Aichi E11A1 LAURA

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Aichi E11A1 LAURA

Postprzez zegeye » wtorek, 16 grudnia 2008, 18:20

Jako że zapowiadałem też tego, no to daję co mam. Będzie on kompletnie ''ZPUDŁA'' . Posklejany kadłub i dolny płat. Niestety po złożeniu nie wygląda to już tak dobrze jak w pudełku. Jak widać (choć fotki nienajlepsze - przepraszam) potrzeba do niego sporo szpachlówki. :?

Obrazek

Na drugim zdjęciu model nałożony na firmowy statyw do montażu górnego płata, co wg firmy Fujimi ma ułatwić jego poprawną instalację. Górny płat tylko przyłożony do fotki...

Obrazek
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

Re: Aichi E11A1 LAURA

Postprzez łsobota » wtorek, 16 grudnia 2008, 19:19

Fajnie, że w końcu ruszyłeś z relacją :)
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Re: Aichi E11A1 LAURA

Postprzez PiotrS » czwartek, 18 grudnia 2008, 12:56

Szpachli więcej niż na standardowym golfie II z allegro :shock: Chodził mi po głowie ten model ale na aż takie rzeźbienie nie mam ochoty. Fajny patent z tym ustawiaczem geometrii :)
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: Aichi E11A1 LAURA

Postprzez Aleksander » piątek, 19 grudnia 2008, 12:59

PiotrS napisał(a): Fajny patent z tym ustawiaczem geometrii :)


Właśnie ! Mogły by firmy zrobić z tego standard - to co mnie właśnie odrzuca od Walrusa Matchboxa, to problem, jak sobie z tą geometrią poradzić
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7975
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Aichi E11A1 LAURA

Postprzez Daniel-Martola » piątek, 19 grudnia 2008, 22:03

Taki niedokładny że tyle szpachli????
:shock:
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aichi E11A1 LAURA

Postprzez zegeye » środa, 7 stycznia 2009, 12:36

Daniel-Martola napisał(a):Taki niedokładny że tyle szpachli????
:shock:


No właśnie jestem tym mocno zdegustowany. Nie spodziewałem się takiej jazdy po dosyć ''nowym'' produkcie Fujimi. Jak dotąd nie miałem z modelami tej firmy aż takich problemów. Wszystko jakieś takie krzywe. Góra płatów nie pokrywa sie idealnie z dołem... W związku z czym na krawędzi natarcie mamy śliczne szpary (przesunięcia). Jak narazie największy problem to montaż dolnego płata w kadłubie. Nijak nie chciał ładnie się wpasować. Problem tym większy że na tym łączeniu montuje się też owiewkę :-/
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Aichi E11A1 LAURA

Postprzez marco2607 » niedziela, 25 stycznia 2009, 10:34

witaj
Po twojej relacji, musiałem spasować swoja laurę ( przynajmniej na sucho ). Jest lepiej niż myślałem , ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.
Czy posiadasz jakąs dokumentacje odnośnie E11 ,mam go w dalszych planach ,ale nauczony życiem wolę wcześniej szukać . pozdrawiam.mk.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3309
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Aichi E11A1 LAURA

Postprzez zegeye » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 13:08

marco2607 napisał(a): Jest lepiej niż myślałem , ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

No właśnie.... na sucho nie wyglądał tak tragicznie.... ale co się potem stało??? Sam nie wiem.... :D
marco2607 napisał(a): Czy posiadasz jakąs dokumentacje odnośnie E11 ,mam go w dalszych planach ,ale nauczony życiem wolę wcześniej szukać . pozdrawiam.mk.


Nie, niespecjalnie..... :-/ To jest jeden z tych typów japońców do którego nie ma nic ponad parę nienajlepszych zdjęć. Są też jakieś rysunki ogólnej sylwetki ale one są raczej rysowane na podstawie zdjęć.... Dlatego właśnie sam jeszcze nie rozwiązałem problemu śmigła. W modelu jest to tak zrobione jakby on miał dwa dwułopatowe jednoosiowe śmigła ! Na rysunkach zaś wygląda ono zazwyczaj jak czterołopatoweśmigło. Na zdjęciach natomiast nie można tego dokładnie zobaczyć !!! :-/ Na szczęście jest to jedyna zagwozdka z którą muszę się przy tym samolocie uporać...

Widziałem że w innym poście pytałeś o materiały do E15 NORM. Niestety ten samolot nie jest wogóle zdokumentowany... tzn. nie widziałem żadnych konkretnych materiałów. Istnieje zaledwie kilka zdjęć (widziałem może z pięć). No i kilka rysunków (niektóre naprawdę bardzo kiepskie), a wszystkie mocno uproszczone bo one też były tworzone przez artystów na podstawie tych kilku słabych istniejących fotek.... O fotce kokpitu to nie masz co marzyć. Mam jego model w skali 1/72 firmy Xotic. Wnętrze wzbogacone jest BLASZKĄ !!! Napewno polepsza to efekt ale elementy te to czysta SF 8-).
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Aichi E11A1 LAURA

Postprzez marco2607 » niedziela, 18 października 2009, 12:56

Witaj.
Widzę że model poszedł w zapomnienie. A tak liczyłem na parę zdjęć z produkcji.
Obecnie nic nie robię ( dostałem po paluchach), więc zbieram trochę dokumentacji, widziałem że go nawet nitowałeś więc jeśli coś posiadasz nie tylko na temat tego japońca ( e7 alf, e8 dave, e11 laura, e 13 jake) .
Szczególnie e7 i e 11 ( trochę nazbierałem ) ale mam jeszcze parę problemów z wnętrzem .
Widziałeś to.

[url=http://img43.imageshack.us/i/fuj72194.jpg/]Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3309
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Aichi E11A1 LAURA

Postprzez zegeye » piątek, 26 marca 2010, 01:40

marco2607 napisał(a):Witaj.
Widzę że model poszedł w zapomnienie. A tak liczyłem na parę zdjęć z produkcji.
Obecnie nic nie robię ( dostałem po paluchach), więc zbieram trochę dokumentacji, widziałem że go nawet nitowałeś więc jeśli coś posiadasz nie tylko na temat tego japońca ( e7 alf, e8 dave, e11 laura, e 13 jake) .
Szczególnie e7 i e 11 ( trochę nazbierałem ) ale mam jeszcze parę problemów z wnętrzem .
Widziałeś to.]


Nie poszedl w zapomnienie tylko w odstawke....jak wszystkie moje modele. Niestety modele Homo sapiens w skali 1/1 (a mam ich az trzy sztuki.... 5, 2.5, i 1.5 roku) sa tak absorbujace ze kompletnie nie mam czasu na nic wiecej. Na dodatek wrocilem ''z robota'' do domu wiec juz teraz kompletna porazka.... :cry: Co do Laury i nitowania....to moje wytwory. Nie mam papierow na nitowanie. Nanioslem je jako najbardziej prawdopodobne.... i w ramach cwiczen z nitowania ;o) Co do innych materialów to coś by się pewnie znalazło. Szczególnie do E7K... ale nie mam czasu (wybacz) aby to skanować. Mam taką książkę pana Shigeru Nohara ''Imperial Japanese Navy Seaplanes'' do dostania na HLJ....i tam jest trochę o ALF-ie.

pzdr
Zbych
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Aichi E11A1 LAURA

Postprzez spiton » piątek, 26 marca 2010, 01:50

Gratuluję modeli w 1-1 ,-))
Jakie gatunki?? Z pisorkiem, czy bez ?
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Aichi E11A1 LAURA

Postprzez zegeye » piątek, 26 marca 2010, 02:09

spiton napisał(a):Gratuluję modeli w 1-1 ,-))
Jakie gatunki?? Z pisorkiem, czy bez ?


Najmłodszy z pisorkiem (jeśli dobrze to zinterpretowałem) :lol:
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości