12:03


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości

cron