Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Mors » sobota, 5 stycznia 2013, 01:05

Witajcie !!

Dawno nie robiłem nic w cywilach. Na szczęście mogę wrócić do klejenia, więc czas na jakiś poważniejszy warsztat.

Jakiś czas temu nabyłem "po taniemu" ledwie zaczęty zestaw 24277 Nissan Xanavi Nismo Z:

Obrazek
kompletny, trochę napoczęty, bez instrukcji.

Jako iż stajnia Xanavi bardzo mi się podobała od dawna i od dłuższego czasu chciałem zrobić je wszystkie, tak więc udało mi się wejść w posiadanie:

Obrazek

Do tego zakupiłem sobie jeszcze dodatki:

Obrazek

Drugi zestaw do R35 jest w drodze i do R34 leci razem z nim. Czekałem z zamówieniem drugiego zestawu do R35 bo chciałem porównać różnice pomiędzy Xanavi, a Calsonic, a do tego potrzebowałem mieć je obydwa. Po oględzinach stwierdzam, że różnice nie są wielkie, więc można użyć blach z Xanavi do Calsonic'a w 90% więc zamówiłem.

Obecnie zaczynam dłubać przy Nismo Z tylko, ale jeżeli będą głosy z publiczności domagające się równoległej relacji, to zrobię potrójny albo poczwórny nawet warsztat :)

c.d.n...

Pozdro
Mors
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Reklama

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Kazik » sobota, 5 stycznia 2013, 11:50

Hej, fajnie że wróciłeś,
rozumiem że należy się spodziewać ciekawego warsztatu ;o)
Możesz pokazać co tam jest w tych zestawach blaszek.
Pozdrawiam
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Mors » niedziela, 28 lipca 2013, 22:51

Witajcie, po "małej" przerwie... jak chcesz rozbawić los, to zdradź mu swoje plany... i tak z szybkiego modelu regularnie co weekend robionego zrobiło się dłubanie z doskoku :(

Dawno, dawno temu... zacząłem Xanavi NismoZ...
Kazik prosił o inbox blaszek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Generalnie zestaw bardzo bogaty i przydatny. Bardzo dokładnie (aż do przesady) zdetalowane tarcze hamulcowe. Dwa komplety do pasów bezpieczeństwa. Mocowania spojlera, perfekcyjna wycieraczka, perfekcyjnie pasujące siatki wszelkich wlotów powietrza i jeszcze trochę innych detali nadwozia.

c.d.n...

Pozdro
Mors
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Mors » wtorek, 30 lipca 2013, 00:36

Witajcie.

Wiem post pod postem, zaraz mnie admin będzie ścigać :) I tak nikt tutaj nie zagląda, bo i do czego, jak na razie nie ma nic ciekawego przecież :)
Widząc, ze zajmą mi z miesiąc... i zjedzą cały zapas nerwów przeznaczony na ten model... najpierw zmęczyłem tarcz hamulcowe:
Zestaw podstawowy:
Obrazek
Aby wycentrować kolejne warstwy skorzystałem z jakże profesjonalnego narzędzia jakim jest trzonek pędzla o pasującej średnicy:
Obrazek
Następnie druga część zestawu. Tutaj już było gorzej, bo mała szerokość pierścienia i do tego ważne było zachowanie koncentryczni małych otworków:
Obrazek
Dlatego zrobiłem "upgrade" narzędzia wzbogacając go o druciki:
Obrazek
CA z powierzchni usuwa się łatwo papierkiem ściernym.
Obrazek
Tarcze zamontowane na trzpieniu przeszlifowane "na okrągło" żeby nadać im trochę realizmu. Pierścienie o małej średnicy psiknięte Titanium Gold.
Potem było już tylko bardziej stresująco:
Obrazek
Zmontowanie każdego kompletu trzpieni z podkładkami zajęło mi około 4h. średnica trzpienia 0,3mm/0,5mm wymiary podkładek 1x2mm. Należało najpierw opracować bezpieczną metodę montowania tego... Najlepszym przyjacielem okazała się taśma klejąca jako "trzymacz" i wykałaczka jako "popychacz". Do tego dwie tony cierpliwości i sporo łaciny. Udało się zmęczyć temat bez strat i nawet z rezultatu jestem zadowolony.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nacięcia w tarczach zapuszczone czarnym matem, żeby je uwidocznić. Odbite palce zauważyłem dopiero jak zdjęcia wrzucałem. Już ich nie ma:)
Obrazek
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Kazik » wtorek, 30 lipca 2013, 12:45

Wow!
Faktycznie zestaw do tarcz naprawdę szczegółowy. Najgorsze w tym że w dużej części znikną pod felgami.
Liczę na regularną relację bo ostatnio niewiele się tu dzieje.
Pozdrawiam
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Mors » czwartek, 1 sierpnia 2013, 23:11

Witajcie:)

Oj tak... bardzo dokładny ten zestaw... aż za bardzo.
Zaciski tarcz wymagały drobnej obróbki, ale nadlewek prawie żadnych nie było. Potem pomalowane XF-56, nawiercone, żeby dorobić przewody. Jak Kazik zwrócił uwagę... znikną pod felgami... ale trochę je widać, więc można odrobinę realizmu dodać.
Obrazek
Obrazek
Potem były kalki i odrobinka bezbarwnego, żeby kalka nie odchodziła.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kasta idzie do malowania i kalki :)
c.d.n...

Pozdro
Mors
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Kazik » piątek, 2 sierpnia 2013, 07:39

Widzę tam w tle na fotkach że też już jakiś carbon poszedł na podłogę.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Mors » sobota, 3 sierpnia 2013, 22:29

Witajcie :)

Tak Kazik carbon już leży na podłodze.

Podłoga jest płaska, więc jedyne co zrobiłem to fuknąłem ją czarnym półmatem. Samochód siedzi praktycznie na asfalcie. Tak poszedł w ruch carbon, ale tylko na miejsca, które widać, czyli od góry na bokach i z przodu.
Obrazek
Trochę poSOLiłem i pozwoliłem mięsku skruszeć :) Potem było sporo głaskania mimo, że powierzchnie prawie płaskie.
Obrazek
Na koniec psiknąłem bezbarwnym w celu utrwalenia i nadania równego połysku.
Obrazek
Obrazek

c.d.n...

Pozdrówka
Mors

P.S.
Gdzie są wszyscy??
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez kashato » niedziela, 4 sierpnia 2013, 17:03

Ostatnio tak bywa, tym bardziej, że są wakacje. Każdy ogląda, nikt nie komentuje, więc i warsztatów coraz mniej, motywacja mniejsza... Ale spokojnie, są też tacy którzy oglądają Twoje poczynania i z wywieszonym jęzorem oglądam kolejne aktualizacje, tak trzymaj!
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 11:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Coppercat » niedziela, 4 sierpnia 2013, 18:21

Dołączam się do głosu kashato 8-)
Obserwuję z zainteresowaniem, no i "dłubię" swoje .....
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Mors » niedziela, 4 sierpnia 2013, 23:04

Cześć :!:
Pozdrawiam wszystkich obserwujących. Cieszę się, że jednak ktoś tu zagląda :)

Dziś kółka :)
W zestawie fototrawionek były szablony do pomalowania opon. Bardzo lubię jak je dodają, bo o wiele łatwiej jest wtedy zrobić napisy i nie trzeba się bawić z lakierem bezbarwnym na oponach tak jak przy kalkach. Opony dostały pełny szlif papierem, żeby je trochę zużyć i pozbyć się szwu przy okazji.
Felgi pomalowane czarnym błyszczącym z Alclada2, potem kalki i bezbarwny z Gunze GX100. Nakrętka najpierw Titanium Silver i potem z ręki clear czerwono i niebieski.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Napisy nie wyszły idealnie koncentrycznie na oponach, ale po analizie zdjęć z różnych rodzajów wyścigów doszedłem do wniosku, że nie muszą być idealnie... bo tak na prawdę to różne z tą koncentrycznością napisów bywa. Dlatego tak zostawiłem jak jest.

c.d.n...
Pozdrówka
Mors
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Mors » środa, 7 sierpnia 2013, 22:31

Witajcie :)

Zacząłem środek dłubać...
Z lenistwa zamiast szpachlować ślady po wypychaczach zakleiłem je kawałkami kartki.
Obrazek
Konsola na kierownicę dostała carbon, potem bezbarwny i przyciski na kolorki. Kabelek zrobiłem z drutu zwiniętego na igle. Największym problemem okazało się przemalowanie go na czarno. Jakoż że drucik był alumininowy to farba nie chciała się go trzymać. Dopiero jak potraktowałem go ogniem i zmieniłem farbę na olejny podkład z Alclad2 to dało radę.
Obrazek
Obrazek
Taki jeszcze dinks zrobiłem
Obrazek
Obrazek

c.d.n...
idę dłubać pasy bezpieczeństwa :)

Pozdro
Mors
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Kazik » czwartek, 8 sierpnia 2013, 08:21

Ten dinks to co to?
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Mors » czwartek, 8 sierpnia 2013, 20:44

Kazik napisał(a):Ten dinks to co to?

Cześć :)

Ten dinks to będzie to:
Obrazek

Pozdro
Mors
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Re: Xanavi Nismo Z, 24277 Tamiya 1/24

Postprzez Mors » poniedziałek, 2 września 2013, 23:19

Witajcie :)

Wakacje wakacjami, ale coś podłubać trzeba :) Pogoda za oknem nie sprzyja siedzeniu w warsztacie, wiec i postępy powolne. Udało mi się kilka wieczorów posiedzieć nad modelem, a że raczej z doskoku to zająłem się karoserią. Usunąłem wszystkie nity, gdyż utrudniały by przygotowanie pod malowanie i potem polerkę.
Po podkładzie malowanko TS-76 (przelane z puszki do aero) na całość. Na drugi dzień maskowanie, jedna warstwa żółtego i TS-8 też przelane do aero. Z efektu jestem zadowolony nawet bardzo:) Nie mogłem się doczekać i korzystając z ostatniego wieczoru położyłem kilka kalek na próbę... zapowiada się ciekawie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

c.d.n...

Pozdro
Mors
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości