Panzer III Ausf.M [Dragon 1/35]

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Panzer III Ausf.M [Dragon 1/35]

Postprzez PiterATS » czwartek, 5 grudnia 2013, 13:28

Witam
Nowy ulepek, jaki ostatnio popełniłem, czyli Panzer III Ausf.M. Model przedstawia czołg numer 414 z 3 Dywizji Pancernej SS Totenkopf, z okresu walk o Charków. Jest to zestaw Dragona, który uzupełniłem o lufę RB, liny holownicze Eureki, Friule i trochę blach. Ogólnie z modelem miałem małe przygody, ponieważ najpierw miał być w całości pokryty wapnem, ale z biegiem czasu zmieniła się koncepcja malowania, gdzie biały kamuflaż zachował się resztkami. Tak więc model musiałem malować drugi raz praktycznie od zera i w sumie z efektu końcowego jestem średnio zadowolony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pzdr
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Panzer III Ausf.M [Dragon 1/35]

Postprzez klajus » czwartek, 5 grudnia 2013, 13:56

No to juz moge odlozyc mojego na polke...
Dwa modele tej samej maszyny na forum jednoczesnie, choc ja nie wiem kiedy skoncze.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Panzer III Ausf.M [Dragon 1/35]

Postprzez Radek Pituch » czwartek, 5 grudnia 2013, 14:11

Pawle nie łam się, co prawda modele dwa, ale każdy przecież inny.
A trójka fajna, ładnie zgrana z podstawką.

RP
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panzer III Ausf.M [Dragon 1/35]

Postprzez adamem » czwartek, 5 grudnia 2013, 22:04

PiterATS napisał(a):Tak więc model musiałem malować drugi raz praktycznie od zera i w sumie z efektu końcowego jestem średnio zadowolony.

Wyszedł bardzo dobrze.
Na przyszłość sugerowałbym tylko byś gąski zanurzył w błocie tak by prawie ich nie było widać, bo jeśli figurant ma buty wciśnięte prawie po kostki - to gąski nie powinny stać na błocie.
Pozdr.
być pancerniakiem to zaszczyt,
...nie być - to szczęście...
Avatar użytkownika
adamem
 
Posty: 239
Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2011, 17:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Panzer III Ausf.M [Dragon 1/35]

Postprzez PiterATS » piątek, 6 grudnia 2013, 14:18

adamem napisał(a):Na przyszłość sugerowałbym tylko byś gąski zanurzył w błocie tak by prawie ich nie było widać, bo jeśli figurant ma buty wciśnięte prawie po kostki - to gąski nie powinny stać na błocie.


Niby tak, ale jednak nie do końca. Może to wydawać się śmieszne, ale nacisk jednostkowy na grunt, generowany przez czołgi jest mniejszy od... nacisku stopy człowieka. Dotyczy to czołgów lekkich, ciężkich i w ogóle każdego pojazdu gąsienicowego. Zresztą przykładowo w końcowym okresie wojny Konigstiger miał najmniejszy nacisk jednostkowy na grunt, mniejszy nawet od T-34, Shermana itp. To dziwne, ale tak jednak było. I dlatego też czołgi pomimo swojej wagi zapadają się równomiernie w podłożu w sposób podobny lub nawet mniejszy niż stopy człowieka. Stąd też starałem się, by model nie był aż tak zanurzony w błocku, a jeśli już to na takim samym poziomie co skórofilce żołnierza.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Panzer III Ausf.M [Dragon 1/35]

Postprzez Patterson » piątek, 6 grudnia 2013, 15:41

Bardzo ładna winietka. Pojazd fajnie posadzony, ładnei wtopił się w błoto, które tez jest fajne. :)
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panzer III Ausf.M [Dragon 1/35]

Postprzez Korowiow » piątek, 6 grudnia 2013, 20:59

Wszystko jak u kolegów, dodam jeszcze, że szalik bardzo mi się podoba.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Panzer III Ausf.M [Dragon 1/35]

Postprzez adamem » sobota, 7 grudnia 2013, 23:40

PiterATS napisał(a):Niby tak, ale jednak nie do końca. Może to wydawać się śmieszne, ale nacisk jednostkowy na grunt, generowany przez czołgi jest mniejszy od... nacisku stopy człowieka. Dotyczy to czołgów lekkich, ciężkich i w ogóle każdego pojazdu gąsienicowego.

Raczej niezgodzę się z tobą. Przez 5 lat byłem dowódcą plutonu czołgów w 34BKPanc w Żaganiu i jakoś PT-91, z dużo szerszymi gąskami niż Pz. III, zapadał się zawsze poniżej linii gąsek w błotku takim jak pokazałeś. Ja to znam z doświadczenia, a nie ze zdjęć.
Pozdrowienia.
być pancerniakiem to zaszczyt,
...nie być - to szczęście...
Avatar użytkownika
adamem
 
Posty: 239
Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2011, 17:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Panzer III Ausf.M [Dragon 1/35]

Postprzez rotpol13 » sobota, 7 grudnia 2013, 23:59

W tym okresie błoto w Charkowie miało inne właściwości :mrgreen:

Charków jest ostatnio strasznie śliskim tematem ;o)
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Panzer III Ausf.M [Dragon 1/35]

Postprzez Dumo » niedziela, 8 grudnia 2013, 17:34

Fajna scenka, wykonana na poziomie ;o)
Avatar użytkownika
Dumo
 
Posty: 796
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2010, 12:09


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości