Bishop 1/35 [RPM]

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Bishop 1/35 [RPM]

Postprzez Akahoshi » niedziela, 4 stycznia 2009, 22:15

Nie jest to mój najnowszy model, już troszkę czasu upłynęło odkąd go zrobiłem (tak na oko jakieś pół roku).
Dzisiaj troszkę kombinowałem z robieniem zdjęć i że akurat nie najgorzej wyszły, postanowiłem je tutaj wrzucić. A nuż się komuś spodoba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Bishop 1/35 [RPM]

Postprzez Salva » niedziela, 4 stycznia 2009, 22:27

Cześć,
Bardzo ciekawy i fajnie wykonany model, odpoczynek w oglądaniu kolejnych Panzerów, Tygrysów i Panter. Podobają mi się zwłaszcza obicia wewnątrz pojazdu.
Jedno co trochę obniża efekt to trochę za słaby wash (lub jego brak?) i może przydałoby się trochę metalicznych przetarć na gąskach, ale to już kwestia gustu.
Generalnie jednak bardzo fajny model, mnie się podoba.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 16:51
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Bishop 1/35 [RPM]

Postprzez pala127 » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 00:58

Na wieży robiłeś pre- czy post - shading?
Bo chyba to drugie- popraw mnie jeśli się mylę.
PZDR
ŁUKASZ
pala127
 

Re: Bishop 1/35 [RPM]

Postprzez kapral » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 11:51

Cześć Akahosi. Model bardzo ładnie zrobiony technicznie, ale jak dla mnie to wiesz czego mu brakuje ;o) ( za ładniusi taki). Poza tym naprawdę fajny przerywnik w potoku jak napisał Salva "niemiaszków". Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: Bishop 1/35 [RPM]

Postprzez Akahoshi » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 20:33

Dziękuję za komentarze.
Salva napisał(a):Jedno co trochę obniża efekt to trochę za słaby wash (lub jego brak?) i może przydałoby się trochę metalicznych przetarć na gąskach, ale to już kwestia gustu.

Wash był wykonany żółtą olejną i nie widać go na zdjęciu. A właściwie w rzeczywistości też go nie widać :-> Po prostu zrobiłem go zdecydowanie za jasnego.
pala127 napisał(a):Na wieży robiłeś pre- czy post - shading?

Pre-shading. Zdecydowanie jest łatwiejszy do wykonania.
kapral napisał(a):Model bardzo ładnie zrobiony technicznie, ale jak dla mnie to wiesz czego mu brakuje ;o) ( za ładniusi taki)

Przede wszystkim brak, co zauważył Salva, wyraźnego wash'a. Natomiast pojazd został jeszcze pobrudzony jasnymi pigmentami, czego na zdjęciach już nie widać. W rzeczywistości jest lepiej ;o)
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Bishop 1/35 [RPM]

Postprzez Modelarz » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 20:45

Na pierwszy rzut oka jest tak sympatyczny jakby był w 1:72 - znasz mnie, potraktuj to jak ocenę pozytywną :D
Na drugim zdjęciu mocno widać, że jedna gąsienica średnio wyszła ale to może zasługa materiału, to gąski z pudełka tak? Kiedyś ten zestaw oglądałem i coś mi świta, że one chyba nie najlepsze są. Da się to jakoś nareperować?

Do zrobienia:
- podwozie (bardziej) zabrudzić piaskiem/kurzem
- musowo (!) wyświecić gąsienice metalizerem
- i się cieszyć

pzdr
Marek pseudo-Modelarz, hehe
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Bishop 1/35 [RPM]

Postprzez Mierzu » piątek, 9 stycznia 2009, 22:59

Swoim wykonaniem RPMowskiego "Biskupa", potwierdzasz, że nie ma kiepskich modeli, jeżeli są dobrze pomalowane. Gratulacje!
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bishop 1/35 [RPM]

Postprzez subgrafik » sobota, 10 stycznia 2009, 00:38

Czesc

Fajnie wyszedl, mam pytanie czy jak zajrzysz glebiej przed te wrota z tylu wiezy,
widac dziure w podlodze, bo jak sobie tak zaczalem go w myslach skladac to brakuje mi tam jakiegos wypeknienia gdzies.
i czy
masz moze jakies materialy referencyjne do Bishopa
bo ich jak na lekarstwo, a wiem ze jest ciut poprawek.

pawel
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Bishop 1/35 [RPM]

Postprzez metecrylan » sobota, 10 stycznia 2009, 01:21

Witam

Jestem NOWY :) Pojazd genialny, robi wrazenie. Wogole jestem pod wrazeniem cudenek, ktore powstaja w Waszych pracowniach.

Zastanawiam sie czy te dwa wystajace z przodu elementy, otoczone prawie pelnym okregiem - czy to sa peryskopy kierowcy czy nie ?

genialny model

Pozdrawiam
metecrylan
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości