AK Worn Effects- pytanie

FAQ - prawdy objawione. Najczęściej zadawane pytania, porady, tematy związane generalnie z modelarstwem redukcyjnym. Forum moderowane, posty będą oczekiwały na akceptację przez Moderatorów lub Administratorów.

AK Worn Effects- pytanie

Postprzez Siema » środa, 2 października 2013, 08:50

Witam,

Zastanawia mnie kwestia dotyczące Worn Effects od AK. Chcę przy jego pomocy spróbować zrobić odpryski farby na samolocie. Mam tylko dylemat dotyczący ilości warstw farby na specyfiku. Czy muszę malować Worn po nałożeniu każdej kolejnej warstwy (preshadeing, kolor bazowy, rozjaśnienia itp) czy jedna warstwa wystarczy (podkład-srebrny-worn-preshadeing-kolor bazowy-inne)?

Czy ktoś może robił coś takiego i podzieli się wrażeniami?
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 13:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Reklama

modele polskich samolotów

Re: AK Worn Effects- pytanie

Postprzez dzidas » piątek, 11 października 2013, 21:38

Oczywiście ,że jedna warstwa wystarczy
Siema napisał(a):(podkład-srebrny-worn-preshadeing-kolor bazowy-inne
.
Nie czekaj za długo po pomalowaniu preparatem , najlepiej kilka minut i maluj bazowym. Zależy też jakich farb użyjeż na tą bazę, byle nie Tamiya , bo powłoka jest pancerna i na nic preparat.
Avatar użytkownika
dzidas
 
Posty: 94
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 22:41

Re: AK Worn Effects- pytanie

Postprzez iras67 » niedziela, 13 października 2013, 08:10

Próbował ktoś Chipping Medium Vallejo? Jak ono sie ma do preparatu AK?
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: AK Worn Effects- pytanie

Postprzez Siema » środa, 16 października 2013, 16:55

Dzięki za odpowiedź, ale jako ze jestem niecierpliwy spróbowałem zanim otrzymałem odpowiedź :mrgreen: Zapomniałem też że w tym dziale na zatwierdzenie wątku trzeba czekać z akceptacją więc temat pojawił się prawie po tygodniu od jego założenia :)
Faktycznie starczyła jedna warstwa, choć farba położona została następnego dnia. Pomalowałem częściowo Lifecolorami- świetnie współpracują z preparatem, a częściowo Tamiyą- było trochę gorzej i faktura w miejscach przecierania jest gorsza, ale dało radę.
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 13:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: AK Worn Effects- pytanie

Postprzez MIRO » środa, 16 października 2013, 19:12

Siema napisał(a): Pomalowałem częściowo Lifecolorami- świetnie współpracują z preparatem, a częściowo Tamiyą- było trochę gorzej i faktura w miejscach przecierania jest gorsza, ale dało radę.


Tamiya to się generalnie lepiej wszystkiego trzyma, a Lifecolor to już nie bardzo
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: AK Worn Effects- pytanie

Postprzez bartek72 » poniedziałek, 21 października 2013, 23:04

Tamiya zupełnie spokojnie schodzi, byleby nie czekać zbyt długo z drapaniem.
Rinaldi podaje, że aby lepiej szło zdrapywanie, to rozcieńcza Tamiyę wodą i jakoby na drapanie ma nawet dwa tygodnie. Próbowałem rozcieńczyć wodą - niezbyt mi się to udało (może przesadziłem). Rozcieńczyłem tym z opóżnieczem (loveling?), po dwóch-trzech godzinach drapało się wyśmienicie. Po dobie trudno było cokolwiek ruszyć...

Obrazek
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - FAQ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości