Leopard 2A4 Hobby Boss 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Leopard 2A4 Hobby Boss 1:35

Postprzez Pyriel » czwartek, 30 maja 2013, 20:05

Witam.
Ukończyłem Leoparda w służbie WP. Bardzo skromny wątek warsztatowy tutaj:
viewtopic.php?f=16&t=22796&start=0
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i podane materiały.
Mój pierwszy bój z zimą, dlatego bardzo ostrożnie i bez fajerwerków. Bardzo żałuję że nie zdążyłem wyjść z pojazdem w plener, na szczęście (albo i nie) zima w tym kraju jest cykliczna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Pyriel
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 18:05

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Leopard 2A4 Hobby Boss 1:35

Postprzez Krzychu2341 » niedziela, 2 czerwca 2013, 19:52

Ładnie Ci to wyszło.
Avatar użytkownika
Krzychu2341
 
Posty: 166
Dołączył(a): poniedziałek, 11 marca 2013, 22:47

Re: Leopard 2A4 Hobby Boss 1:35

Postprzez imek46 » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 12:15

A masz jakieś zdjęcia na poparcie tego zimowego kamo używanego w WP. Wrzuciłem w google temat malowanie zimowe czxołgów Leopard 2A4. Wyskoczyło mi temat "Leopardy na poligonie w Świętoszowie". Radził by sobie te fotki obejrzeć, bo te malowanie znacznie się różni. One są po prostu pociapane białą farbą lub nałożone są białe płachty materiału. Na twoim modelu nie ma też oznaczeń, że to są pojazdy WP. Te malowanie, które jest na twoim modelu, bardziej przypomina mi zimowe malowanie niemieckich Leopardów. A niektóre nasze czołgi nie są wcale malowane w kamo zimowe. Vide fotki "Polskie Leopardy na poligonie"
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Leopard 2A4 Hobby Boss 1:35

Postprzez Pyriel » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:08

Witam. Dzięki Krzychu, Zbyszku - oznaczenia na pojeździe są bardzo konkretne i jest to pojazd z 10 Brygady Kawalerii ,1 Batalionu. Teraz sprawa malowania zimowego. Zdjęcia o których piszesz i które teraz można znaleźć w internecie odnoszą się do zdjęć tegorocznych. Faktycznie czołgi na nich są pociapane i wprowadzono tam nie znane mi elementy czyli płachty, jakaś obwiązana szmatami lufa, Chyba gdzieś nawet zieloną siatkę maskującą widziałem na stropie wieży. Świadczyć to może o tym że sprawa kamuflażu jest dość płynna i traktowana tak jak wiele rzeczy w WP. Kto był w wojsku ten wie co znaczy sztuka. Mogłem się zasugerować niemieckim malowaniem, albo mogło mi się coś pomieszać. Na pewno malowanie na wieży jest dobre - tego jestem pewien na sto procent. Na kadłubie mogłem zrobić więcej łat typu "krowa", ale mam tutaj zdjęcie na którym wydaje mi się że plamy są pionowe i przypominające kształtem to co zrobiłem:
Obrazek
Sądzę że uniknąłem najważniejszych błędów, czyli pomalowanie pojazdu w jednolity biały kamuflaż typowy dla drugiej wojny światowej. Mam też wrażenie że ten typ kamuflażu jest z zachodu - podobnie jak czołg, więc powinny być robione według tego samego przepisu.
Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Pyriel
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 18:05

Re: Leopard 2A4 Hobby Boss 1:35

Postprzez Maciej Gruca » piątek, 7 czerwca 2013, 07:36

Przypuszczalnie znalazłyby się w Twej pracy rzeczy, do których możnaby się doczepić. Jakkolwiek by jednak nie było, kompozyjca całości, jest po prostu rewelacyjna! Bardzo fajnie się to wszystko razem prezentuje, świetnie zbalansowane! Gratuluję!
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Leopard 2A4 Hobby Boss 1:35

Postprzez Pyriel » niedziela, 2 lutego 2014, 18:32

Dziękuję Maćku. Kilka nowych fotek z pleneru.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Pyriel
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 18:05

Re: Leopard 2A4 Hobby Boss 1:35

Postprzez Rafal » poniedziałek, 3 lutego 2014, 01:49

Jakie jest uzasadnienie do koloru powierzchni antypoślizgowych na kadłubie i wieży? Wyglądają jakby były posypane korą :(
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Leopard 2A4 Hobby Boss 1:35

Postprzez adamem » poniedziałek, 3 lutego 2014, 23:24

Rafal napisał(a):Jakie jest uzasadnienie do koloru powierzchni antypoślizgowych na kadłubie i wieży? Wyglądają jakby były posypane korą :(

Powinny być zielone, jeśli dobrze pamiętam. Jakby co można zapytać autora:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... 20d00a4ee8
być pancerniakiem to zaszczyt,
...nie być - to szczęście...
Avatar użytkownika
adamem
 
Posty: 239
Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2011, 18:26
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości