F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez Tomasz » niedziela, 14 października 2007, 10:41

No to teraz ja zadebiutuje na forum pwm.org.pl. Tym razem to mój drugi skończony odrzutowiec w życiu - F-84G z Tamki w skali 1/48 w malowaniu Força Aérea Portuguesa.

[center]Obrazek[/center]
[center]Obrazek[/center]

Był to jeden z 25 Thunderjetów, które wzięły udział w czternastoletniej pierwszej wojnie w Angoli. Samolot 5203 dotrwał do 1975 roku i stał się ostatnim używanym operacyjnie Thunderjetem na świecie. Więcej jak zwykle na pme.org.pl

Tomek
Tomek Gronczewski
http://www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 148
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01

Reklama

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez ROMAN » niedziela, 14 października 2007, 11:34

Mnie się podoba. Model sam w sobie ciekawy a i wykonanie eleganckie i atrakcyjne, zwłaszcza zróżnicowanie odcieni blach. Plenerek jest tak sugestywny że na dobrą sprawe zatraca się wrażenie że to tylko model. Fotka w kategorii "natural" na piątke.

pozdrawiam i gratuluje
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez Timi » niedziela, 14 października 2007, 11:47

Jak zawsze klasa :D I jak zawsze super opracowanie tematu od strony merytorycznej i porównanie Tamiyji i Revella, po prostu super :)
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 14 października 2007, 13:59

Dla mnie bajka. Zawsze z wielką przyjemnością czytam relacje z budowy i ogladam twoje modele :D
Dzięki Tomku za crashtest Tamiya vs. Revell przyda się w yborze modelu. :->
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 14 października 2007, 14:03

Bardzo fajny model. Przez chwilę chciałem się zapytać gdzie kupiłeś kalki z oznakowaniem Portugali. Malowanie krzyży od szablonów robi jeszcze większe wrażenie. Tylko czy portugalska flaga na stateczniku pionowym nie powinna zawierać żółtego krzyża?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 14 października 2007, 15:26

Jacek Bzunek napisał(a): Tylko czy portugalska flaga na stateczniku pionowym nie powinna zawierać żółtego krzyża?

Była malowana w formie uproszczonej

Obrazek
Zdjęcie zaczerpnięte z www.tiosam.com
Obrazek
Profil z www.acig.org
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 14 października 2007, 15:31

Tomku, mógłbyś w koncu pokazać jakiś własny model, zamiast fotografować samoloty z muzeów ;o)
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9939
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez Stratocaster » niedziela, 14 października 2007, 17:19

Przyłączę się do pochwał. Na PMG zaglądam często z ciekawością, czy coś nowego tam się pojawiło z warsztatu Tomka. Podoba mi się specyficzna "kultura" przygotowywania tych modeli, podparta wiedzą historyczną, merytoryczną i, co najważniejsze, świetnie zrobione warsztatowo.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez Tomasz » niedziela, 14 października 2007, 18:26

Wielki dzięki za ciepłe słowa! Wykażę skromność i powtórzę, że 80% efektu to dobra pozycja, z jakiej robi się zdjęcie, dobre oświetlenie i dobre otoczenie. Nauczyłem się tego parę lat temu od "Wiliego" Lewickiego.

Darek Trzeciak napisał(a):
Jacek Bzunek napisał(a): Tylko czy portugalska flaga na stateczniku pionowym nie powinna zawierać żółtego krzyża?

Była malowana w formie uproszczonej

No właśnie. Darek mnie wyprzedził. Wszystkie portugalskie F-84G miały uproszczone flagi bez godła. Dla nas modelarzy nie posiadających kalkomanii to dobra informacja ;o)

Jedyne na co warto zwrócić uwagę to to, że były dwa typy znaków rozpoznawczych. Starszy - z krzyżami z małymi "szeryfami" na końcach widoczne na fotce i profilu 5177, i późniejszy - z krzyżami o dużych "szeryfach", które widnieją między innymi na "moim" 5203.

Muszę przyznać, że myślałem też o zrobieniu samolotu 5177 (tego na załączonym przez Darka zdjęciu), ale wybrałem 5141, a potem przemalowałem i tak na 5203. W sumie to dobrze, bo podczas atakowania buntowników 5177 roztrzaskał się o zbocze góry nieopodal Luandy w pierwszej fazie wojny - w czerwcu 1962.

Dla tych, którzy rozważają zrobienie tego, lub innego modelu portugalskiego polecam strony João Vidala ahs.aeroportuguesa.com, którą polecił mi mój portugalski znajomy Pedro Soares. Jest tam kopalnia rzadkich zdjęć portugalskich maszyn.

Tomek

PS. Im dłużej patrzę na stojące obok siebie na półce F-84E Revella i F-84G Tamiyi, tym bardziej mi się wydaje, że Revell wygląda jednak bardziej Thunderjetowato. Tamiya jest jakaś taka pękata. Co mi się w Revellu najmniej podoba, to owiewka. powinna być wyższa. Optymalny byłby Revell z oviewką vacu. Ale proszę nie cytować tego jako definitywnego stwierdzenia. Nie mam wiarygodnych planów T-jeta i moje wrażenie może być mylne.
Tomek Gronczewski
http://www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 148
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez Gienek » poniedziałek, 15 października 2007, 14:31

Widziałem już tyle modeli Tomka i ...
wreszcie!!!! Odkryłem i wiem do czego uczepić się w prezentowanych przez niego modelach. A to wszystko dzięki zdjęciu zamieszczonemu przez Darka.
Tomku - brak chmur na niebieskim tle !!! :mrgreen:
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » poniedziałek, 15 października 2007, 17:46

I Bambo gdzieś się był zapodział :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez young » wtorek, 16 października 2007, 18:44

Bardzo "miły" odkurzacz :D . Naprawdę na tych zdjęciach wygląda jak real - wspaniały. (Choć powiem szczerze, że wolę modelik zamieszczony jeszcze na s'PWM ze względu na malowanie ;o) usaf, to portugalskie jednak mi nie przypadło do gustu.)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez mr.jaro » wtorek, 16 października 2007, 21:45

Piekne, czyste wykonanie!
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez spiton » sobota, 7 maja 2011, 21:07

Ale fajny F-84
I foty piękne !!
Można się nabrać.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-84G Thunderjet, Tamiya 1/48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » niedziela, 8 maja 2011, 00:35

można ale nie do końca, bo jaki samolot odrzutowy startuje z piaskownicy...????
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości