Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez Przemo1CK » piątek, 19 września 2008, 22:11

Witam!

Właśnie ukończyłem kolejny pojazd Borgward (Dragon) , tym razem z małą podstawką i elementami flory i fauny... Oto on:

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazek


Pozdrawiam
Przemo
Avatar użytkownika
Przemo1CK
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:53
Lokalizacja: Kielce - CK :)

Reklama

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez Kacperek315 » sobota, 20 września 2008, 00:13

No tym razem nie będę chwalił jak to robię zazwyczaj. Pierwsza uwaga: ta kura - widocznie umie wysoko skakać albo latać. Po drugie - zabrudzenia gąsek jakieś takie dziwne, wyglądają jakby były popsikane takim sztucznym śniegiem w sprayu (co się choinki nim psika), efekt takiego śniegu nie jest za ciekawy. Po trzecie - po lewej stronie gąsek widać jakby na pewnym ich odcinku unosiły się w powietrzu bo nie opierają się na kołach (a może to ja źle się przypatrzyłem). Czas zacząć mówić to co mi się podoba, czyli tylko odpryski i w pewnym stopniu podstawka, ale i ona nie jest idealna.

Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez kapral » sobota, 20 września 2008, 19:10

Pozwolę sobie "dwa zdania" wrzucić.Po pierwsze, ten kogut jest tam umieszczony zupełnie bez sensu! Szczere pole(?), zima jak się patrzy, a tu ni z tego ,ni z owego kogut.Co najmniej dziwne i psujące całą kompozycję.Po drugie, bardzo kiepski efekt śniegu.Po prostu nawet z daleka wygląda sztucznie.Po trzecie, jak zauważył już kolega powyżej "dziwnie" zachowująca się gąsienica nad środkowym kołem tocznym. Sorry. Moja rada - wywal koguta,zrób coś z tą "gaską ".Na śnieg spuścimy zasłonę milczenia.Powodzenia.Pozdrawiam. kapral
kapral
 

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez Kacperek315 » sobota, 20 września 2008, 20:38

Gdzieś już przeczytałem, że Przemek modeli nie poprawia, tylko po skończeniu pracy odkłada na półkę, więc raczej poprawek się nie doczekamy. Acha i pytania do Przemka: zamiast tego ptaka (nie wiem czy to kura czy kogut), nie mogłeś dać jakiejś skrzynki, lub czegtoś w tym stylu. Czasami Twoje modele są naładowane różnymi akcesoriami, a tu nic tylko to zwierzę hodowlane. Ten model mógłbyś poprawić, bo sama temetyka jest ciekawa i szkoda tego modelu zmarnować.
Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez Przemo1CK » sobota, 20 września 2008, 23:02

Kacperek315 napisał(a):że Przemek modeli nie poprawia, tylko po skończeniu pracy odkłada na półkę


Nie noo, aż taki straszny to nie jestem :P

Kacperek315 napisał(a):nie mogłeś dać jakiejś skrzynki, lub czegtoś w tym stylu


Chciałem czegoś co nada sens spojrzeniu tego szwabka... coś na wzór : jedziesz ulicą, patrzysz a tam Ci krowa na drodze stanęła i nie masz opcji, aby ją ominąć - ja bym stanął, kopara w dół i patrzył co ona zrobi... ooo i to fajny temat na jakąś dioramkę jest hehe...


A ja mam do Was pytanie Panowie - co rozumiecie przez nienaturalnie wyglądający śnieg ( wiadomo, każdy śnieg widział ), ale w temacie podstawek prostych jak ta, nie wspominając o jakże rozbudowanych dioramach - jak powinien wyglądać, aby było to dobre, prosiłbym o przedstawienie jednej dokładnej fotki, najlepiej jakiejś gotowej podstawki- żebym miał na wzór...

Pozdrawiam
Przemo
Avatar użytkownika
Przemo1CK
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:53
Lokalizacja: Kielce - CK :)

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez Kacperek315 » sobota, 20 września 2008, 23:53

Spojrzenie szwabka kojarzy mi się z osobą upojoną alkoholem, a nie ze zdziewieniem. Przecież on się ledwo co trzyma tego swojego miejsca (ma taką dziwną pozycję). Przecież można przyjąć taką wersję wydarzeń:
że prowadził pod wpływem alkoholu (na pewno komuś podczas wojny się to przydarzyło), później owy szwabek "po alkoholu" zatrzymał się, żeby złapać trochę powietrza bo zaczęło go mdlić od jazdy. Nie mogąc ustać, usiadł sobie opierając się na przedniej poręczy zaczął się w patrywać w zwykły budynek, ale że był "po alkoholu" nie mógł dokładnie dostrzec co to jest (i z tego powodu miał zdziwiony wyraz twarzy). A ta kura tylko przeszkodziła mu w obserwacjach.

Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez pala127 » niedziela, 21 września 2008, 10:23

A jakim kolorem robiłeś obicia i odpryski?
Z przodu na przedniej płycie pancerza jako narzędzie do robienia odprysków użyłeś gąbki?
Pozdrawiam
Łukasz
pala127
 

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez Seboo » niedziela, 21 września 2008, 14:19

A mi się podoba :D
Śnieg wygląda jakby był nawiany przez wiatr.
A spojrzenie i poza Niemiaszka mówią moim zdaniem: Das rosół, ja, ja, bardzo chętnie :mrgreen:
Tylko ta nieszczęsna gąsienica.
Cui meruit ferrat
Seboo
 
Posty: 38
Dołączył(a): niedziela, 11 maja 2008, 10:35
Lokalizacja: Ipswich, East Anglia

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez Przemo1CK » niedziela, 21 września 2008, 15:10

Seboo napisał(a):Tylko ta nieszczęsna gąsienica.


Aaa już poprawiłem, po prostu błotko plus śnieg wywołało jakieś zesztywnienie i ogniwka po prostu stały się mniej ruchome, ale dokleiłem w tych miejscach gąski do kół jezdnych...

pala127 napisał(a):A jakim kolorem robiłeś obicia i odpryski?


Dark grey, wszystko pędzelkiem malowane... tak w niektórych miejscach użyłem gąbki...

Pozdrawiam
Przemo
Avatar użytkownika
Przemo1CK
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:53
Lokalizacja: Kielce - CK :)

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez Kacperek315 » niedziela, 21 września 2008, 15:26

Może i śnieg wygląda jak usypany przez wiatr, ale czy taki śnieg trzymałby się uporczywo czegoś pod kątem 90 (stopni) jak jest to widoczne na tym pojeździe. Trzymałby się gdyby był to mokry śnieg, ale mokry śnieg wygląda inaczej niż przedstawił to Przemek.

Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez xardas12r » niedziela, 21 września 2008, 18:26

Spojrzenie szwabka kojarzy mi się z osobą upojoną alkoholem, a nie ze zdziewieniem. Przecież on się ledwo co trzyma tego swojego miejsca (ma taką dziwną pozycję). Przecież można przyjąć taką wersję wydarzeń:
że prowadził pod wpływem alkoholu (na pewno komuś podczas wojny się to przydarzyło), później owy szwabek "po alkoholu" zatrzymał się, żeby złapać trochę powietrza bo zaczęło go mdlić od jazdy. Nie mogąc ustać, usiadł sobie opierając się na przedniej poręczy zaczął się w patrywać w zwykły budynek, ale że był "po alkoholu" nie mógł dokładnie dostrzec co to jest (i z tego powodu miał zdziwiony wyraz twarzy). A ta kura tylko przeszkodziła mu w obserwacjach.



A według mię ta kura to wytwór wyobraźni pijanego Bawarczyka ;) Co do śniegu - podobny bardzo często leży pod moim domem ;)
xardas12r
 

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez Kacperek315 » niedziela, 21 września 2008, 20:08

A według mię ta kura to wytwór wyobraźni pijanego Bawarczyka ;)


Jeżeli to tylko wyobraźnia, to dlaczego każdy widzi, tą kurę. Szczerze mówiąc ta wersja wydarzeń mi się podoba.

Co do śniegu - podobny bardzo często leży pod moim domem ;)


U mnie śnieg leży tylko podczas zimy. Taki śnieg może leżeć i pod domem, ale czy może kurczowo trzymać się czegoś pod kątem 90 (stopni)? Mi ten śnieg przypomina bardziej cukier puder na pączku lub coś innego co znajduje się na znanym przez nas wszystkich ciastku.

Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez xardas12r » niedziela, 21 września 2008, 20:42

U mnie śnieg leży tylko podczas zimy. Taki śnieg może leżeć i pod domem, ale czy może kurczowo trzymać się czegoś pod kątem 90 (stopni)?.


U mię też , jednak za ok 1,5 miech możemy się spodziewać pierwszych śniegów , wtedy wrzucę zdjęcia. Śnieg nawiany na otwartym terenie może się trzymać np ścian ;)
xardas12r
 

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez Kacperek315 » poniedziałek, 22 września 2008, 09:13

U mię też , jednak za ok 1,5 miech możemy się spodziewać pierwszych śniegów , wtedy wrzucę zdjęcia. Śnieg nawiany na otwartym terenie może się trzymać np ścian ;)


W takim razie musimy poczekać parę miesięcy, aby oceniać tą dioramkę. Właśnie jem pączka i ten cukier puder, który się znajduje na nim jest taki sam jak ten śnieg. I jeszcze jedno pytanie: Czy śnieg nawiany przez wiatr znalazłby się tylko na gąskach? Chyba powinien znaleźć się na całym pojeździe.

Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Re: Borgward IV - Zima '44 - Dragon 1:35

Postprzez Xar » poniedziałek, 22 września 2008, 21:17

Macie temat do dyskusji. Pojazd pędzący przez sypki śnieg wzbudza tumany śnieżnego "kurzu". W okolicach silnika jest troszkę cieplej niż gdzie indziej. Śnieg znajdujący się na gąskach topi się pod wpływem tej temperatury, co powoduje przyklejanie kolejnych drobinek śniegu i przymarzanie grubszej warstwy. Dzięki temu śnieg zostaje nawet na powierzchniach pionowych... :mrgreen:
Pozdrawiam
Jarek Słaby
Avatar użytkownika
Xar
 
Posty: 225
Dołączył(a): czwartek, 1 listopada 2007, 00:44
Lokalizacja: Nowy Sącz/Mystków

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości