Borgward IV Ausf. A - Dragon 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Borgward IV Ausf. A - Dragon 1:35

Postprzez Przemo1CK » sobota, 23 sierpnia 2008, 00:08

Witam!

Ostatnimi czasy udało mi się ukończyć ( po miesiącu w stanie całkowitego sklejenia :twisted: ) ten "mały niszczyciel", do czego służył każdy wie, a kto nie to: w tej skrzyni z przodu pojazdu mieściło się baaardzo dużo materiału wybuchowego. Pojazd dojeżdżał do celu ( prowadzony ręcznie lub zdalnie ), zwalniał zaczepy skrzynki i odjeżdżał... po czym ze skrzynki oraz okolicznych kamienic zostawał pył... również w Warszawie '44 ( materiały źródłowe, ale jakie to nie wiem ).

Model ciekawy, zestaw posiada pracujące ogniwkowe gąsinnice co jest jego największą zaletą... kierowca z zestawu... jak widać "na kacu".

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek


Pozdrawiam
Przemo
Avatar użytkownika
Przemo1CK
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:53
Lokalizacja: Kielce - CK :)

Reklama

Re: Borgward IV Ausf. A - Dragon 1:35

Postprzez Akahoshi » sobota, 23 sierpnia 2008, 09:57

Ładna figurka i fajne zacieki. Kolejny plus, za rzadko spotykany model.
Ale przyczepić się muszę do dziwnie leżących gąsek i lewitującej skrzyni z materiałem wybuchowym.
Aha i jeszcze jedno. Czemu antena jest taka krótka?
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Borgward IV Ausf. A - Dragon 1:35

Postprzez Kacperek315 » sobota, 23 sierpnia 2008, 14:38

Według mnie model zły nie jest, ale nie jest też bardzo dobry (może to przez fotki). Musze przyznać że model mało spotykany, dzięki niemu dowiedziałem się że w ogóle istniały takie maszyny (brak mojej takiej szczegółowej wiedzy). Ogólnie bryła modelu dość ciekawa i musze przyznać racje poprzednikowi, że ciekawie wyglądają te zacieki. Gąski jako tako wyglądajom więc źle nie jest/.

Pozdrawiam
Kacperek

ORTOGRAFIA!!!
Kacperek315
 

Re: Borgward IV Ausf. A - Dragon 1:35

Postprzez Sebastian » sobota, 23 sierpnia 2008, 19:53

Może rozwieję Twoje wątpliwości Akahoshi oto kwity
Obrazek
Obrazek
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 20:56

Re: Borgward IV Ausf. A - Dragon 1:35

Postprzez Akahoshi » niedziela, 24 sierpnia 2008, 09:09

Niestety nie rozwiałeś moich wątpliwości. Pojazd Przema nie posiada uchwytów zwalniających skrzynie z ładunkiem wybuchowym, czyli jakby wisi w powietrzu.
Obrazek

Drugie zdjęcie nie wiem, co ma mi udowadniać.
Na modelu brakuje mi jeszcze trochę obić, oraz przetarć na kołach spowodowanych przesuwaniem się gąsek.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Borgward IV Ausf. A - Dragon 1:35

Postprzez marder » niedziela, 24 sierpnia 2008, 11:17

Akahoshi napisał(a):Pojazd Przema nie posiada uchwytów zwalniających skrzynie z ładunkiem wybuchowym

Faktycznie jakby brakuje paru nie doklejonych elementów...na poniższym zdjęciu chyba trochę lepiej widać o co chodzi.

Obrazek

Zdjęcie pochodzi z poniższej stronki, jak i więcej ciekawych informacji na temat Borgwarda.

http://www.powstanie-warszawskie-1944.a ... w_panc.htm

...nie mniej model Przema prezentuje się całkiem fajnie, choć może trochę monotonnie w tym oliwkowym kamo, no ale to jego wybór i co kto lubi.

Pozdrawiam
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Borgward IV Ausf. A - Dragon 1:35

Postprzez Sebastian » niedziela, 24 sierpnia 2008, 21:44

Nie miałem w zamiarze Akahoshi nic udowadniać przypuszczałem o co Co chodzi.Szkoda że stonka z linka otwiera się baaaaardzo długo :(
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 20:56


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości