North American X-15A-2 (MPM, 1/72)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

North American X-15A-2 (MPM, 1/72)

Postprzez RAV » niedziela, 20 października 2013, 16:22

Drugi egzemplarz X-15, nr ser. 56-0071, po wypadku przy lądowaniu przebudowany na wersję X-15A-2. Był używany do lotów z dodatkowymi zbiornikami paliwa, makietą silnika strumieniowego i ablacyjną osłoną termiczną. 10 października 1967 roku, pilotowany przez Pete'a Knighta, osiągnął największą prędkość w całym programie X-15: 7274 km/h (6,7 Macha). W tym locie uległ uszkodzeniom z powodu przegrzania konstrukcji i nie latał więcej. Wykonał 54 loty, w tym jeden bez napędu. Obecnie jest eksponowany w Muzeum Sił Powietrznych w bazie Wright Patterson.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: North American X-15A-2 (MPM, 1/72)

Postprzez Solo » niedziela, 20 października 2013, 17:23

Piękna maszyna, ładna robota, ale... szkoda że nie sugerowałeś się malowaniem Alexa z warsztatu konkursowego.
Ta maszyna nie powinna być taka nówka sztuka nie śmigana, tylko powinna mieć "zjechany" kadłub właśnie jak u Alexa.
Ale model i bez tego bardzo ładny.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: North American X-15A-2 (MPM, 1/72)

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 20 października 2013, 18:03

Zawsze przyjemnie zobaczyć "iksa"!
Twoje "lotne"fotki są fajne.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: North American X-15A-2 (MPM, 1/72)

Postprzez Aleksander » niedziela, 20 października 2013, 19:16

Wygląda świetnie - gratuluję bardzo fajnego modelu - na niektórych fotkach nie wygląda wcale na model!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: North American X-15A-2 (MPM, 1/72)

Postprzez Adam » poniedziałek, 21 października 2013, 08:16

Piękna robota, a zdjęcia w locie wspaniałe.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: North American X-15A-2 (MPM, 1/72)

Postprzez merlin_PL » poniedziałek, 21 października 2013, 08:51

Ładny model podoba mi się . Zdjęcia " w locie bardzo OK.

Solo napisał(a):Piękna maszyna, ładna robota, ale... szkoda że nie sugerowałeś się malowaniem Alexa z warsztatu konkursowego.
Ta maszyna nie powinna być taka nówka sztuka nie śmigana, tylko powinna mieć "zjechany" kadłub właśnie jak u Alexa.
Ale model i bez tego bardzo ładny.


Tu bym polemizował. Model Alexa jest w 1/32 . To skale gdzie oczekiwania w stosunku do modelu i wykonawcy są znacznie wyższe i wszystko powinno wyglądać inaczej. RAV nie musi się sugerować malowaniem Alexa , bo po bliższej analizie zdjęć modelu widać, że Alexowi malarsko z racji bardzo młodego wieku i tym samym braku doświadczenia jeszcze trochę brakuje.

Mnie przekonuje akurat model RAV - a ,ale to kwestia gustu tak jak to , czy ktoś woli modele wyglądające jak nowe , czy już lekko zużyte. Ale to podkreślam jest kwestia wyłącznie oceny.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: North American X-15A-2 (MPM, 1/72)

Postprzez RAV » poniedziałek, 21 października 2013, 10:13

Dziękuję za komentarze. Z cieniowaniem czerni trochę poeksperymentowałem i nie do końca dobrze wyszło. Początkowo model pomalowałem aż czterema odcieniami "czerni" - RLM66 Schwarzgrau, mieszanką RLM66 z czarnym, czarnogranatowym do osłon silnika "japończyków" oraz czarnym, w tej właśnie kolejności. Po odmaskowaniu stwierdziłem, że choć początkowo model pokryty w całości RLM66 wydawał się niemal czarny, to kontrast z ciemniejszymi odcieniami jest zbyt duży. Nałożyłem więc czarnogranatowy filtr, który mocno stłumił różnice kolorów. Potem nałożyłem kalki i lakier półmatowy. Po nim doszedłem do wniosku, że model nadal za mocno się błyszczy, więc zmieszałem półmat z matem, tworząc lakier "3/4-matowy" i wyszło OK. Następnie kilka paneli pokryłem matem. Na zdjęciach uwidoczniły się głównie różnice między lakierem "3/4-matowym", a matowym. Myślę, ze warto byłoby rozwinąć tę koncepcję, cieniując lakierami o różnym stopniu matowości (pomiędzy 3/4 a 4/4 matu).

Zdjęcia w locie zrobiłem z użyciem dodatkowych elementów zawartych w zestawie (zbiorników paliwa i dolnej części statecznika). Przykleiłem je na Maskol i kolejno odrywałem w czasie sesji fotograficznej na balkonie. Potem jeszcze w Photoshopie musiałem przerobić podwozie na złożone, usunąć "trzecią rękę", która trzymała model na tle nieba, i domalować smugi. Oto oryginał jednego z pokazanych wyżej zdjęć:
Obrazek

Mam jeszcze w planie sesję w ciemności (z oświetleniem jednym, punktowym, ostrym źródłem światła), po której spróbuję stworzyć obrazki z lotu poza atmosferą.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: North American X-15A-2 (MPM, 1/72)

Postprzez skusz » poniedziałek, 21 października 2013, 17:59

Model ekstraklasa, a czarny to już mistrzostwo. Jeszcze muszę duuuużo ćwiczyć.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: North American X-15A-2 (MPM, 1/72)

Postprzez Voltan » środa, 23 października 2013, 20:53

Świetny model, a zdjęcia jak zwykle bardzo ładne.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: North American X-15A-2 (MPM, 1/72)

Postprzez RAV » niedziela, 27 października 2013, 10:39

Dwie dodatkowe fotoszopki:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: North American X-15A-2 (MPM, 1/72)

Postprzez myszoskoczek » niedziela, 27 października 2013, 14:02

Wyglądają jak z symulatora ;o)
Obecnie na warsztacie: A-7P Corsair II viewtopic.php?f=12&t=82622
Pamiętajcie, wszystko wygląda lepiej na żywo niż na zdjęciach
myszoskoczek
 
Posty: 994
Dołączył(a): poniedziałek, 9 września 2013, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości