/1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

/1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez Slash » środa, 10 kwietnia 2013, 13:28

Znudziły mi się zimowe KW to zrobiłem sobie czerwonego. Znany i lubiany Trumpeter w 1:35 + lufka i szekle.
Pragnę również podziękować Grzegorzowi 75 za bezinteresowne obdarowanie mnie tym modelem oraz TomB(raider) za bezinteresowną chęć pomocy w pozyskaniu zaginionych detali.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Reklama

modele polskich samolotów

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez merlin_PL » środa, 10 kwietnia 2013, 13:38

Malarsko się podoba.Lubię KW. Co do realizmu i szans na takie malowanie nie mam źródeł, to nie komentuje . O tym ,że rosyjskie czołgi wyjeżdzały na front z fabryki bez malowania czytałem. czy były takie to inna kwestia, ale się podoba.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez Slash » środa, 10 kwietnia 2013, 13:49

Tak jak mówisz, albo przyjąć to za kompletne SF, albo za czołg przed położeniem farby w fabryce. Znudziły mi się zielone i zimowe KW, a innych raczej nie widziałem.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez mnak24 » środa, 10 kwietnia 2013, 14:09

Niemieckie i kilka radzieckich było w plamy. Ładne wykonanie.
Ostatnio edytowano środa, 10 kwietnia 2013, 14:11 przez mnak24, łącznie edytowano 1 raz
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 21:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez spiton » środa, 10 kwietnia 2013, 14:09

Jest fajny. I fachowo pomalowany. Mi się podoba.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez wapel » środa, 10 kwietnia 2013, 15:18

Mi również. Bardzo. Inny niż wszystkie ;o)
Gładko tak, lekko tak toczy się w dal,
Jak gdyby to była piłeczka, nie stal,
Nie ciężka maszyna zziajana, zdyszana,
Lecz fraszka, igraszka, zabawka blaszana.

pozdrawiam, Paweł
Avatar użytkownika
wapel
 
Posty: 887
Dołączył(a): czwartek, 28 października 2010, 09:55
Lokalizacja: Wejherowo/Gdańsk

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez klajus » środa, 10 kwietnia 2013, 15:35

W kategorii "podoba się, nie podoba się", mi się nie podoba.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez dkfan » środa, 10 kwietnia 2013, 16:09

Mi z punktu widzenia zastosowanych technik, oddania świeżej rdzy, kubełeczek i cała reszta się podobają. Oczywiście zakładając że to praca typowo SF, a takie założenie przecież było.

Rozważając teoretycznie czy takie czołgi wyjeżdzały z fabryki? Raczej nie na wszytskich zdjęciach z radzieckich fabryk widać że czołgi na które zakładana była wieża były już pomalowane i żaden ze znanych mi autorów nie wspomina o czołgach wyjeżdzających do walki bez lakieru.
Owszem przez pewien czas brak było gumy na bandaże i inne części, w Stalingradzie czołgi wprost z fabryki wyjeżdzały do walki bez optyki i celowniczy naprowadzał działo na cel celując przez przewód lufowy, ale o brakach farby nie przeczytałem.

Kw-1 posiada również ciekawe malowania których wykonania jeszcze tu nei widziałem.
1. 3 kolorowy kamuflarz wykonany przez Finów na zdobycznym egzemplarzu
2. 1 kolorowy kamuflarz fiński na zdobycznym KW-1
dkfan
 
Posty: 136
Dołączył(a): czwartek, 14 lutego 2013, 15:40

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez spiton » środa, 10 kwietnia 2013, 16:22

Bartuś, przez to wiadro masz fajną opowieść. Dorób dioramkę.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez Paweł Leszczyński » środa, 10 kwietnia 2013, 16:58

Mnie się podoba, choć nie do końca przekonują mnie elementy pomalowane na ciemny kolor za mało w nich"metalu".
Nie wiem czy to wina monitora, ale reszta części nie pomalowanych minią przypomina mi z wyglądu beton, szczególnie na zdjęciu 5 od góry.
Pomarudziłem ale jestem na TAK :)
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Olesno

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez spiton » środa, 10 kwietnia 2013, 17:22

Czołg porządnie zabezpieczony minią. Nie wystaje nic spod niej. To by była fuszerka. Dla mnie bardzo konsekwentny i realistyczny malunek. No i sprawny technicznie.Tylko ten kadłub jakiś niezabezpieczony....Tu konsekwencji brakuje.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez imek46 » środa, 10 kwietnia 2013, 17:48

dkfan napisał(a):Mi z punktu widzenia zastosowanych technik, oddania świeżej rdzy, kubełeczek i cała reszta się podobają. Oczywiście zakładając że to praca typowo SF, a takie założenie przecież było.

Rozważając teoretycznie czy takie czołgi wyjeżdzały z fabryki? Raczej nie na wszytskich zdjęciach z radzieckich fabryk widać że czołgi na które zakładana była wieża były już pomalowane i żaden ze znanych mi autorów nie wspomina o czołgach wyjeżdzających do walki bez lakieru.
Owszem przez pewien czas brak było gumy na bandaże i inne części, w Stalingradzie czołgi wprost z fabryki wyjeżdzały do walki bez optyki i celowniczy naprowadzał działo na cel celując przez przewód lufowy, ale o brakach farby nie przeczytałem.

Kw-1 posiada również ciekawe malowania których wykonania jeszcze tu nei widziałem.
1. 3 kolorowy kamuflarz wykonany przez Finów na zdobycznym egzemplarzu
2. 1 kolorowy kamuflarz fiński na zdobycznym KW-1


Kolego czołgi z STZ w czasie bitwy stalingradzkiej wyjeżdżały właśnie w takim kamo. A żeby było ciekawiej to mechanik - kierowca pod szanownymi czterema literami miał puste skrzynki drewniane po amunicji, zamiast fotela.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 10:13
Lokalizacja: Lublin

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez Slash » środa, 10 kwietnia 2013, 19:47

Miło, że model wywołał nawet jakąś dyskusję, dzięki.

klajus napisał(a):W kategorii "podoba się, nie podoba się", mi się nie podoba.

Otóż to, moje modele mogą się nie podobać i pozwalam to mówić ;o)

Paweł Leszczyński napisał(a):Mnie się podoba, choć nie do końca przekonują mnie elementy pomalowane na ciemny kolor za mało w nich"metalu".


Sam betonu w tym nie dojrzałem jeszcze, ale faktycznie metal trochę stracił przy następnych zabiegach. Choć i tak na fotkach wiele kolorów którymi go traktowałem gdzieś uciekło.

spiton napisał(a):Tylko ten kadłub jakiś niezabezpieczony....Tu konsekwencji brakuje.

Nie ma to odniesienia do rzeczywistości więc zrobiłem tak dla urozmaicenia. Cały czerwony już byłby moim zdaniem mniej ciekawy, a poza tym takie modele już były.

Poza tym podobno jeszcze napis jest zwalony. Ale tu już ciężko mi coś samemu powiedzieć.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez spiton » środa, 10 kwietnia 2013, 20:40

Slash napisał(a):
spiton napisał(a):Tylko ten kadłub jakiś niezabezpieczony....Tu konsekwencji brakuje.

Nie ma to odniesienia do rzeczywistości więc zrobiłem tak dla urozmaicenia. Cały czerwony już byłby moim zdaniem mniej ciekawy, a poza tym takie modele już były.

Poza tym podobno jeszcze napis jest zwalony. Ale tu już ciężko mi coś samemu powiedzieć.

Napis "zwalony" bo nie ma zacieków. A cały w minii byłby też fajowski.
To co zrobisz podstawek ?
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: /1:35 Trumpeter/ Strażacki Kliment

Postprzez Slash » środa, 10 kwietnia 2013, 20:46

Mazałem pare razy po ścinach i stwierdzam, że trzeba być upośledzonym albo super modelarzem żeby narobić zacieków :lol:
Podstaweczki raczej nie budziet. Model zrobiłem żeby podgonić chociaz jedną rozgrzebaną rzecz, a tych mam już dość wiele.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości