AAVP-7A1, 1/35 HobbyBoss

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

AAVP-7A1, 1/35 HobbyBoss

Postprzez Siema » niedziela, 8 września 2013, 13:16

Witam!

Udało mi się w końcu zebrać w sobie i pokazać ukończoną amfibię. Wątek warsztatowy znajdziecie tu: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=23680

Model prawie prosto z pudła, dodałem pierwsze w życiu gąski Friula i bambetle z Tamki. Model ten był też moim powrotem do modelarstwa po pewnym czasie stagnacji spowodowanej innymi zajęciami. Próbowałem na nim specyfiki AK i Miga. Teraz trochę żałuję, że nie pokusiłem się na biedronkę, ale to już przy następnych modelach.

Malowany farbą AK, z którą miałem pewne problemy, na koniec pryśnięty matem Valejo.

Zdjęć dobrych jeszcze nie nauczyłem się robić więc prosze o łagodny wymiar kary w tej materii. ;o)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :)
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Reklama

Re: AAVP-7A1, 1/35 HobbyBoss

Postprzez Korowiow » niedziela, 8 września 2013, 21:46

Ogólnie model mi msię podoba. Jednak faktycznie przydałoby się malarsko-efekciarskie zróżnicowanie powierzchni zwłaszcza, że pojazd jest sporych rozmiarów i jest tu duże pole do popisu. Kolejna rzecz i chyba ważniejsza to widoczne ślady łączenia poszczególnych elementów bryły pojazdu. Odnoszę wrażenie, że nie do końca sobie poradziłeś z dopasowaniem tych części.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: AAVP-7A1, 1/35 HobbyBoss

Postprzez Patterson » poniedziałek, 9 września 2013, 00:32

Jak wyżej, brakuje mu "efektu". Jakby troszkę go podbajerował i wszedł z większą liczbą odcieni na te toboły, od razu zyskałby na wyglądzie.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: AAVP-7A1, 1/35 HobbyBoss

Postprzez TomB(raider) » wtorek, 10 września 2013, 19:02

Fajny jest, mój jeszcze poczeka trochę na dokończenie.
P.s. Troszkę mi brakuje podkreślenia szczegółów na rzeczach załogi takich jak np. plecakach. Np. paski w plecaku mogłeś pomalować ciut innym odcieniem zieleni.
Pozdrawiam
Tomek
TomB(raider)
Avatar użytkownika
TomB(raider)
 
Posty: 236
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: AAVP-7A1, 1/35 HobbyBoss

Postprzez rudolf24 » wtorek, 10 września 2013, 20:46

Bardzo mi się podoba :mrgreen: . Jak koledzy mówili mógł być troche ubrudzony, ale to szczegół ;o) .
Avatar użytkownika
rudolf24
 
Posty: 1038
Dołączył(a): poniedziałek, 22 października 2012, 19:59

Re: AAVP-7A1, 1/35 HobbyBoss

Postprzez Grymson » środa, 11 września 2013, 07:57

Fajnie zrobiony, choć mogłeś go ciut pobrudzić ;) Masz może zamiar zrobić jego młodszego brata z dodatkowym pancerzem bocznym?
"Jedna śmierć to tragedia, milion to statystyka." J. Stalin
www.grymson89.blogspot.com
____________________________________
____________________________________
T-34/76 m.42/43 "Ленинградец"
WARSZTAT:
T-34/76 "За Советскую Эстонию" AFV Club 1:35 - 60%
AH-1W no. 246 HML/A-369 Italeri 1:48
Grymson
 
Posty: 200
Dołączył(a): sobota, 4 sierpnia 2012, 13:57
Lokalizacja: Kraków PL

Re: AAVP-7A1, 1/35 HobbyBoss

Postprzez Siema » środa, 11 września 2013, 18:47

Dziękuję Panowie za konstruktywne komentarze :)

Korowiow napisał(a):Ogólnie model mi msię podoba. Jednak faktycznie przydałoby się malarsko-efekciarskie zróżnicowanie powierzchni zwłaszcza, że pojazd jest sporych rozmiarów i jest tu duże pole do popisu. Kolejna rzecz i chyba ważniejsza to widoczne ślady łączenia poszczególnych elementów bryły pojazdu. Odnoszę wrażenie, że nie do końca sobie poradziłeś z dopasowaniem tych części.


Masz rację, trochę poległem przy łączeniu górnej powierzchni z wanną. Nie chciała pasować i musiałem trochę kombinować.

Patterson napisał(a):Jak wyżej, brakuje mu "efektu". Jakby troszkę go podbajerował i wszedł z większą liczbą odcieni na te toboły, od razu zyskałby na wyglądzie.

TomB(raider) napisał(a):Fajny jest, mój jeszcze poczeka trochę na dokończenie.
P.s. Troszkę mi brakuje podkreślenia szczegółów na rzeczach załogi takich jak np. plecakach. Np. paski w plecaku mogłeś pomalować ciut innym odcieniem zieleni.


Toboły potraktowałem ciemnym washem, suchym pędzlem z jaśniejszym odcieniem i na koniec trochę przykurzyłem to pigmentami. Jednak one też napsuły mi krwi ponieważ po pokryciu lakierem Valejo został na nich białawy nalot w zagłębieniach którego nie mogłem niczym usunąć. Pozostawało pomalować jeszcze raz.

Jestem ciekaw jak Tobie wyjdzie TomB bo z tego co pokazałeś wygląda świetnie.

rudolf24 napisał(a):Bardzo mi się podoba :mrgreen: . Jak koledzy mówili mógł być troche ubrudzony, ale to szczegół ;o) .

Grymson napisał(a):Fajnie zrobiony, choć mogłeś go ciut pobrudzić ;) Masz może zamiar zrobić jego młodszego brata z dodatkowym pancerzem bocznym?


Z tym brudzeniem nie chciałem przesadzać. Biedronkę muszę poćwiczyć, użyłem pierwszy raz filtrów AK ale nie wyszło zbyt dobrze- muszę nad tym popracować. Na zdjęciach oryginałów widać, że maszyny (te bez kamuflażu) są dość czyste ;o) i nie chciałem przesadzić i zrobić wraku...

Na razie nie planuję nowszej wersji. Mam inny pomysł i chcę go wcielić w życie równocześnie z Mi-2 i T-6 a czasu mało...
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: AAVP-7A1, 1/35 HobbyBoss

Postprzez homer13 » środa, 23 października 2013, 06:56

Witam.
Bardzo podoba mi się Twój model. Malowanie, zacieki super. Tobołki wyglądają naturalnie. Jedyne co psuje Twoją pracę, to imitacja wody.
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia."
N.Bonaparte

"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. "
N.Bonaparte
Avatar użytkownika
homer13
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 27 listopada 2011, 21:34
Lokalizacja: Knurów / woj. Śląskie

Re: AAVP-7A1, 1/35 HobbyBoss

Postprzez Siema » środa, 23 października 2013, 17:09

Dzięki Homer. To nie woda- to podstawka w takim dość niefortunnym kolorze :mrgreen: Znajomy pracuje przy projektach mebli kuchennych i jak zmieniają ekspozycję to zostają im czasem takie ładnie obrobione kawałki blatów z różnymi okleinami, czasem coś od Niego wyciągnę.
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości