Sherman Mk.III (Dragon 1/35)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sherman Mk.III (Dragon 1/35)

Postprzez radosny » środa, 17 października 2007, 17:34

Witam;)
Przedstawiam Wam mój drugi w karierze model - sherman Mk.III z dragona;) Model robiony prosto z pudła, czyli ze wszystkiego co Dragon dołączył, w tym również duża blaszka fototrawiona, m.in z błotnikami;) Malowany farbkami Pactra i olejami artystycznymi, kurzony suchymi pastelami;) Kalki troche mi w nim "nie siadły" i troche się odróżniają, jednak jak na 2-gi model myśle ze jest OK;) Słowa krytyki napewno bedą, i przyjme je z miłą checią, gdyż zmobilizuje mnie to do tego, by następny model był jeszcze lepszy;)

Hmmm... Musze mu jeszcze obicia dodać:P jak zrobie to bedą nowe fotki;)

Podziekowania dla Kornika za konsultacje i porady podczas malowania mojego modelu oraz dla Timiego za fotki;)

A teraz fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakby były pytania to piszcie:P

Pozdro i oyasumi;)
Avatar użytkownika
radosny
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:17
Lokalizacja: Częstochowa/Ponik [K.M. Rozbitek]

Reklama

Re: Sherman Mk.III (Dragon 1/35)

Postprzez rzelu » środa, 17 października 2007, 19:25

Narzędzia trochę za bardzo się srebrzą, ale ogólnie do ideału brakuje dwu rzeczy: intensywniejszego washu i otarć, wykonanych choćby ołówkiem...
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Sherman Mk.III (Dragon 1/35)

Postprzez ROMAN » czwartek, 18 października 2007, 08:03

Całkiem nieźle choć trochę płasko. Jak wspomniał przedmówca -("intensywniejszego washu i otarć, wykonanych choćby ołówkiem")-tego ciut brakuje.
Inną rzeczą psującą troszkę efekt jest kalka na burcie. Nie siadła i srebrzy. Myślę że w początkowej fazie położyłeś ja prawidłowo czyli na podkład z lakieru błyszczącego. teoretycznie wszystko powinno się udać ale nieraz z niewyjaśnionych powodów po natryśnięciu matu i tak kalka błyszczy lub przesadnie matowieje. Dlatego sugeruje po położeniu kalki maznąć lub prysnąć ją "z okolicami" jeszcze raz lakierem błyszczącym a dopiero potem matem. Taki zabieg spowoduje warstwe ochronną na kalce przed lakierem mat co wyeliminuje powyższy efekt. Reasumując = podkład z błysku-kalka-lakier błysk-lakier mat i dlej co dusza zapragnie.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Sherman Mk.III (Dragon 1/35)

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 18 października 2007, 09:15

Model prezentowałby się znacznie lepiej, gdyby został sfotografowany na arkuszu białego bristolu, zamiast na zasłonce...:-/
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Sherman Mk.III (Dragon 1/35)

Postprzez Timi » czwartek, 18 października 2007, 09:25

Przyfocony na zasłonce bo nie było niczego pod ręką :? bo zdjęcia były robione na wystawie w domu kultury jaką Radosny organizował, a ja na szybko walnąłem mu parę zdjęć :) Obiecuje że przed zawodami w Lublinie jeszcze raz obfotografuje, mam nadzieje ze poprawiony przez Radosnego model :P
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Sherman Mk.III (Dragon 1/35)

Postprzez TomB(raider) » czwartek, 18 października 2007, 10:48

Jest pewien babol... Listwa wieszaków do wyposażenia pustynnego była montowana do pancerza przy pomocy kształtownika (?) w pewnej odległości od pancerza,

Obrazek

Natomiast u Ciebie wygląda to jak dospawana listwa bezpośrednio do pancerza.

Poza tym chyba kolor główny jest za ciemny. Wygląda jak brąz, a powinien być piaskowy...
Avatar użytkownika
TomB(raider)
 
Posty: 236
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Sherman Mk.III (Dragon 1/35)

Postprzez Marek Naja » czwartek, 18 października 2007, 11:09

Bo to kolejna ofiara głąbów z Dragona co przygotowują zestaw i instrukcję :) Sam model schludny. Robiłeś fakturę wieży?
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: Sherman Mk.III (Dragon 1/35)

Postprzez radosny » czwartek, 18 października 2007, 15:52

No co do otarc, to musze je porobic bo rzeczywiście wygląda tak nijako... Musze tylko znaleść jakąś "foto rylejszyn" najlepiej, bo jeszcze w życiu takiego czegos nie robiłem... Timi mówił że nie jest tródne, ale wiecie zapewne jak to jest jak skleiło się raptem 2-gi model... Faktura wieży była "z zestawu", jedynie w kilku miejscach troche od siebie dokładałem<na łączeniu połówek wieży>.
Co do koloru, masz racje, jest za ciemny... Powinienem pomalowac pactrą A22, a pomalowałem A24<sam nie wiem jak to się stało>... No i te wieszaki... wybaczcie, ale przyznam się bez bicia, że nie przyglądałem się im na zdjeciach w ospreyach etc... zgrzeszyłem...

Ale obiecuje ze następny model <3-ci w karierze> będzie jeszcze lepszy;)

Pozdro;)

Oyasumi
Avatar użytkownika
radosny
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:17
Lokalizacja: Częstochowa/Ponik [K.M. Rozbitek]


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości