Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez pszum » sobota, 2 lutego 2013, 15:46

Zdobyczny BA 10 w zimowym malowaniu. Farby Lifecolor, specyfiki AK-interactive, ziemia w paście Vallejo, pigmenty Vallejo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pszum
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 29 lipca 2010, 17:30

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez Mierzu » środa, 6 lutego 2013, 00:08

Jak ze składalnością?
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez pszum » środa, 26 czerwca 2013, 10:07

Bez problemu
pszum
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 29 lipca 2010, 17:30

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez dkfan » środa, 26 czerwca 2013, 12:27

Widzę trochę brak konsekwencji w pomyśle na ten model.
Z jednej strony chciałeś zrobić model, który ma za sobą służbę w ciężkich warunkach, ubłociłeś go odważnie nie żałując materiałów.
Z drugiej strony w ogóle nie widać na kadłubie jakichkolwiek śladów używani, gdzie jest kurz, zacieki, poobijana w najmniejszym stopniu farba.....
Przydałby się jakiś wash, zetrzeć trochę tego błota, pstryknąć z pędzelka.
Jeszcze kwestia zimowego malowania, nie zrobiłeś go suchym pędzlem lecz mokrym, widać nawet bąbelki powietrza w farbie i ślady po pociągnięciach pędzla, powinieneś to zmyć i użyć suchego pędzla, lub może już przy zmywaniu biały uzyska naturalniejszy wygląd
dkfan
 
Posty: 136
Dołączył(a): czwartek, 14 lutego 2013, 16:40

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez Sherman » środa, 26 czerwca 2013, 13:50

dkfan napisał(a):Jeszcze kwestia zimowego malowania, nie zrobiłeś go suchym pędzlem lecz mokrym, widać nawet bąbelki powietrza w farbie i ślady po pociągnięciach pędzla, powinieneś to zmyć i użyć suchego pędzla, lub może już przy zmywaniu biały uzyska naturalniejszy wygląd

:shock: :shock: :shock:
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez dkfan » środa, 26 czerwca 2013, 15:19

Sherman napisał(a):
dkfan napisał(a):Jeszcze kwestia zimowego malowania, nie zrobiłeś go suchym pędzlem lecz mokrym, widać nawet bąbelki powietrza w farbie i ślady po pociągnięciach pędzla, powinieneś to zmyć i użyć suchego pędzla, lub może już przy zmywaniu biały uzyska naturalniejszy wygląd

:shock: :shock: :shock:


Masz strasznie duże oczy, chyba Ci gdzieś widziałem czy nie byłeś czasem babcią w bajce o czerwonym kapturku?

ps. czyzbym jakis faux pas popelnil?
dkfan
 
Posty: 136
Dołączył(a): czwartek, 14 lutego 2013, 16:40

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez Ave » środa, 26 czerwca 2013, 19:10

Teoretycznie ten lepszy efekt osiągnięty poprzez lekkie zmycie białego to niezły pomysł, tylko w praktyce przy zmywaniu szlag trafi też pewnie zielony i kalki. Ale jakby się udało (delikatnie, patyczkiem do uszu np), albo nawet zostawić jak jest, a na to by dać wash, lepsze brudzenie (zeskrobać trochę tego błota a reszte powierzchni lekko przykurzyć), parę zacieków i trochę rdzy, można by w kilka godzin osiągnąć dużo lepszy efekt. Na razie niestety, mimo użytej chemii szału nie ma..
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez Sherman » środa, 26 czerwca 2013, 21:50

dkfan napisał(a):ps. czyzbym jakis faux pas popelnil?

Po prostu jestem zafascynowany twoją teorią. Zarówno suchym pędzlem jak i tym że problemem jest to że na zimowym kamo widać ślady od pędzla. Dziwi mnie to o tyle że Niemcy do nakładania białego używali wszystkiego, włączając w to szczotki, miotły, szmaty, kredę i co im w ręce wpadło. Czasem pojazd był idealnie w całości pokryty białą farbą a czasem był nią miejscami ochlapany.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez dkfan » czwartek, 27 czerwca 2013, 17:05

Sherman napisał(a):
dkfan napisał(a):ps. czyzbym jakis faux pas popelnil?

Po prostu jestem zafascynowany twoją teorią.

Cieszy mnie, że tak łątwo Cie zafascynować i mam nadzieję, że nie będzie to przelotne zainteresowanie lecz zaczniesz ją zgłębiać, rozwijać, a może pokusisz się o jakaś pracę naukową. Proszę dziel się swoimi postępami.

Sherman napisał(a):Zarówno suchym pędzlem jak i tym że problemem jest to że na zimowym kamo widać ślady od pędzla. Dziwi mnie to o tyle że Niemcy do nakładania białego używali wszystkiego, włączając w to szczotki, miotły, szmaty, kredę i co im w ręce wpadło. Czasem pojazd był idealnie w całości pokryty białą farbą a czasem był nią miejscami ochlapany.


Hmm nie do końca zrozumiałeś ale ja Ci to wyjaśnię, problemem nie są ślady pędzla na nanoszonym kamuflarzu ale ślady pędzla jakim nanosił farbę modelarz, szczotka, miotła i czy inne narzedzie którym nanosiłby to rzeczywisty pancerniak musiałaby mieć więcej niż metr szerokości skoro jedno pociągnięcie zajmuje pół wieży, ponadto widać ślady po włosiu pędzla, więc taki włos w rzeczywistości miałby grubość 2cm?

Twoje enuncjacje o sposobach malowania jak najbardziej oczywiste, co więcej używano wapna, prześcieradeł gazet i co do tego nie mam wątpliwości jednak faktura naniesienia białej farby w moim odczuciu sprawia wrażenie zabawkowej a nie zwiększającej realistkę modelu.

Więc naniesienie kamuflarzu metodą suchego pedzla (co mam nadzieje nadal Cie bawi) daloby delikatniejszy efekt kredy czy cienkiej warstwy farby nie będąc obarczonym śladami po włosiu z pędzla
dkfan
 
Posty: 136
Dołączył(a): czwartek, 14 lutego 2013, 16:40

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez Korowiow » czwartek, 27 czerwca 2013, 20:42

dkfan, nanosiłeś biały "kamuflaż" metodą suchego pędzla ? pokaż rezultat, naprawdę jestem ciekawy tego efektu "kredy czy cieńkiej warstwy farby".
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez imek46 » czwartek, 27 czerwca 2013, 21:01

Malowali na froncie zwykłymi ławkowcami, i wierz nikt się wtedy nie zastanawiał czy będą widoczne ślady włosia na malowaniu, tylko zastanawiał się na tym czy dożyje do kolacji, o ile taka w ogóle będzie. Uważam że model jest zrobiony ładnie, tylko, że ze względu na ciemne tło słabo go widać.
Przemek ja możesz zrób foty na jaśniejszym tle.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez dkfan » piątek, 28 czerwca 2013, 17:36

Korowiow napisał(a):dkfan, nanosiłeś biały "kamuflaż" metodą suchego pędzla ? pokaż rezultat, naprawdę jestem ciekawy tego efektu "kredy czy cieńkiej warstwy farby".

Zapraszam do mojego warsztatu z pz.IV H ma wlasnie naniesiony kamuflaż kredowy zgodnie z reszta z sugerowanym zdjeciem z forum
.
dkfan
 
Posty: 136
Dołączył(a): czwartek, 14 lutego 2013, 16:40

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez Korowiow » piątek, 28 czerwca 2013, 20:58

dkfan napisał(a):
Korowiow napisał(a):dkfan, nanosiłeś biały "kamuflaż" metodą suchego pędzla ? pokaż rezultat, naprawdę jestem ciekawy tego efektu "kredy czy cieńkiej warstwy farby".

Zapraszam do mojego warsztatu z pz.IV H ma wlasnie naniesiony kamuflaż kredowy zgodnie z reszta z sugerowanym zdjeciem z forum
.


Dasz linka bo jakoś nie umiem odszukać Twojego warsztatu a bardzo jestem ciekaw.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez NIEDZWIEDZ » piątek, 28 czerwca 2013, 22:15

Myśle że to ten link
viewtopic.php?f=16&t=35029
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez Korowiow » piątek, 28 czerwca 2013, 22:18

NIEDZWIEDZ napisał(a):Myśle że to ten link
viewtopic.php?f=16&t=35029


Dzięki. Dalszy ciąg w warsztacie dkfan.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 9 gości