Hellcat - Academy 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Hellcat - Academy 1/72

Postprzez trex73 » sobota, 17 stycznia 2009, 22:06

Witam serdecznie

To mój pierwszy post. Od jakiegoś czasu podziwiam Wasze wspaniałe repliki.
Wróciłem do modelarstwa po ponad piętnastoletniej przewie. Budowę zacząłem pewnie w 2006 roku, kilka razy odstawiając model na długie miesiące.
Użyłem plastiku z form Academy, żywic Airesa (z blaszek tylko pokrywy uzbrojenia zostały po korektach), blaszek Parta, owiewkę Squadrona, koła True Details,
trochę pcv (wystrugałem śmigło) i blaszkę z puszek na ożebrowanie, pokrywy i klapki silnika itp. To moje pierwsze podejście do tych wszystkich "multimediów".
Pierwszy raz malowałem prawdziwym aerografem i przesadziłem z ilością farby. Przeszkoliłem się na nim konkretnie, oby nauka nie poszła w las.

Oto kilka fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sporo w nim baboli z czego największy to zbyt mały wznios zewnętrznych części skrzydeł (zauważyłem to po pomalowaniu :( )

Przydała by się podstawka z kawałkiem pokładu, jeśli ktoś wie czy jest coś takiego na rynku byłbym wdzięczny za info.

Wszystkiego dobrego
Pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
trex73
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Hellcat 1/72

Postprzez Artek » sobota, 17 stycznia 2009, 22:47

Łoo ale fajny. Coś taki jak mój, tylko mniejszy. Bardzo mi się podoba (jakby co to się nie znam ;o) ) i ten silniczek i komoryuzbrojenia. Fajne. Tylko za małe jak dla mnie. Działaj dalej, bo idzie fajnie.

Artek
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2008, 23:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: Hellcat 1/72

Postprzez ZIO BY NAITT » sobota, 17 stycznia 2009, 22:48

Kolejny Paganini modelarstwa na forum - witamy :)

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Hellcat 1/72

Postprzez Aleksander » sobota, 17 stycznia 2009, 23:47

Jak takie modele robi się po 15-letniej przerwie, to ja idę na urlop (na 15 lat) :lol:
Model bardzo fajny i super zdetalowany - takie obrazki są rzadkie w 1/48, a co dopiero w 1/72.
Co do obrazka pokładu, to kiedyś firma GMP (chyba od kartonów) wypuściła kartonowy obrazek lotniska i pokładu lotniskowca w skali 1/72 (wielkości A4) - cena 3 PLN. Może poszukaj na www.gmp.pl.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Hellcat 1/72

Postprzez iras67 » niedziela, 18 stycznia 2009, 00:37

Skończyłeś coś co mnie zajmie jeszcze z 15lat :P , wiem ile pracy kosztuje wykonanie tego modelu .dotrwać do końca z tymi wszystkimi przeróbkami ...
Widzę że przerobiłeś dół przed zbiornikiem dodatkowym ,i parę detali samodzielnie klapy to przeróbka własnoręczna :?: ...
Całość bardzo mi się podoba, zabrudzenia pierwsza klasa .Kalki to Techmod :?: Jedynie przejścia kolorów za ostre w kamuflażu
ale to nie razi w tej skali,poza tym jak piszesz pierwsze malowanie aerografem- całkiem nieźle, mam nadzieje że pokarzesz jeszcze inne modele...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Hellcat 1/72

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 18 stycznia 2009, 09:39

Bardzo elegancki model jak na 15 lat przerwy a dodatkowo równie dobre zdjęcia. Jedyna uwaga to zbyt ostra krawędź okopce z boków kadłuba.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hellcat 1/72

Postprzez Daniel-Martola » niedziela, 18 stycznia 2009, 11:00

Kolega nas wpuszcza w kanał mówiąc że to 72 - przecież widać że 32.... :P

Świetny model, naprawdę.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hellcat 1/72

Postprzez trex73 » niedziela, 18 stycznia 2009, 11:28

Artek napisał(a):Łoo ale fajny. Coś taki jak mój, tylko mniejszy. Bardzo mi się podoba (jakby co to się nie znam ;o) ) i ten silniczek i komoryuzbrojenia. Fajne. Tylko za małe jak dla mnie. Działaj dalej, bo idzie fajnie.

Artek


Dzięki
Gdybym wiedział w 2006 że Eduard wypuści takie cudeńko to ten Hellcat pewnie by nie powstał, a ja zbierałbym kase na Royal Class;)
Twój kotek jest prześliczny, mam nadzieję że kiedyś też będę tak malować.
Pozdr

EDIT:
iras67 napisał(a):Skończyłeś coś co mnie zajmie jeszcze z 15lat :P , wiem ile pracy kosztuje wykonanie tego modelu .dotrwać do końca z tymi wszystkimi przeróbkami ...
Widzę że przerobiłeś dół przed zbiornikiem dodatkowym ,i parę detali samodzielnie klapy to przeróbka własnoręczna :?: ...
Całość bardzo mi się podoba, zabrudzenia pierwsza klasa .Kalki to Techmod :?: Jedynie przejścia kolorów za ostre w kamuflażu
ale to nie razi w tej skali,poza tym jak piszesz pierwsze malowanie aerografem- całkiem nieźle, mam nadzieje że pokarzesz jeszcze inne modele...


Właściwie to wszystko w nim przerobiłem. Linie podziału blach są przerysowane od nowa z wyjątkiem kilku na centropłacie, tony plastiku z niego zdarłem, w klapach wykorzystałem odcięte kawałki plastiku ale pewnie szybciej byłoby je zrobić od podstaw. Kalki Techmod zgadza się. O malowaniu można tylko powiedzieć: pierwsze koty za płoty;)

Dzięki za komentarze
Miło że się podoba

Pozdrawiam
Tomek


Proszę używać opcję "Edytuj"
xenomorph
Pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
trex73
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Hellcat 1/72

Postprzez PrzemoL » niedziela, 18 stycznia 2009, 13:45

No, no , taki debiut! Witamy, witamy! Piękny model, aż trudno uwierzyć, że z tego Academy da się coś takiego zrobić. Tylko te granice kolorów kamuflażu trochę psują efekt - poćwicz trochę na złomie i następnym razem spróbuj z "wolnej" ręki.
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Hellcat 1/72

Postprzez greatgonzo » niedziela, 18 stycznia 2009, 14:04

MASAKRATOR! :mrgreen:
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Hellcat 1/72

Postprzez spiton » niedziela, 18 stycznia 2009, 15:50

śliczny hellkacik!!!! Gratulacje!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Hellcat 1/72

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 09:23

Witaj na forum. Świetnie, że zdecydowałeś się pokazać nam swoje modele. Wspaniały debiut!
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Hellcat 1/72

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 10:10

Bardzo fajny model, pamiętam jeszcze jak się robiło 1:72 i tym bardziej gratuluję.
Fajne jest podwozie, ładnie wyglądają koła i wnęki.
Z czasem pewnie i malowanie dopracujesz a ja życzę samych sukcesów z kolejnymi modelami.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Hellcat 1/72

Postprzez PiotrS » wtorek, 20 stycznia 2009, 09:08

Warto było czekać te 15 lat :) Bardzo fajny, niedawno robiłem academowego kota więc tym bardziej podziwiam efekt końcowy. Jeżeli hellcat i corsair oznaczają że najbardziej lubisz pacyficzne klimaty to proponuję zastanowić się nad zmianą skali. W przypadku większości modeli w 1/72 trzeba strasznie się naharować żeby poprawić babole producentów podczas gdy w 48 większość maszyn jest wydana niedawno i są dużo lepszą bazą do superdetalowania. Sam z resztą wiesz o co chodzi jeśli porównałeś edkowego hellcata z tym co można dostać w 1/72.
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 15:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: Hellcat 1/72

Postprzez marco2607 » środa, 21 stycznia 2009, 15:54

Witaj
Cieszą oczy takie obrazki.GRATULACJE.Pokład lotnissowca jest z zestawie dragona z wildcatem.- ( sam wildcat to przepak hasegawy).pozdrawiam .mk.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości