M4A1 Sherman Italeri 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M4A1 Sherman Italeri 1:35

Postprzez Radon » niedziela, 7 lipca 2013, 19:19

Witam, jako, że jest to mój pierwszy post, przedstawię się - na imię mi Radek i mam 17 lat. Z modelarstwem mam kontakt od dłuższego już czasu, na serio jednak zainteresowałem się tym bodaj rok temu. Prezentowany Sherman to mój piąty poważny model, któremu poświęciłem sporo zaangażowania i próbowałem się czegoś przy tym nauczyć. Zdjęcia wykonane komórką, starałem się by były maksymalnie czytelne, mam nadzieję, że nie kaleczą oczu. Liczę na rzetelną krytykę i jakieś porady, którymi mógłbym się kierować w przyszłości by nie powielać błędów z tego modelu. Tyle wstępu, jeśli pojawia się jakieś pytania bądź wątpliwości postaram się odpowiedzieć, teraz prezentuję model :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam ;)
Radon
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 7 lipca 2013, 18:54
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: M4A1 Sherman Italeri 1:35

Postprzez gumowy01 » niedziela, 7 lipca 2013, 19:32

Witam kolegę z Krakowa. Całkiem fajny Shermanek. Moim zdaniem troszkę za bardzo go ubrudziłeś, chyba że to wina zdjęć że tak wygląda. Nie wiele można powiedzieć o malowaniu. Ale jako pierwszy raz na galerii to spoko. Aha z tyłu pojazdu jaki tam hełm wsadziłeś bo wygląda na sowiecki.
Pozdrawiam Artek

Krakowska grupa modelarska "Grupa B"
https://www.facebook.com/GrupaBiezanowska
Avatar użytkownika
gumowy01
 
Posty: 483
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 02:17
Lokalizacja: Kraków

Re: M4A1 Sherman Italeri 1:35

Postprzez Ave » wtorek, 9 lipca 2013, 15:31

Witaj na forum

Model wydaje się być fajnie zrobiony (jak na shermana z Italeri ;o) ), podoba mi się brudzenie - spokojne, ale wg mnie bardzo naturalne.
Piszę "wydaje się", bo nad fotkami jednak musisz bardziej popracować, najlepiej aparatem nie z komórki. Na jednych zdjęciach model ma inny kolor, na kolejnych już inny, poza tym za mało tam światła (w dodatku chyba mieszane - to zły pomysł) i problemy z ostrością. Chcąc pokazywać modele w necie, prędzej czy później i tak trzeba nauczyć się robić im zdjęcia, więc warto trochę nad tym posiedzieć.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: M4A1 Sherman Italeri 1:35

Postprzez parada39 » wtorek, 9 lipca 2013, 20:20

Ogólnie podoba mi się malowanie i faktura odlewu :D (jaką zastosowałeś technikę?) Razi trochę pseudo hamulec wylotowy, który italeri niestety powiela. Duży plus za malowanie w służbie Polaków.
Avatar użytkownika
parada39
 
Posty: 155
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 14:06
Lokalizacja: Opole

Re: M4A1 Sherman Italeri 1:35

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 9 lipca 2013, 21:59

parada39 napisał(a):Razi trochę pseudo hamulec wylotowy, który italeri niestety powiela.

To nie hamulec wylotowy a nakrętka ochronna na gwint na końcu lufy ( w to miejsce nakręcany był w późniejszym modelu armaty hamulec wylotowy ).
Razi za to inny błąd Italeri - a mianowicie uskok na lufie, po jej przecięciu i zespawaniu na egzemplarzu muzealnym na którym wzorowała się Italerka...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: M4A1 Sherman Italeri 1:35

Postprzez Radon » wtorek, 9 lipca 2013, 22:42

Bardzo dziękuję za komentarze:)
Jeśli o hełm z tyłu chodzi, pochodzi on z zestawu M41 Walker Bulldog od firmy Tamiya. Czyli jest amerykański, może się jednak różnić od tych stosowanych w II Wojnie Światowej.
Nad fotografiami na pewno popracuję, prędzej lub później, na razie nie ma u mnie w domu lepszego aparatu niż ten w montowany w moją komórkę.
Faktura odlewu została uzyskana przy pomocy szpachli i kleju Wamodu zmieszanych w proporcjach dobranych na oko. Uzyskaną substancje rozmazałem na modelu a jak wyschła szlifowałem.
Pozdrawiam :)

PS. Dziękuję za wyjaśnienie kwestii lufy w tym modelu, słyszałem, że coś jest z nią nie tak, ale nie wiedziałem co :)
Radon
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 7 lipca 2013, 18:54
Lokalizacja: Kraków

Re: M4A1 Sherman Italeri 1:35

Postprzez fenek » niedziela, 14 lipca 2013, 21:53

model bardzo fajny jedyne do czego się przyczepie to ta nieszczęsna antena którą daje italeri jest masakryczna za kilka złotych można kupić niebo lepszą
a jeśli byś jeszcze kiedyś robił shermana m4a1 z tej firmy to pamiętaj że łopata powiną być inaczej zamontowana
fenek
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 17:00


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości