Puma 1:35 - Dragon

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Puma 1:35 - Dragon

Postprzez Suchar » wtorek, 10 lutego 2009, 15:07

Witam!

Zamieszczam zdjęcia mojej Pumy. Od razu zaznaczam, że była robiona w męczarniach - dwa razy lądowała w płynie hamulcowym, a to dlatego, że dopiero uczyłem się malować kamuflaż aerografem. Wiem, że pojazd jest pełen różnych baboli, brakuje paru części, które zniknęły w odmętach kanałów podczas zdrapywania farby :oops: Za bardzo mi nawet nie zależało na odtwarzaniu utraconych części, bo model chciałem jak najszybciej ukończyć i zabrać się za następny. Co do robienia śladów eksploatacji nie cudowałem zbytnio. Poza tym zauważyłem, że o wiele trudniej uzyskać pod tym względem jakieś ciekawe efekty przy jasnych barwach modelu. Jakby nie było, sporo się na nim nauczyłem, tak więc mam nadzieję, że następny będzie lepszy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Suchar
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Puma 1:35 - Dragon

Postprzez Mirek66 » wtorek, 10 lutego 2009, 21:00

Ładny model ale co do efektów zużycia to mam odmienne zdanie gdyż dla mnie na jasnym
jest najłatwiej ;o) spróbuj na oliwkowym :D Mirek .
Sklejać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej :D
Avatar użytkownika
Mirek66
 
Posty: 370
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 22:29
Lokalizacja: Jabłoń ( okolice PARCZEWA. woj.LUBELSKIE)

Re: Puma 1:35 - Dragon

Postprzez spiton » wtorek, 10 lutego 2009, 22:00

Też kiedyś poszedłem na ilość, ale w modelarstwie nie ma to sensu. Trzeba model wyeksploatować, i bawić się nim ile wlezie. Dlatego powinieneś go jeszcze pomęczyć trochę. Zwłaszcza że to chyba najprzyjemniejsza część roboty, bez sensu jest się jej pozbawiać.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Puma 1:35 - Dragon

Postprzez :piaskov: » czwartek, 19 lutego 2009, 19:21

Witam.
Tak, ale do przesady bo ten pojazd w 1944r. wprowadzono do służby, a to długo już załoga się nim nie najeździła.
A skrętnych osi nie ma w opcji u Dragona? Jak robiłem model Italeri to całkiem łatwo poszło, i od razu w modelu było więcej realizmu. :roll:

Poza tym to bardzo ładny model. Okopcenia z tyłu mi się podobają.
Pozdrawiam
Łukasz Piaskowski
Obrazek
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości