HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » czwartek, 4 września 2008, 21:34

No i model skończony... Zdjęcia nie najlepsze, ale na razie nic lepszego chyba nie zrobię :( Jeśli macie jakieś sugestie co do zdjęć detali lub do małych poprawek to piszcie. Postaram się wtedy poprawić.

Tak więc zapraszam do oglądania i komentowania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz podwozie:

Obrazek

I na koniec zaczerpnięte z warsztatu zdjęcie z wnętrza:

Obrazek

pzdr
krzysiekk
 

Reklama

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez fryc7 » czwartek, 4 września 2008, 22:27

Ja pozwolę sobie podać swoje uwagi, ale na pewno konstruktywne:

1. bardzo by się przydał wash, bo bez niego model wygląda dość "płasko" - szczególnie, że zastosowałeś malowanie pustynne, które jest po prostu jednolite i dość nużące. Mimo, że model skończony, to możesz w każdej chwili to poprawić. Możesz też zrobić suchy pędzel, ale kolor by musiał być prawie biały żeby o było widać. Spróbuj. Jeśli nie masz doświadczenia w washu możesz zastosować moją technikę - jest tania i można poprawiać ;o) używam atramentu, który w zależności od potrzeb rozcieńczam lub nie. Dość fajnie wypełnia szczeliny. Jak skończysz z washem to należy go utrwalić lakierem albo w wersji totalnie ekonomicznej, jak nie ma się aerografu lakierem do włosów - tyle, że trochę błyszczy się.
ja akurat robię to lakierem z aerografu i jest git.

2. te obicia/otarcia na zderzaku przednim od haka holowniczego nie wyglądają przekonująco. Sam sposób wykonania jest w miarę ok, ale chodzi o ilość i kształt tego - chyba nie przypatrywałeś się jak coś takiego powinno wyglądać. Jeśli nie znajdziesz odpowiednich fotek to lepiej zrezygnuj z tego, bo tylko pogorszy ocenę innych.

3. okna są brudne. Niby ok, bo jeździł po pustyni, ale nie tak powinien się ubrudzić. Wygląda bardziej jakbyś miał brudne ręce podczas malowania i upaćkał je. Jeśli nie da się już tego zmyć, to poszukaj zdjęć ubrudzonych pojazdów z pustyni i nałóż brud, ale już bardziej z sercem. A jak już ubrudzisz okna to i całość trzeba by ubrudzić piaskowo, no ale to już inna bajka - przynajmniej bardziej ubrudź podwozie

Ale spoko, model da się zrobić na cacy, ale musisz go dopracować, bo za bardzo się spieszyłeś. Dobra rada, a nie złośliwość.
fryc7
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez Krzysztofoslaw » piątek, 5 września 2008, 10:53

Dokładnie.
Brak washu, wypłowień, obić (nie są konieczne), szyby takie dziwne. Sam model sklejony czysto. Opony mają przebicia koloru piaskowego. Jakbyś źle je pomalował...
Wydaje mi się, że pulpit sterowania TOW-em jest ubogi w barwy. Siedzenia mają napewno taką barwę?
Obicia staraj się robić gąbką lekko nasączoną farbą, popracuj ołówkiem. Nie żałuj pigmentu i nie bój się washu olejnymi :)
Powodzenia
Krzysztofoslaw
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez fryc7 » piątek, 5 września 2008, 13:16

tu masz kilka fotek wyrzutni TOW, akurat nie piaskowej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

myślę, że będzie na czym się wzorować
fryc7
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » sobota, 6 września 2008, 23:11

Cześć,

Dzięki za uwagi. Teraz moje komentarze :) Wash postaram się jutro zrobić... Zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

Co do obić od haka, to zdjęcia takich obić nie widziałem, ale w sumie w ogóle jest mało zdjęć pokazujących obicia. Więc mam pytanie: jak według Ciebie powinny one wyglądać? Techniki gąbki już używałem i wydaję mi się, że imituje ona trochę innego rodzaju obicia.

Co do kolorów foteli wzorowałem się na takich zdjęciach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tak więc kolory mogą być różne. Wydaję mi się, że moje są do tego zbliżone.

Szyby wyszły tak trochę na zdjęciach... Są brudzone tylko pokruszonymi pastelami więc mogę spróbować to poprawić. Tylko nie mam pomysłu jak zrobić to inaczej...

Co do przebić piaskowego na oponach, to nie są to przebicia tylko zebrała się tam farba którą brudziłem podwozie. Koła mają wypukłości, które chyba miały imitować napisy na oponach i w tych miejscach widocznie na zdjęciach wygląda to jak przebicia koloru.

No i na koniec wyrzutnia.. Problem w tym, że nie za bardzo mogę ją zwaloryzować w klasie standard. A przez brak zdjęć wersji piaskowej, nie wiem jak powinno wyglądać prawidłowe malowanie.

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » niedziela, 7 września 2008, 09:32

Osłony pocisków, które ładuje się do wyrzutni są chyba tylko zielone, albo jak kto woli oliwkowe, a wyrzutnia w Twoim Hummerze jest z pociskiem. Przemalujesz pocisk i już będzie "żywiej".;)
Maciek
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez matejson » niedziela, 7 września 2008, 10:07

Gdyby koledzy tak podali jeszcze źródła zdjęć....

M.
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez fryc7 » środa, 10 września 2008, 08:28

Przepraszam za brak źródeł. po prostu wrzuciłem:
http://images.google.pl/images?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&hl=pl&q=tow+launcher&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2
i te zdjęcia, które uznałem za pomocne po prostu zlinkowałem nie patrząc nawet na to jaka strona. Jeśli to ciężki grzech to usunę, bo szukać teraz źródeł to nie mam czasu, a mam też swój projekt. Tu chciałem tylko pomóc.

PS. Moim zdaniem, jeśli chodzi o te obicia (i innych rzeczy) to chyba nie będzie niczym odkrywczym, jeśli napiszę, że jeśli się nie wie jak coś zrobić, to lepiej nie robić, szczególnie, że to jest konkurs. Ja sam nie wiem jak się robi takie obicia, choć widziałem gdzieś nawet na tym forum jak ktoś to zrobił w sposób "piękny". Dlatego póki nie odkryję tej metody i nie przećwiczę na sucho, to moje prezentowane modele będą nieobite, ale za to z washem i suchym pędzlem, które mi już jakoś wychodzą.
fryc7
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości