CHURCHILL Mk III - ZSRR (AFV 1:35)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

CHURCHILL Mk III - ZSRR (AFV 1:35)

Postprzez witek613 » środa, 14 sierpnia 2013, 16:41

Witam. Model ten zrobiłem już ładny czas temu ale ostatnio udało mi się go nieco odświeżyć chemią AK. Malowanie zimowe zrobione klasycznie na lakier do włosów. Następnym razem zamiast niego użyję chyba specyfiku AK Worn Effect ze względu na większą kontrolę. Model zrobiony prosto z pudła ,docelowo miał stanąć na winietce ale chyba zabrakło mi weny.. Czołg w klejeniu bezproblemowy. Wszelkie uwagi mile widziane. Zdjęcia robiłem przy zachmurzonym niebie i chyba wyszły lepiej niż w moim poprzednim modelu Pz III.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Witek.
witek613
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 14:05

Reklama

Re: CHURCHILL Mk III - ZSRR (AFV 1:35)

Postprzez Dżejrosz » piątek, 16 sierpnia 2013, 01:29

Mógłbyś bliżej wyjaśnić technikę kamuflażu zimowego "na lakier do włosów" ? :D
15-latek (czyli ja) i modelarstwo??- dobre!!! :lol:
Pozdrawiam Kuba :D
Dżejrosz
 
Posty: 244
Dołączył(a): piątek, 9 sierpnia 2013, 22:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: CHURCHILL Mk III - ZSRR (AFV 1:35)

Postprzez witek613 » piątek, 16 sierpnia 2013, 06:43

Dżejrosz napisał(a):Mógłbyś bliżej wyjaśnić technikę kamuflażu zimowego "na lakier do włosów" ? :D

Jasne. To bardzo popularna technika. Najpierw malujesz model kolorem bazowym ,w tym przypadku zielonym. Następnie nakładasz lakier do włosów z aerografu bądź bezpośrednio z puszki w sprayu po czym malujesz na biało. Po wyschnięciu zwilżasz powierzchnię wodą i pędzlem o twardym włosiu (przynajmniej ja tak robię) stukasz w biały lakier który odchodzi płatami. Możesz także drapać lakier pęsetą lub wykałaczką. Żeby uzyskać w miarę realistyczny efekt po zdarciu pierwszej warstwy możesz powtórzyć proces ,czyli znów lakier i biała farba itd. Pozwoli to na uzyskanie bardziej "trójwymiarowego środowiska" zmytego kamuflażu zimowego. Nie wiem czy udało mi się to w miarę jasno przedstawić.. To bardzo łatwa metoda ale zachęcam do wykorzystania AK Worn Effect. Mniej niespodzianek :)
witek613
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 14:05

Re: CHURCHILL Mk III - ZSRR (AFV 1:35)

Postprzez Dżejrosz » piątek, 16 sierpnia 2013, 09:53

Dzięki, jasno wyjaśniłeś :D
15-latek (czyli ja) i modelarstwo??- dobre!!! :lol:
Pozdrawiam Kuba :D
Dżejrosz
 
Posty: 244
Dołączył(a): piątek, 9 sierpnia 2013, 22:13
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości