SdKfz 234/2 Puma 1/35 - Sielanka z Niemcami

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

SdKfz 234/2 Puma 1/35 - Sielanka z Niemcami

Postprzez mae » sobota, 23 lutego 2013, 15:38

Scenka popełniona dla relaksu, toteż bez specjalnej waloryzacji, po kosztach. Puma z Italeri, figury Zvezdy, budynek i inne dodatki od Miniart.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[img]https://lh6.googleusercontent.com/-o2obWRe7v00/USi9k2YON1I/AAAAAAAAE-0/DRsoNdANRy4/s800/_MG_2978.JPG
[/img]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tutaj można znaleźć warsztat.

Zapraszam do komentowania.
Ostatnio edytowano niedziela, 24 lutego 2013, 11:59 przez mae, łącznie edytowano 1 raz
mae
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 11 maja 2011, 22:27

Reklama

Re: SdKfz 234/2 Puma 1/35 - Sielanka z Niemcami

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 23 lutego 2013, 16:13

Bardzo przyjemna scenka, jedna rzecz mi nie pasuje... czerwona butelka w trawie, na początku zastanawiałem się czy to nie jakiś krwisty "blob"
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: SdKfz 234/2 Puma 1/35 - Sielanka z Niemcami

Postprzez TomB(raider) » sobota, 23 lutego 2013, 18:56

Podoba mi się bardzo:
- budynek,
- trawka,
- beczki,
- kanka
Mieszane uczucia mam co do głównego bohatera scenki - Pumy. Pewnie dlatego, że sam taką robię. Generalnie pomalowana jest fajnie, podwozie fajnie utytłane. Ale brakuje mu detali, które mogłeś wyciągnąć bez kosztownych inwestycji, ale dodały by tego smaczku. Chodzi mi np. spawy na osłonie jarzma, osłonie przewodów i przewodach do wyrzutnika granatów dymnych, poduszka (?) przy peryskopie powinna mieć moim zdaniem kolor czarny lub skórzany.
Podsumowując - bardzo mi się podobają Twoje malunki, z lekkim minusem za szczególiki. ;-)
Pozdrawiam
Tomek
TomB(raider)
Avatar użytkownika
TomB(raider)
 
Posty: 236
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: SdKfz 234/2 Puma 1/35 - Sielanka z Niemcami

Postprzez mae » niedziela, 24 lutego 2013, 12:07

Co do butelki - jak tylko wpadłem na pomysł butelek wiedziałem, że muszę mieć czerwoną w tej trawie :D

TomB(raider) napisał(a):Podoba mi się bardzo:
- budynek,
- trawka,
- beczki,
- kanka
Mieszane uczucia mam co do głównego bohatera scenki - Pumy. Pewnie dlatego, że sam taką robię. Generalnie pomalowana jest fajnie, podwozie fajnie utytłane. Ale brakuje mu detali, które mogłeś wyciągnąć bez kosztownych inwestycji, ale dodały by tego smaczku. Chodzi mi np. spawy na osłonie jarzma, osłonie przewodów i przewodach do wyrzutnika granatów dymnych, poduszka (?) przy peryskopie powinna mieć moim zdaniem kolor czarny lub skórzany.
Podsumowując - bardzo mi się podobają Twoje malunki, z lekkim minusem za szczególiki. ;-)


Trudno się nie zgodzić z tym konstruktywnym komentarzem. Z pewnością detal Pumy mógłby być lepszy, natomiast aby zrobić z modelu Italeri coś naprawdę sensownego, to blachy są z pewnością podstawą, koła chyba też należałoby wymienić, plus wnieść mnóstwo pracy własnej. Ponieważ Niemiecka pancerka mnie generalnie nudzi i nie chciałem zbyt dużo czasu na tą Pumę przeznaczyć - świadomie pogodziłem się z jej brakami. Gdybym zaczął przy niej zbyt dużo dłubać nie wytrzymałbym i kupił blachy, koła... a przecież tyle ciekawszych tematów czeka :) Żeby praca "trzymała poziom" Pumy zrezygnowałem też z figur żywicznych na rzecz taniego i takiego sobie plastiku Zvezdy, a jako cel postawiłem sobie zagospodarowanie wszystkiego tak, żeby wyglądało fajnie i dało mi sporo radochy bez żadnej spiny :)
mae
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 11 maja 2011, 22:27

Re: SdKfz 234/2 Puma 1/35 - Sielanka z Niemcami

Postprzez TomB(raider) » niedziela, 24 lutego 2013, 23:49

mae napisał(a):(...) a jako cel postawiłem sobie zagospodarowanie wszystkiego tak, żeby wyglądało fajnie i dało mi sporo radochy bez żadnej spiny :)

I oto w tym chodzi. ;-)
Pozdrawiam
Tomek
TomB(raider)
Avatar użytkownika
TomB(raider)
 
Posty: 236
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: SdKfz 234/2 Puma 1/35 - Sielanka z Niemcami

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » poniedziałek, 25 lutego 2013, 00:42

Dlaczego ten budynek z tułu to ruina? Z przodu czystu a z tułu gruz... :?:
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: SdKfz 234/2 Puma 1/35 - Sielanka z Niemcami

Postprzez Boozy » poniedziałek, 25 lutego 2013, 16:56

Mnie się ogólnie podoba. Na drugi raz wymień głowy w figurkach.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: SdKfz 234/2 Puma 1/35 - Sielanka z Niemcami

Postprzez Mirek66 » poniedziałek, 25 lutego 2013, 21:52

Jak dla mnie z zestawów które wykorzystałeś wyciągnąłeś wszystko co można bez walorki .
Oczywiście mogłeś się pokusić drobne przeróbki we własnym zakresie co by na pewno dodało lekko smaczku modelowi .
Całość malowania podoba mi się a ta czerwona butelka to myślę iż jest po picolo ;o)
Sklejać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej :D
Avatar użytkownika
Mirek66
 
Posty: 370
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 22:29
Lokalizacja: Jabłoń ( okolice PARCZEWA. woj.LUBELSKIE)

Re: SdKfz 234/2 Puma 1/35 - Sielanka z Niemcami

Postprzez Korowiow » poniedziałek, 25 lutego 2013, 22:57

Ogólnie wyszło dobrze. Jedyne co to te Zwezdy słabe ale to od początku były pokraki więc się nie czepiam.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości