M3 Stuart "HONEY" Academy 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M3 Stuart "HONEY" Academy 1:35

Postprzez Stroju » środa, 21 stycznia 2009, 14:45

Witam ponownie :D

Oto kolejny model z mojej kolekcji, prezentowany już na modelworku, jeszcze wcześniejszy niż SCUD, wykonany prosto z pudełka (testowałem na nim patinatora :D :


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Aktualnie lepszych zdjęć nie mam.
Wiem że z tym Brenem położonym na skrzyniach to już przesadziłem bo po przejażdżce po pustyni w tumanach kurzu już mógłby nie wystrzelić :oops: , teraz już go usunąłem.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 10:10

Reklama

Re: M3 Stuart "HONEY" Academy 1:35

Postprzez Adam Obrębski » środa, 21 stycznia 2009, 14:55

Bardzo ładnie pomalowany. Nie myślałeś, żeby go obić?:) Wiem, wiem marudze... :mrgreen:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: M3 Stuart "HONEY" Academy 1:35

Postprzez Akahoshi » środa, 21 stycznia 2009, 15:17

Dołączam do zdania Adama. Przydałoby się coś zrobić z gąskami, bo się strasznie srebrzą.
Jak jest ze sklejalnością tego modelu? Pytam, bo czeka na mnie w magazynie...
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Kraków

Re: M3 Stuart "HONEY" Academy 1:35

Postprzez Stroju » środa, 21 stycznia 2009, 16:51

Akahoshi napisał(a):Przydałoby się coś zrobić z gąskami, bo się strasznie srebrzą.

Może się wyszlifowały od piasku pustynnego.... ;o)

Akahoshi napisał(a):ak jest ze sklejalnością tego modelu?


Bardzo dobrze: zero szpachli, mało piłowania.......
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 10:10

Re: M3 Stuart "HONEY" Academy 1:35

Postprzez :piaskov: » środa, 21 stycznia 2009, 17:03

No z tymi gąsienicami to trzeba pobrudzić.

A jak kalkomanie?? Słyszałem od wielu ludzi, że to kicha. A u ciebie widzę, że jakoś ładnie to wygląda. Obyło się bez problemow?
Pozdrawiam
Łukasz Piaskowski
Obrazek
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 18:11
Lokalizacja: Tczew

Re: M3 Stuart "HONEY" Academy 1:35

Postprzez Stroju » środa, 21 stycznia 2009, 17:33

:piaskov: napisał(a):A jak kalkomanie?? Słyszałem od wielu ludzi, że to kicha. A u ciebie widzę, że jakoś ładnie to wygląda. Obyło się bez problemow?


No cóż, nie były najlepsze, ale silna wola i dużo płynu zmiękczającego jakoś dało radę....
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 10:10

Re: M3 Stuart "HONEY" Academy 1:35

Postprzez pala127 » czwartek, 22 stycznia 2009, 15:24

Też mam go na warsztacie- robię wersję japońską- zdobyczną.

Akahoshi - pytałeś o sklejalność tego modelu- miałem kiedyś średnie zdanie o Academy i jakoś tak przechodziłem obojętny obok produktów tej firmy (za wyjątkiem ju 87 G- ale to już inna historia) - aż do tego modelu- zaszpachlowałem w nim bodaj jeden ślad po wypychaczu i ze dwa ślady po skurczach na wózkach jezdnych (łatwizna i dobrze dostępne elementy). Na tym skończyła się potrzeba używania szpachli. Reszta pasuje super.
Academy w sumie się wykazała przy tym modelu (pomijając kilka błędów merytorycznych- wynikających raczej ze standaryzacji wyprasek pod kolejne wersje).
Polecam ten model- bardzo przyjemny.
PS.
Podstawowy błąd to kosz w wieży (żeby nie było sam go założyłem w swoim modelu :) ), który występował podobno od wersji M3A1, a tutaj nie powinno go być. Kolejny to inne wlewy paliwa czy raczej ich przykrywki dla wersji wczesnych (ten błąd też popełniłem), oraz brak detali wewnętrznej strony włazów. Podobnież koła mają zbyt kanciaste trójkąty- dziury pomiędzy szprychami- te z Tamiyowe lepsze.
PS 2
Kalki?? Jakie kalki- toż to folia na tunele foliowe- grube dziadostwo :) co mi zaczęło odłazić:) No ale koniec końców - da się z nich coś zrobić.
PZDR
Łukasz
pala127
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości