Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35] - Front Wschodni 1942

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35] - Front Wschodni 1942

Postprzez Ave » sobota, 20 kwietnia 2013, 18:56

Witam.

Z przyjemnością melduję zakończenie prac nad modelem, który okupował warsztat od 2009 roku (oczywiście na 1-2 godziny roboty, przypadał miesiąc leżenia i porastania kurzem :-> ). Z tym większą przyjemnością, że nie licząc kilku figurek, to mój pierwszy ukończony model od czasów szkolnych (a to jeszcze zeszłe tysiąclecie było).

Warsztat był tutaj: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=23775
W skrócie: prosto z pudła, malowanie wyłącznie pędzlem (aero do dziś nie posiadam) i dużo eksperymentów - pierwsze cieniowania, obicia, pigmenty. Była zabawa...

Umawiamy się, że jest lato 1942, więc pojazd jest od roku na froncie wschodnim, tam też zimował. Ma prawo być trochę styrany ;o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parę rzeczy mogło pójść lepiej, ale generalnie jestem zadowolony.

Pojazd trafi na niewielką dioramkę z paroma figurkami. Pomysł jest, a kiedy znajdzie się czas na realizację, to się okaże...
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35] - Front Wschodni 1942

Postprzez bartek72 » sobota, 20 kwietnia 2013, 20:56

O rany! Widzę, że chyba każdy w swojej karierze musi wykonać model obtłuczony "dwukolorowo" na wszelkich możliwych krawędziach i nie tylko... W każdym bądź razie mi też się to przytrafiło. ;o)
Widać włożony w model czas, widać przyzwoity warsztat, dbałość o szczególy (chociażby "metalowe" wewnętrzne powierzchnie kół), no ale te obicia... Sam wiesz. :->
Niemniej mogę sobie wyobrazić następny Twój model i wiem, że będzie świetny.
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35] - Front Wschodni 1942

Postprzez uki761 » sobota, 20 kwietnia 2013, 21:39

Pojechałeś z nim konkretnie :shock: Ale co tam - mi się naprawdę podoba, mimo oczywistej przesady w paru momentach.
Chętnie obejrzę następny model.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 18:07
Lokalizacja: poznań

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35] - Front Wschodni 1942

Postprzez Patterson » sobota, 20 kwietnia 2013, 22:50

Łał, świetny model, o obiciach już powiedziane, stanowczo za dużo, ale same w sobie super. :) Ja zwrócę uwagę na figurasa, świetnie wymalowany!
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35] - Front Wschodni 1942

Postprzez Ave » sobota, 20 kwietnia 2013, 23:32

Dzięki Panowie. Z tym obijaniem to wiecie jak jest - trudno przestać ;o) Przy następnych pojazdach będę się musiał bardziej hamować.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35] - Front Wschodni 1942

Postprzez robert.bednarczyk » sobota, 20 kwietnia 2013, 23:55

Ave napisał(a):Dzięki Panowie. Z tym obijaniem to wiecie jak jest - trudno przestać ;o) Przy następnych pojazdach będę się musiał bardziej hamować.


Cześć Marcin. Fakt - z tymi obiciami potwierdzam - ja pytam zwasze o opinię żonę (kompletnego modelarskiego laika) - bywa, że ona mi mówi "fajny ale z tymi zabrudzeniami (czy obiciami) chyba przesadziłeś bo jakoś dziwnie to wygląda". Wtedy odpuszczam.
Ale do rzeczy - mnie się bardzo podoba, a o figurce nawet nie ma co gadać bo w końcu mamy dzieło figurowego Mistrza. Ja bym nie postawił tezy, że obić jest za dużo tylko, że one są jakieś przerysowane, jakby za mocno wykontrastowane. Może to fotki w mocnym oświetleniu je zanadto "wydobywają". Nie do końca przekonuje mnie też merytoryczne usytuowanie niektórych z nich. Ogólnie jednak model uważam za bardzo dobry. Świetnie, że zrobiłeś coś poza głównym kierunkiem Twoich zainteresowań (bo są nim chyba figurki - prawda ?).
Serdeczności. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 13:05

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35] - Front Wschodni 1942

Postprzez ROMAN » niedziela, 21 kwietnia 2013, 07:57

Bardzo ciekawie wykonany model. To prawda z tymi obiciami. W przybliżeniach deczko rażą ale z półtora metra do przełknięcia. Kiedyś też tak "tłukłem" ;o) czołgi ale ktoś mi powiedział "ale wymłotkowany" :roll: . Teraz staram się to ograniczyć do minimum podobnie jak brudzenie. Taka nowa "tradycja" nastała :lol:
Twój panzer zachęca do zrobienia podstawki a wtedy będzie w kontekście terenu. Figuras świetny.

Pozdrawiam i gratuluje fajnie wykonanego modelu.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35] - Front Wschodni 1942

Postprzez Ave » niedziela, 21 kwietnia 2013, 23:23

Dzięki za zainteresowanie. Wahałem się, czy wrzucać te zbliżenia, bo na żywo z normalnej odległości obicia nie rzucają się tak mocno w oczy, ale uznałem, że jak mi się dostanie, to większą naukę na przyszłość wyciągnę ;o)

Co do tych "tradycji", czy raczej "mód" to też mam wrażenie, że ostatnio modele jakieś spokojniejsze i bardziej stonowane są, bo kilka lat temu, gdy tę czwórkę zaczynałem, możliwe, że takie młotkowanie nie byłoby specjalnie kontrowersyjne.
Mi jednak niezmiennie podobają się właśnie te odważniejsze trendy sprzed kilku lat. Na forum jest wiele wspaniałych modeli, do których nie raz sięgałem po inspiracje, ale za absolutny ideał i topowy wzór wciąż uważam (i pewnie nie tylko ja) modele Sergiusza - zwł. Stuga III G i Panterę, a relacje z ich budowy (szczególnie te z planet armor, a i w poradnikach Payo też zdaje się były) to dla mnie malarska biblia. Żeby tak kiedyś zbliżyć się do tego poziomu...

Robert, w kwestii kierunków zainteresowań, to ja lubię niemal wszystkie dziedziny modelarstwa redukcyjnego - najbardziej chyba dioramy. Figurki po prostu, jako najbardziej "zwarta" forma (nie trzeba wiele miejsca ani narzędzi), przyciągnęły mnie do tego hobby po wielu latach przerwy (a z tym mistrzem to pojechałeś - po prostu kilka nienajgorzej pomalowałem). Ale do pojazdów i dioram ciągnie mnie nie mniej, a w przyszłości to i jakiegoś samolota w 1:48 chętnie bym zrobił :)
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35] - Front Wschodni 1942

Postprzez author21 » środa, 24 kwietnia 2013, 12:06

Obicia już opisane. Jeszcze tylko tłumik wygląda jakby wykopali go archeolodzy :).
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 14:00

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35] - Front Wschodni 1942

Postprzez merlin_PL » środa, 24 kwietnia 2013, 13:41

Poprzednicy już napisali uwagi . Ale jest w autorze potencjał . Widać każdy " młotkowanie w modelach musi zaliczyć . Znaczy dotknie to i mnie :D
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35] - Front Wschodni 1942

Postprzez NIEDZWIEDZ » sobota, 1 czerwca 2013, 18:47

Jest w nim moc ,takie lubię najbardziej.Super,czekam na następny.
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 22:31
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości