[Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez Arcturus » sobota, 22 czerwca 2013, 08:39

A ja obiecałem i zapomniałem, ale dzisiaj sprawdzę, tylko że wieczorem.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez Arcturus » sobota, 22 czerwca 2013, 21:28

Niestety, krucho u mnie z włoszczyzną. Tak wyglądają ścinki kalkomanii oraz schemat masek motexu (naniosłem przykładowe rozmiary).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez Strużyn » sobota, 22 czerwca 2013, 23:05

Dziękuję wszystkim za oferowaną pomoc :D . Po dłuższych przemyśleniach wybór padł na propozycję podaną przez Lazy Cata. Dopiero przy kolejnym czytaniu i oglądaniu profilu doszedłem co to są te znaczki pocztowe :)

Wybrałem, więc poniższe malowanie (żółta jedynka):

Obrazek

Tym samym Arcturus byłbym bardzo szczęśliwy gdybyś mógł mi podesłać te cztery czarne kwadraty z toporkami znajdujące się w górnej części kalkomanii. Jeśli się zgodzisz to szczegóły dogadamy na PW.

Problematyczne stają się owe znaczki pocztowe.....o ile z trzy kolorową flagą raczej nie będę miał problemu to ząbkowane brzegi mogą już lekko przerosnąć moje malarskie możliwości. Jeśli ktoś byłby w ich posiadaniu byłbym wdzięczny za możliwość ich odkupienia bądź przywłaszczenia :D . Na szczęście prace malarskie będzie można rozpocząć bez ich posiadania :). Obecnie staram się dojść do jak największej ilości zdjęć tej konkretnej jednostki. Postaram się je tu wkleić. Jeśli okaże się, że znacie inne to też poproszę o namiary na nie :D

Ciekawostką tego modelu są zamalowane niemieckie krzyże i swastyki. Może to ciekawie wyglądać na gotowym modelu .... o ile oczywiście czegoś nie spie...rniczę.


Poniżej wrzucam znalezione zdjęcia danej jednostki. Może komuś się w przyszłości przydadzą :P

Tutaj jeszcze w niemieckich barwach:
Obrazek

Jedyne zdjęcie lewej strony samolotu jakie posiadam:
Obrazek

Po przemalowaniu:
Obrazek

Zdjęcie od LazyCata:
Obrazek
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 23 czerwca 2013, 00:15

Zwróć uwagę że wianki są lekko błyszczące na matowym brązowym.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez MIRO » niedziela, 23 czerwca 2013, 00:31

Strużyn napisał(a):Problematyczne stają się owe znaczki pocztowe.....o ile z trzy kolorową flagą raczej nie będę miał problemu to ząbkowane brzegi mogą już lekko przerosnąć moje malarskie możliwości.


Znaczki masz w maskach Montexu do Fiata G.55
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez LazyCat » niedziela, 23 czerwca 2013, 01:58

Bardzo istotne: znaki na i pod skrzydlami sa na bialym tle!
Samolot wyrodukowany przez Macchi, wiec nie ma szarego spodu kadluba (to robila Breda).
Jak widzisz znaki sa "prymitywne", ponadto "znaczek pocztowy" to Wloska flaga i zawsze powinna miec zienen w kieunku lotu (lecz kto wie czy na tym tak bylo?).

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 17:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 23 czerwca 2013, 09:12

LazyCat napisał(a):Jak widzisz znaki sa "prymitywne", ponadto "znaczek pocztowy" to Wloska flaga i zawsze powinna miec zienen w kieunku lotu (lecz kto wie czy na tym tak bylo?).

W/g malujących była to włoska flaga a tym samym pionowy bok od przodu (czyli od zielonego) nie miał żółtych ząbków.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez Strużyn » niedziela, 23 czerwca 2013, 20:14

Dzięki Panowie za niezawodne wsparcie.

Jacek Bzunek napisał(a):Zwróć uwagę że wianki są lekko błyszczące na matowym brązowym.


Hmm....ciężko to jednoznacznie określić, ale jeśli będę starał się odzwierciedlić taki efekt to 90 % oglądających będzie myślało, że popełniłem modelarskie fo pa nie lakierując modelu i używając farb o różnym stopniu połysku.

MIRO napisał(a):Znaczki masz w maskach Montexu do Fiata G.55


Była to chyba najlepsza wiadomość z rana. Nie dość, że znaczki to jeszcze szablony do toporków tam są. Mam nadzieję, że rozmiary będą się zgadzać. Cena też nie jest kosmiczna - 17 zł :D

LazyCat napisał(a):Bardzo istotne: znaki na i pod skrzydlami sa na bialym tle!


Zauważyłem to na poprzednich zdjęciach, ale nie byłem pewny. Dopiero zamieszczone przez Ciebie fotki dają pewność 8-)

Jacek Bzunek napisał(a):
LazyCat napisał(a):Jak widzisz znaki sa "prymitywne", ponadto "znaczek pocztowy" to Wloska flaga i zawsze powinna miec zienen w kieunku lotu (lecz kto wie czy na tym tak bylo?).

W/g malujących była to włoska flaga a tym samym pionowy bok od przodu (czyli od zielonego) nie miał żółtych ząbków.


Cenna uwaga. Zastanawiałem się czemu jeden bok nie ma ząbków. Co do drzewca sam się domyśliłem. Ciekawe tylko czy kolory bym umieścił poprawnie :lol:
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 23 czerwca 2013, 20:28

Strużyn napisał(a):
Jacek Bzunek napisał(a):Zwróć uwagę że wianki są lekko błyszczące na matowym brązowym.


Hmm....ciężko to jednoznacznie określić, ale jeśli będę starał się odzwierciedlić taki efekt to 90 % oglądających będzie myślało, że popełniłem modelarskie fo pa nie lakierując modelu i używając farb o różnym stopniu połysku.


Tak mi pisał na Britmodeler jeden Włoch. Druga sprawa to zwyczaj malowania wianków od prawej do lewej strony.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez Strużyn » wtorek, 25 czerwca 2013, 16:24

Jacku, jak możesz to napisz o co chodzi z tym malowaniem od prawej do lewej....odwrotnie do ruchu wskazówek zegara, czy źle zrozumiałem :?: .

Przy okazji buszowania po necie znalazłem jeszcze jedną sweet focie. Wrzucam dla potomnych. Dzisiaj zacznę trochę malować górę. Najpierw pójdzie trochę srebrna na połączenie skrzydło-kadłub. Na zdjęciach widać tam gigantyczny odprysk. Najdziwniejsze jest dla mnie to, że znajduje się z przeciwnej strony niż wejście pilota do kabiny. Jesteście w stanie to wyjaśnić :?: :D

Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 26 czerwca 2013, 00:16 przez Strużyn, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez LazyCat » wtorek, 25 czerwca 2013, 21:09

Strużyn napisał(a):... o co chodzi z tym malowaniem od prawej do lewej...
...Na zdjęciach widać tam gigantyczny odprysk... znajduje się z przeciwnej strony niż wejście pilota do kabiny. Jesteście w stanie to wyjaśnić :?: :D

Malowanie znakow w ANR, tutaj musisz przeczytac "Camouflage and Markings of Aeronautica Nazionale Repubblicana 1943-1945" napiane przez najwieksze autorytety w tej dziedzinie: Fernando D'Amico i Gabriele Valentini.
Jest tam tyle samo wyjatkow co regul :mrgreen:

Obicia na skrzydle - tam wbiegali mechanicy "do korbki" :D Rozruch byl taki sam co w Bf-109.
Bardzo czesto pilot wchodzil po matach, wiec nie zdzieral farby butami.
Inna sprawa ze Wloskie samoloty byly bardzej zadbane niz Niemieckie. Ten egemplarz ktory ci sugeruje jest bardzo "poniemecki", bo bardzej utytlany niz inne.
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 17:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez Strużyn » środa, 26 czerwca 2013, 00:15

Ehh i znowu czuję, że jestem niegodny Waszej wiedzy na temat Macchi. Kolejny raz dzięki za wyjaśnienie :)

Dzisiaj chciałęm trochę pomalować górę, ale wyszło na to, że więcej ćwiczyłem sobie na boku niż malowałem sam model. Tak to na razie wygląda. Jakby to powiedzieć ....zacząłem od pupy strony ;o) Oczywiście postaram się, żeby preshading nie był taki ordynarny jak teraz. Raczej będę dążył do efektu jak na statecznikach.

Obrazek

Obrazek

Niestety na połączeniu skrzydło kadłub metalizer mi się nierówno położył, albo wyszła ziarnistość poprzedniej warstwy i trzeba będzie szlifować i malować jeszcze raz.
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez MIRO » środa, 26 czerwca 2013, 14:08

Strużyn napisał(a):Oczywiście postaram się, żeby preshading nie był taki ordynarny jak teraz. Raczej będę dążył do efektu jak na statecznikach.


A mnie się właśnie bardziej podoba efekt, który osiągnąłeś na kadłubie, za kabiną.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez bARTZ » środa, 26 czerwca 2013, 22:08

MIRO napisał(a):A mnie się właśnie bardziej podoba efekt, który osiągnąłeś na kadłubie, za kabiną.


Mi podobnie, jakimi farbami malujesz?
bARTZ
 
Posty: 204
Dołączył(a): poniedziałek, 16 maja 2011, 20:05
Lokalizacja: Poznań

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi c.205 Veltro Hase 1/48

Postprzez Strużyn » czwartek, 27 czerwca 2013, 09:32

Mam nadzieję, że efekt całkiem nie zaniknie. Chciałbym go trochę zminimalizować, żeby móc lekko uwypuklić nity. Przy tak mocno zaznaczonych liniach podziału nity zupełnie znikają.

Jeśli chodzi o brązy to malowałem Gunziakami C: C310 + odrobina C43 i czarna.

Czy znacie jakiś kolor w palecie Gunze C, którym można by namalować wianki. Próbowałem odpowiedniego koloru MM (chyba Italian Green) i okazało się to niewykonalne.
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do [GT] Aeronautica Italiana - Lotnictwo włoskie 1939-1945

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość