M12 HMC, Academy 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M12 HMC, Academy 1:35

Postprzez Akahoshi » piątek, 21 listopada 2008, 21:45

Produkt Academy. Wymieniłem tylko siatki nad przedziałem silnikowym na bardziej rzeczywiste.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 24 grudnia 2008, 23:46 przez Akahoshi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: M12 HMC

Postprzez Bushi » piątek, 21 listopada 2008, 23:47

Skala nie moja i fotki dość mroczne :) , ale model bardzo ładny.
Napisz jak się go sklejało, czym malowałeś, cieniowałeś, brudziłeś.
Ogólnie modelik bardzo fajny.

Pozdrawiam
Michał
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
Avatar użytkownika
Bushi
 
Posty: 41
Dołączył(a): środa, 1 października 2008, 13:40
Lokalizacja: Zgierz

Re: M12 HMC

Postprzez Krzysztofoslaw » sobota, 22 listopada 2008, 12:48

Fotki mroczne, bo to haszaszin Hitlera.
Linki wyglądają na stalowe (pewnie je malowałeś, to zesztywniały), a plecak troszkę płasko. Piasek na tym czymś, co się opuszcza (zapomniałem nazwy tego) naturalnie położony, a drewniane trzonki wyglądają <ok> :) i gwiazdka na pyszczku mu się obdrapała... fajno ;o)
Krzysztofoslaw
 

Re: M12 HMC

Postprzez kapral » sobota, 22 listopada 2008, 18:49

Witam. Miałem, możliwość zobaczyć dzisiaj na "żywca" ten model. Powiem krótko w realu zdecydowanie zyskuje. Dobra robota. Pozdrawiam. kapral
kapral
 

Re: M12 HMC

Postprzez rollingstones » sobota, 22 listopada 2008, 20:01

bez wątpienia to twój najlepszy model ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: M12 HMC

Postprzez badger » sobota, 22 listopada 2008, 20:44

No wygląda dobrze, ale zdjęcia zdecydowanie mroczne.
Pozdrowionka dla kolegi, jak tam "polska ciuchcia" :)
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: M12 HMC

Postprzez Modelarz » sobota, 22 listopada 2008, 21:39

:D Artur nie próżnuje.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: M12 HMC

Postprzez Mirek66 » niedziela, 23 listopada 2008, 19:02

Bardzo ładny model, ciężki kolor do uzyskania efektu. Moim zdaniem gdybyś przetarł gdzie nie gdzie srebrną farbą chociażby zęby na tej wciągarce rozjaśniło by trochę powierzchnie. Ale to tylko moja sugestia , model jest ładny :) Mirek
Sklejać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej :D
Avatar użytkownika
Mirek66
 
Posty: 370
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 22:29
Lokalizacja: Jabłoń ( okolice PARCZEWA. woj.LUBELSKIE)

Re: M12 HMC

Postprzez Balu » niedziela, 23 listopada 2008, 20:12

Fajnie wygląda, a myślę, że jakbyś zrobił fotki przy lepszym świetle to wyglądał by jeszcze lepiej :P
Balu
 

Re: M12 HMC

Postprzez Akahoshi » niedziela, 23 listopada 2008, 21:26

Dziękuję bardzo za komentarze. Nie spodziewałem się aż tak pozytywnego przyjęcia mojego modelu. Niektórzy mogą mi zarzucić brak stosowania "nowoczesnych" metod modelarskich, ale ja tak mam, że wprowadzam je bardzo powoli do swojego warsztatu. A nawet baaaaaaaardzo powooooli ;o)
Rzeczywiście, fotki dosyć mroczne wyszły, ale za radą kaprala (pozdrawiam i dziękuję za miła konwersację w czasie konkursu w Katowicach) zakupie w niedługim czasie parę odpowiednich lamp i postaram się (choć nie obiecuję) wrzucić zdjęcia lepszej jakości.
Pojazd malowany był farbami Vallejo, oraz Model Master, paskudzony pigmentami Mig'a. Metaliczne przetarcia (min. na kołach napędowych) wykonane miękkim ołówkiem. Jak to zauważył Mirek, o zębach wyciągarki zapomniałem.
Z modelu na model coś się zawsze staram w swoim warsztacie poprawiać, dlatego też wiele z moich modeli nie pokazuję na forum, bo wstyd :twisted:
"Polska ciuchcia", jak ładnie Jacku ochrzciłeś pociąg pancerny "Śmiały" jest na razie w fazie gromadzenia danych i materiału (min. czekam na dostawę polistyrenu).
Marku, a widzę, że u Ciebie modelarstwo leży! Co jest z Tobą?
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: M12 HMC

Postprzez Modelarz » niedziela, 23 listopada 2008, 22:22

Akahoshi napisał(a):Marku, a widzę, że u Ciebie modelarstwo leży! Co jest z Tobą?

A tak, moje modelarstwo leży. Musiałem sobie przerwę zrobić - życie. Ale jak wrócę to już konkretnie a nie jak dotychczas... :cry:
Ale dosyć o mnie... Gratuluję udanego M12 i pomyślnego startu w Katowicach. Czekam na "Śmiałego" - nie ukrywam, że wiem, że się uda.
Hejte !
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości