Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez Domi » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 15:44

Razem z Shermanem udało mi się ukończyć malucha, którego zdjęcia z budowy pokazywałem w tym wątku:

viewtopic.php?f=16&t=34970

Pojazd jak i sam zestaw wyjściowy są bardzo ładne i myślę że w moim przypadku nie skończy się tylko na tym jednym Panzer II :-)
Model pomalowany farbami Tamiya, łederowany Humbrol'ami i AKInteraktiv'ami. Malowanie zestawowe, przedstawiające pojazd z 6 DPanc z okresu inwazji na Francję.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

oraz kilka zbliżeń:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez Moouu » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 18:19

Jak dla mnie bardzo ładny model w ciekawej skali.
Uwielbiam Panzergrau, więc jak dla mnie bomba. :)
Moouu
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2012, 16:16

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez Modelarz » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 18:27

Cześć Dominik, gratuluję kolejnego udanego modelu, haczyki aż w oczy kłują :-> oceniam wysoko !
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez subgrafik » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 19:37

bez zbednych bajerow a kosi konkurencje :)
fajne detale i tu.

P
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez Domi » wtorek, 9 kwietnia 2013, 09:01

Hej,

Dzięki za opinie! Pewnie w międzyczasie podłubię jakieś detale do kolejnej II - cały czas myślę o konwersji na F-kę, bo na to że Tamiya ją zrobi, raczej liczyć nie można.
Paweł, byłeś w weekend na konkursie? Wypatrywałem, bo chciałem pogadać, ale jakoś znaleźć nie mogłem :-)

Pozdrawiam

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez author21 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 13:12

Super !!!!!!! Fajnie pobrudzony. Zauwazyłem drobnostkę, na nożycach wyjechałeś z ebonitem aż na część metalową. Tylko uchwyty brązowe (były ebonitowe).
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez Paweł Leszczyński » środa, 10 kwietnia 2013, 17:55

Super, bez "bajerów" w stylu CM czy innych preshadingów a jaki atrakcyjny model. Świetnie ubrudzony.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez subgrafik » czwartek, 11 kwietnia 2013, 07:17

Domi napisał(a):Hej,
Paweł, byłeś w weekend na konkursie? Wypatrywałem, bo chciałem pogadać, ale jakoś znaleźć nie mogłem :-)


Bylem w zasadzi tylko zawiesc modle i zabrac
rodzina, obowiązki - wyaoutowany jestem
będziesz jakoś we Wro to wpadnij se pokleimy to i pogadamy.

Piona.
P

Ps. Tak patrząc jeszcze na foty dalej bedę uważać,
że wszyscy (w tym i ja) robią szary za szary, za jasny
a te germangreye byly raczej ciemne niż jasne.
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez Domi » czwartek, 11 kwietnia 2013, 23:48

Dzięki Panowie!
author21 :arrow: rzeczywiście, masz rację z tymi nożycami, coś mi z nimi nie pasowało tylko nie wiedziałem co...w najbliższym czasie będę musiał poprawić.
Paweł Leszczyński :arrow: CM nie stosuję z prostej przyczyny - pomimo ciągłych prób nie wychodzi mi tak jak u bardziej w tym wprawnych kolegów ;) Z drugiej strony wydaje mi się że tak jak jest zrobione teraz, też w jakimś tam stopniu przypomina oryginał...
subgrafik :arrow: następna wizyta we Wrocławiu w czerwcu, więc może wtedy na jakieś "modelowanie" uda się umówić ;) Co do Panzergrau to rzeczywiście na zdjęciach oryginałów wygląda na ciemniejszy, ale wydaje mi się że model w takim malowaniu wyglądałby jeszcze mniej atrakcyjnie. Ja natomiast zauważam tendencję robienia tego koloru wpadającego bardziej w niebieski.

Pozdrawiam

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez spiton » piątek, 12 kwietnia 2013, 00:31

I znowu rewelacyjny tył !!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez Domi » piątek, 12 kwietnia 2013, 23:03

Spiton - dzięki! Rzeczywiście, jak się sam przyglądam, to te tyły jakoś najbardziej atrakcyjnie wyglądają ;)

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez bartek72 » sobota, 20 kwietnia 2013, 22:21

No cóż, CM oraz różne pre i post shadingi jak by nie było służą podkreślaniu kształtów bryły. I moim zdaniem właśnie tego odrobinę temu modelowi brakuje - jest trochę jak na mój gust zbyt płaski (pierwszych 9 zdjęć). Natomiast przy bliższym przyjrzeniu się (czyli od 10 zdjęcia) wychodzi cały Twój kunszt i wszystkie smaczki. Bardzo mi się podoba!
Przy okazji (jeśli rozmawiamy o zewnętrznym wyposażeniu - ten klocek pod lewarek nie powinien być w "drewnianym" kolorze? Czy ciągneli go na kolor pojazdu?
Ostatnio edytowano niedziela, 21 kwietnia 2013, 16:03 przez bartek72, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez Patterson » niedziela, 21 kwietnia 2013, 00:00

Moim zdaniem za mdły wash pod Panzer Grau. Coś zdecydowanie ciemniejszego, np. bardziej w deseń natural umber, albo dark wash MiGa i dopiero piaskowe pigmenty. Ale poza tym fajniutki, zwłaszcza tył.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panzer II Ausf.C - Tamiya 1/48

Postprzez Domi » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 10:54

Bartek, dzięki za opinię. Rzeczywiście na zdjęciach wyszedł ciut za płaski, ale tak jak pisałem wcześniej, CM mi nie wychodzi więc na razie go nie stosuję :)
Mam jeszcze parę modeli które będą w jednokolorowych malowaniach - na nich spróbuję się poduczyć.
Co do klocka, to przyjąłem że był pomalowany po całości na Panzergrau, ale może rzeczywiście drewniany lepiej by wyglądał i dodatkowo złamałby jeszcze ten monotonny szary na całym pojeździe :) Pooglądam jeszcze zdjęcia "II" z tego okresu, sprawdzę, może będzie gdzieś dokładnie widać ten nieszczęsny klocek.

Marcin, ciemny wash miga /jeden z niewielu gotowych specyfików które posiadam/ zastosowałem punktowo, natomiast pozostałe miejsca potraktowałem jakimś rozcieńczonym ciemnym brązem humbrola. Czegoś bardziej wyrazistego spróbuję już na kolejnym "szaraku" :-)

Pozdrawiam

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości