Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model skala 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model skala 1/35

Postprzez michel » środa, 2 stycznia 2013, 23:19

Witam , jestem początkujący w modelarstwie ,bo zajmuje się tym od roku i właśnie rok temu zmontowałem coś takiego ,to jest mój pierwszy modelik , chciałbym zapoznać się z waszą opinią . Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeszcze mają tam być czołgiści ,ale jedni poszli do kosza :) bo malowanie mi nie poszło i jakoś tandetnie byli wykonani


A to trochę z innej beczki na rozluźnienie :) atrakcje z pracy ;o)

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 3 stycznia 2013, 21:26 przez michel, łącznie edytowano 1 raz
michel
 
Posty: 132
Dołączył(a): sobota, 22 grudnia 2012, 13:43

Reklama

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model

Postprzez michel » czwartek, 3 stycznia 2013, 17:08

Widzę że nikt nie komentuje mojego modelu, szkoda bo chciałbym wiedzieć co robię źle, a co dobrze
michel
 
Posty: 132
Dołączył(a): sobota, 22 grudnia 2012, 13:43

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model

Postprzez MUREKJ » czwartek, 3 stycznia 2013, 17:22

Na początek przydałoby się podać skale :) Poza tym nie ma sensu robić otwartych włazów, jeśli w środku wieży jest tylko powietrze.Z niedociągnięć malarskich które zauważyłem- bandaże kół,km w kadłubie pomalowane takim samym kolorem.Oprócz tego na kadłubie widać ślady wypychaczy z formy.
Ostatnio edytowano piątek, 25 stycznia 2013, 14:21 przez shivadog, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wieża przez ż
MurekJ
Avatar użytkownika
MUREKJ
 
Posty: 130
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 18:16
Lokalizacja: Głowno

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model 1/35

Postprzez michel » czwartek, 3 stycznia 2013, 17:24

MUREKJ napisał(a):Na początek przydałoby się podać skale :) Poza tym nie ma sensu robić otwartych włazów, jeśli w środku wierzy jest tylko powietrze.Z niedociągnięć malarskich które zauważyłem- bandaże kół,km w kadłubie pomalowane takim samym kolorem.Oprócz tego na kadłubie widać ślady wypychaczy z formy.

Dzięki za uwagi, a w środku mają siedzieć szkopy ;o)
michel
 
Posty: 132
Dołączył(a): sobota, 22 grudnia 2012, 13:43

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model

Postprzez eljazz » czwartek, 3 stycznia 2013, 21:22

Może jednak podasz skale.
Avatar użytkownika
eljazz
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2011, 11:29

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model skala 1/35

Postprzez robert.bednarczyk » czwartek, 3 stycznia 2013, 22:05

Witaj raz jeszcze. A ja Ci powiem, że model jest na 4+ czyli prawie bardzo dobry. Bardzo też jestem ciekawy, który z Kolegów z forum wykonał na tak wysokim poziomie swój pierwszy czołg. Mój pierwszy nawet w połowie nie dorównywał Twojemu. Główne zalety to ładne malowenie, bardzo dobre brudzenie i ślady rdzy i tak ogólnie model prawie jak żywy, a w sumie o to w tym chodzi. Błędy są: szkoda, że przegapiłeś ślady po wypychaczach na obydwu stronach burty - niestety widać je dość wyraźnie. O kołach już było ale są tak sprytnie pobrudzone, że to nie razi. Troszkę jest niekonsekwencji w brudzeniu gąsiennic - dół zabłocony, a góra znacznie mniej, a one się obracały po tym samym podłożu. Zdecydowanie natomiast nie podoba mi sie to coś z tyłu - jakaś zielona mata czy siatka maskująca, sznurek i całkiem czyściutka skrzynka - to najgorszy element modelu - lepiej to wywal albo zamień na jakieś lepsze graty. Może tez dobrze byłoby dołożyć czarnego washa na tył, by wykontrastować, uplastycznić pokrywy silnika. Generalnie jednak wypada Ci pogratulować - widać, że to forum, a może rady jakichś bardziej doświadczonych Kolegów posłużyło Ci - potrafisz świetnie to wykorzystywać no i po prostu masz modelarski talent. Na koniec jedna uwaga. Nie martw się tym, że czasem ciężko doczekać się by ktoś się na forum odezwał - tak bywa z młodszymi Kolegami, a poza tym dominuje tu zainteresowanie modelami lotniczymi - często byle samolot ma 5 razy więcej wejść i postów niż świetny czołg, diorama czy figurka - co zrobić ? Pozdrawiam serdecznie. RB.
Ps. A te przygody budowlane to z Twojej roboty ?- niezła by wyszła dioramka ;o)
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model skala 1/35

Postprzez michel » czwartek, 3 stycznia 2013, 23:17

robert.bednarczyk napisał(a):Witaj raz jeszcze. A ja Ci powiem, że model jest na 4+ czyli prawie bardzo dobry. Bardzo też jestem ciekawy, który z Kolegów z forum wykonał na tak wysokim poziomie swój pierwszy czołg. Mój pierwszy nawet w połowie nie dorównywał Twojemu. Główne zalety to ładne malowenie, bardzo dobre brudzenie i ślady rdzy i tak ogólnie model prawie jak żywy, a w sumie o to w tym chodzi. Błędy są: szkoda, że przegapiłeś ślady po wypychaczach na obydwu stronach burty - niestety widać je dość wyraźnie. O kołach już było ale są tak sprytnie pobrudzone, że to nie razi. Troszkę jest niekonsekwencji w brudzeniu gąsiennic - dół zabłocony, a góra znacznie mniej, a one się obracały po tym samym podłożu. Zdecydowanie natomiast nie podoba mi sie to coś z tyłu - jakaś zielona mata czy siatka maskująca, sznurek i całkiem czyściutka skrzynka - to najgorszy element modelu - lepiej to wywal albo zamień na jakieś lepsze graty. Może tez dobrze byłoby dołożyć czarnego washa na tył, by wykontrastować, uplastycznić pokrywy silnika. Generalnie jednak wypada Ci pogratulować - widać, że to forum, a może rady jakichś bardziej doświadczonych Kolegów posłużyło Ci - potrafisz świetnie to wykorzystywać no i po prostu masz modelarski talent. Na koniec jedna uwaga. Nie martw się tym, że czasem ciężko doczekać się by ktoś się na forum odezwał - tak bywa z młodszymi Kolegami, a poza tym dominuje tu zainteresowanie modelami lotniczymi - często byle samolot ma 5 razy więcej wejść i postów niż świetny czołg, diorama czy figurka - co zrobić ? Pozdrawiam serdecznie. RB.
Ps. A te przygody budowlane to z Twojej roboty ?- niezła by wyszła dioramka ;o)

Dziękuję Ci kolego za tyle pozytywnych słów i słusznych rad , co do skrzyni i szmaty to zmienię tylko muszę gdzieś kupić fajne skrzynie .A robota moja tylko nie ja utopiłem ja tylko wyjeżdżałem :)
michel
 
Posty: 132
Dołączył(a): sobota, 22 grudnia 2012, 13:43

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model skala 1/35

Postprzez Georg01 » piątek, 4 stycznia 2013, 19:35

Bardzo dobry model ! Malowanie świetnie wykonane, bardzo realistyczne. Masz znakomite wyczucie realizmu. Naprawdę znakomity efekt w odbiorze tego modelu.

Pozdrawiam i życzę kolejnych co najmniej równie udanych modeli !
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model skala 1/35

Postprzez michel » piątek, 4 stycznia 2013, 19:46

Georg01 napisał(a):Bardzo dobry model ! Malowanie świetnie wykonane, bardzo realistyczne. Masz znakomite wyczucie realizmu. Naprawdę znakomity efekt w odbiorze tego modelu.

Pozdrawiam i życzę kolejnych co najmniej równie udanych modeli !

Dzięki Georg . Cieszę się że podoba się komuś moja amatorszczyzna :) . Myślę że uda mi się jeszcze coś zrobić fajnego, teraz mam stuga III F bo długo leżał nie malowany a w pudle Tiger I, jak mnie złapało :) to nakupiłem sobie sprzętu a później nie było czasu na zabawę
michel
 
Posty: 132
Dołączył(a): sobota, 22 grudnia 2012, 13:43

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model skala 1/35

Postprzez Mierzu » niedziela, 6 stycznia 2013, 00:52

Oby tak dalej! Malowanie na wysokim poziomie! Obserwuj forum, czytaj, próbuj a kolejne będą jeszcze lepsze niż ten.
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model skala 1/35

Postprzez michel » piątek, 25 stycznia 2013, 14:12

wstawiłem takich czołgistów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
michel
 
Posty: 132
Dołączył(a): sobota, 22 grudnia 2012, 13:43

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model skala 1/35

Postprzez Artur » piątek, 25 stycznia 2013, 19:38

Model bardzo w porzadku, nie ma czego wymagac wiecej na samym poczatku.Naturalnie kazdy kolejny bedzie lepszy,ale trzeba czasu ;o)
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model skala 1/35

Postprzez michel » niedziela, 3 lutego 2013, 18:30

i pierwsza moja podstawka pewnie dużo daje do życzenia ;o) ale tak już raczej zostanie a graty na czołgu jeszcze nie skończone
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
michel
 
Posty: 132
Dołączył(a): sobota, 22 grudnia 2012, 13:43

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model skala 1/35

Postprzez Voltan » piątek, 8 lutego 2013, 17:02

Gratulacje. Model na prawdę fajny, a jak na pierwszy czołg to rewelacyjny. Obecnie siedzę w lotnictwie, ale "pancerka" był mi w przeszłości bardzo bliska i pewnie z czasem się z nią przeproszę. Szczególnie, że w szafie czeka PzKpfw.III. Ausf.F i jeszcze klika sprzętów. Bardzo lubię ten czołg i Twój bardzo mi się podoba. brudzenie zrobiłeś bardzo fajne, zapewne oprócz talentu przydaje się obserwacja z pracy, jak przypuszczam.

Co do uwag, to przedmówcy temat wyczerpali. Na pierwszych zdjęciach najbardziej mnie raziła ta siatka maskująca, która nasiąknęła farbą z gałęzi. Teraz jest lepiej, ale to dość słaby element i ryzykowny. Niezbyt dokładnie to widać, ale mam wrażenie, że lufa działka nie ma otworu. Trochę szpeci model brak zróżnicowania koloru między lufami karabinów MG, a kadłubem. To można łatwo poprawić. Gdybyś chciał to mam metalową lufę działa kupioną przez pomyłkę do mojej wersji F (u mnie była już 5cm) to mogę Ci odstąpić gdybyś chciał to poprawić (napisz na PW).

Co do zdjęcia koparki, to temat mi bliski. Pod koniec zeszłego roku klienci utopili mi dwie koparki, ale w wodzie :(
jeden silnik do remontu drugi do wymiany :( Zaciągnęły wodę...
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pz.Kpfw.III.Ausf.E mój pierwszy model skala 1/35

Postprzez michel » piątek, 8 lutego 2013, 19:36

Voltan napisał(a):Gratulacje. Model na prawdę fajny, a jak na pierwszy czołg to rewelacyjny. Obecnie siedzę w lotnictwie, ale "pancerka" był mi w przeszłości bardzo bliska i pewnie z czasem się z nią przeproszę. Szczególnie, że w szafie czeka PzKpfw.III. Ausf.F i jeszcze klika sprzętów. Bardzo lubię ten czołg i Twój bardzo mi się podoba. brudzenie zrobiłeś bardzo fajne, zapewne oprócz talentu przydaje się obserwacja z pracy, jak przypuszczam.

Co do uwag, to przedmówcy temat wyczerpali. Na pierwszych zdjęciach najbardziej mnie raziła ta siatka maskująca, która nasiąknęła farbą z gałęzi. Teraz jest lepiej, ale to dość słaby element i ryzykowny. Niezbyt dokładnie to widać, ale mam wrażenie, że lufa działka nie ma otworu. Trochę szpeci model brak zróżnicowania koloru między lufami karabinów MG, a kadłubem. To można łatwo poprawić. Gdybyś chciał to mam metalową lufę działa kupioną przez pomyłkę do mojej wersji F (u mnie była już 5cm) to mogę Ci odstąpić gdybyś chciał to poprawić (napisz na PW).

Co do zdjęcia koparki, to temat mi bliski. Pod koniec zeszłego roku klienci utopili mi dwie koparki, ale w wodzie :(
jeden silnik do remontu drugi do wymiany :( Zaciągnęły wodę...



Dzięki za opinie ,postaram się zmienić to co się da w moim czołgu ;o)

A tak na marginesie mojej koparce też już nie dużo brakowało do zassania wody i w ogóle do zostania tam koleś mi taki prezent na gwiazdkę zrobił w 2011 :evil: pod Świnoujściem i nawet nikt nie zadzwonił z kierowników( na fuchę sobie pojechał) a jak utopił to pił i w du... miał wszystko , i co takiemu zrobisz ,nic koszty wyciągnięcia remont ,masakra z takimi operatorusami , sam nią wyjechałem z 10 m jak przyjechałem ;o)
michel
 
Posty: 132
Dołączył(a): sobota, 22 grudnia 2012, 13:43


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości