Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Postprzez raptorf22 » niedziela, 5 października 2008, 21:46

Mój pierwszy post na tym forum, witam Wszystkich serdecznie.

model ukończony dzisiaj, w końcu po 3 miesiącach dłubania. Model prosto z pudła zbudowany pod wpływem widoku w locie na ILA 2008.Dodałem kilka dodatków od siebie, reszta zestaw firmowy. Składa się bardzo miło, ładnie odlane detale i dużo części jak na taki model. Malowany Humbrolami, kalki nakładane na płyny Agamy, na koniec werniks z satynowego lakieru Humbrol. Zdjęcia robione w południowym słoneczku.Co tutaj dużo mówić, zapraszam do oglądania,komentarze i sugestie co poprawić miło widziane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 października 2008, 07:38 przez raptorf22, łącznie edytowano 1 raz
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 21:04
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Postprzez tomek_chacewicz » niedziela, 5 października 2008, 22:11

Witaj Raptor!
Fajnie, że pokazałeś jakiegoś wiatraka bo tu na PWMie ich jak na lekarstwo. Ładnie i czysto sklejony, granice kolorów z wolnej ręki zważywszy na skalę wyszły nieźle, kalki chyba też OK (przydałyby się jakieś zbliżenia), łosz chyba jest tylko b. delikatny prawda? Pytasz co bym zmienił... te oponki jakieś dziwne(jakby przeszlifowane?), łopaty wirnika głównego nienaturalnie unoszą się do góry no i ja osobiście na koniec pociągnąłbym go matem, poza tym naprawdę miło się go ogląda :D
Ostatnio edytowano wtorek, 7 października 2008, 21:33 przez tomek_chacewicz, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Postprzez Speedking » poniedziałek, 6 października 2008, 00:37

Jak dla mnie super! Świetnie wyszły przejścia kolorów. Tylko te łopaty...
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Postprzez raptorf22 » poniedziałek, 6 października 2008, 07:47

Jeżeli chcecie koledzy, parę zbliżeń kalek, malowania to dzisiaj. Chciałem pokazać widok ogólny modelu, bo ma ciekawą sylwetkę. Szczegóły wrzucę, wstydzić się nie mam czym, a co do łopat to, ja już tyle razy prostowałem ten wirnik do prawidłowego kształtu że normalnie :evil: ale i tak wracają do pierwotnej krzywizny. Może będę musiał użyć palnika :D
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 21:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Postprzez tomek_chacewicz » poniedziałek, 6 października 2008, 08:52

raptorf22 napisał(a):już tyle razy prostowałem ten wirnik (...) Może będę musiał użyć palnika :D

To się raczej źle skończy :-> lepiej nagnij łopaty przy pomocy taśmy(zwykły papierzak do malowania), zrób coś na kształt łuku gdzie cięciwą jest taśma i zostaw na parę tygodni, daje trwały efekt
Jeszcze co do ustawień aparatu, najlepiej ustawić przesłonę(oznaczenie f) na maksa, wtedy cały model będzie ostry
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Postprzez dzejo » poniedziałek, 6 października 2008, 18:17

cześć

"Raptor" wrzuć parę fotek zbliżeń, ciekaw jestem przede wszystkim przedniego oszklenia , u mnie w modelu jest mała dziurka wyglądająca jakby do wklejenia części (co mnie bardzo irytuje , gdyż też planuje wersje UHT i będzie to bardzo widać, w HAP wklejało się tam jakiś celownik ). Nie wiem tylko czy to feler czy tak powinno być , jak było u Ciebie?. Model w pudle wygląda powalająco , cieszy wiec również info że ze sklejaniem nie ma problemu, szkoda też że Revell nie rozwiązał w trochę inny sposób problemu siatek na wloty (choć nie mam zielonego pojęcia jak mógłby to inaczej zrobić ;-) )
Co do uwag do modelu - zgodnie z kilkudziesięcioma fotami zrobionymi na ILA (ukażą się niedługo w sieci) powinien być matowy , albo prawie matowy - ten tyci za bardzo się świeci
- i druga uwaga (kosmetyka) jak dla mnie przejścia kolorów trochę za duże
- chciałem doczepić się jeszcze do białego wieszaka na ubrania polowe :D , ale rzeczywiście był biały ( nie wiem gdzie mi się ubzdurał czarny)
- delikatny wash , albo w ogóle jak najbardziej wskazane , gdyż mocne umorusanie tych maszyn jak narazie mija się z celem
- łopaty wirnika głównego - nie wiem czy jest sens bawić się w ich wyginanie , one na tyle krótkie i sztywne , ze w prawdziwych maszynach ugięcie jest prawie niewidoczne (no chyba ze są one przyczepione do kadłuba :lol: )

poza tym bardzo miło jest oglądać na forum fajnie wykonanego wiatraka, żałować można jedynie że ani Edek ani Part nie pokusili się o wykonanie do niego chociaż małego zooma, a przydałby się (pasy , siatki ..... echhh rozmarzyłem się )


Pisownia !!!
xenomorph
Ostatnio edytowano wtorek, 7 października 2008, 06:52 przez dzejo, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 19:21
Lokalizacja: Koło

Re: Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Postprzez raptorf22 » poniedziałek, 6 października 2008, 22:44

No i obiecane zbliżenia. Nie mam dobrego obiektywu macro, ale Alfa dała rade. Co do siatek, to z tym jest kłopot, bez miękkiej fototrawki malowanie to półśrodek. Co do tej dziurki, to czy aby dobrze przymierzasz oszklenie? W tą dziurkę wklejasz nie celownik dla wersji francuskiej, ale głowicę z radarem, sprawdź dobrze. Moje oszklenie było skopane, miało zadziory i było matowe. Interwencja u Revella i po tygodniu nowe szkiełko było już u mnie.Blaszki napewno by model urozmaiciły, ale i tak kokpit wykonany jest wzorowo. Model malowałem z ręki, z rysunkami przed nosem. Chciałem aby był właśnie tak pomalowany, na modellversium.de jest w galerii malowany od szablonów i średnio to wygląda (zbyt ostro). Na żywo prawdziwy Tiger jedne przejścia ma ostre inne bardziej rozmyte.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 21:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Postprzez erkamo » wtorek, 7 października 2008, 20:18

Brawo, brawo!! :D
1:72? :shock: Kolejne brawa. Piekny modelik.
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 22:56

Re: Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Postprzez Przemek - MaXus » sobota, 18 października 2008, 20:19

Przyłączam się do pochwał - modelik bardzo mi się podoba, nawet postanowiłem go sobie zakupić pod wpływem tej galerii ;o) .
I jeszcze pytanie, czy masz może (lub ewentualnie inni koledzy z forum) jakieś zdjęcia, plany maszyny i czy można o takowe prosić?
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Postprzez raptorf22 » środa, 22 października 2008, 19:49

Dziękuję za komenty, model budowałem w oparciu o fotki z netu. Nie znam żadnej monografii, planów tej maszyny, a szkoda bo nie tylko latają Apache, MI-28, Hokumy itp. Jak maci ten model, to jego budowa dostarczy miłych chwil.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 21:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Postprzez dzejo » poniedziałek, 27 października 2008, 22:43

hey

Trzeba będzie sięgnąć po to pudło, gdyż leży spokojnie w magazynku, a tymczasem dla chętnych chcących wykonać ten wspaniały model pare pomocnych fotek
tutaj
Ostatnio edytowano wtorek, 28 października 2008, 16:37 przez dzejo, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 19:21
Lokalizacja: Koło

Re: Eurocopter Ec-665 Tiger UHT Revell 1:72

Postprzez Przemek - MaXus » wtorek, 28 października 2008, 16:01

Ja właśnie dostałem wczoraj przesyłkę z rzeczonym śmigłolotem;
dzejo - wielkie podziękowania za link!
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:11
Lokalizacja: dolnośląskie


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości