Bf 109 e 7 Trop Eduard 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Bf 109 e 7 Trop Eduard 1:48

Postprzez karolkonw » piątek, 27 grudnia 2013, 13:32

Emil od Edka wg tego zdjecia
Obrazek (opracowanie Kagero Top Drawnings)

Galeria przydługawa z elementem edukacyjnym czyli jak w krótkim czasie z czegoś "akceptowalnego" wyrzeźbić raczej strucla z kwaśnych jabłek

Przykład na to ze po pierwsze trzeba wiedzieć kiedy się zatrzymac i zaraz po tym gdy się wypowie zdanie "o to jeszcze poprawie" powinno się wstać od stołu podejśc do lustra i dac sobie solidnie w ryło
z tego co widze po sobie to musze ogarniać finisz prac lepiej no i nie wiem kto i kiedy mi poradził żeby oszklenie montować na koncu... nigdy więcej

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek[/quote]

Tak jest a jak było w tzw trakcie budowy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 28 grudnia 2013, 20:45 przez karolkonw, łącznie edytowano 1 raz
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Reklama

Re: Bf 109 e 4 Trop Eduard 1:48

Postprzez jasio-g » piątek, 27 grudnia 2013, 15:40

Strucel, nie strucel ale jest. Nawet ślicznie wyszedł. A co do montażu oszklenia - jako ostatnie montuję tylko elementy ruchome - otwarte np. drzwi do Airacobry :D . A wiatrochron się nie otwiera, więc cóż - kolejna nauka. Ale i tak jest dobrze. Moje modele na ogół się mi nie podobają, bo widzę w nich same niedociągnięcia o których wiem i po to jest właśnie forum, by się dowartościować po popełnieniu kolejnej szkarady. Twoja jest za to śliczna, choć krzyże mi ewidentnie nie leżą.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Bf 109 e 4 Trop Eduard 1:48

Postprzez Murek » piątek, 27 grudnia 2013, 16:17

Wrażenie jest bardzo dobre :D Odnośnie montowania oszklenia na końcu roboty - można ale wcześniej trzeba sprawdzić przy sklejaniu połówek kadłuba czy wszystko pasuje... Zauważyłem, że podwozie jedzie każde w swoją stronę :-/ Natomiast malarsko bardzo ładny :D
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Bf 109 e 4 Trop Eduard 1:48

Postprzez karolkonw » piątek, 27 grudnia 2013, 16:24

Murek napisał(a):Wrażenie jest bardzo dobre :D Odnośnie montowania oszklenia na końcu roboty - można ale wcześniej trzeba sprawdzić przy sklejaniu połówek kadłuba czy wszystko pasuje... Zauważyłem, że podwozie jedzie każde w swoją stronę :-/ Natomiast malarsko bardzo ładny :D


Oszklenie pasować pasowało(pasuje)tylko po jakimś czasie od zamontowania zrobiło BAM! i odskoczyło (wiatrochron )
A co do podwozia.. hmm nie wiem co zrobiłem źle bo tam nie ma czego spitolić w tym edkowym emilu :/
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Bf 109 e 4 Trop Eduard 1:48

Postprzez dewertus » sobota, 28 grudnia 2013, 20:13

To w tej części "edukacyjnej" brakuje mi wzmianki o śmigle - wygląda zacnie. Zaś sam "strucel" także niczego sobie i nie widzę specjalnie powodów to psioczenia :lol:
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf 109 e 4 Trop Eduard 1:48

Postprzez karolkonw » sobota, 28 grudnia 2013, 20:47

dewertus napisał(a):To w tej części "edukacyjnej" brakuje mi wzmianki o śmigle - wygląda zacnie. Zaś sam "strucel" także niczego sobie i nie widzę specjalnie powodów to psioczenia :lol:


Smigiełko: sreberko gunze na to fluid worn effect od AK, z tyłu mocno tarłem pod bieżąca wodą (tak do gołego metalu) z przodu tylko na końcach
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Bf 109 e 7 Trop Eduard 1:48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 16:19

W tych modelach nie ma co kleić napisów i oznaczeń eksploatacyjnych ponad totalne minimum. Powinien zostać trójkąt paliwowy, ewentualnie oznaczenia wlewu oleju i ładowania butli tlenowych. Oznakowanie zestawu Erste Hilfe zostało razem z krzyżem na kadłubie a całej reszty fabrycznych napisów raczej nie odtwarzano. Cały kamuflaż naniesiono polowo na Sycylii na fabryczne malowanie. Stąd odtworzono czy zamaskowano tylko nieliczne, naprawdę najważniejsze i sensowne oznaczenia eksploatacyjne.
Zakładając, że i cały spód tych maszyn przemalowano, co jest poddawane w wątpliwość, to jeszcze nie wiadomo czy znaczniki wręg zostały, napisy na chlodnicach cieczy itd.
Podobnie żółty ster i żółty nos - na zdjęciach widać wielokrotne ślady malowania go na żółto, bez odtwarzania znaków eksploatacyjnych.

Na koniec sam piaskowy kolor - RLM 79 Gunze jest odpowiedni, ale nie do tych 109. Pasuje do maszyn malowanych fabrycznie w Reichu. Te Emile pomalowane były sporo jaśniejszą farbą żółtopiaskową, przyjmuje się, że włoskiego pochodzenia. Stąd jest sens by mieszać Gunze pod kolor, ja sobie zmieszałem z żółtą i białą pod kolor Xtracolora :lol: (oni robią dwa RLM 79, właśnie też ten co trzeba na Emile)

Obrazek
sorry za artefakty na zdjęciu, orange kompresuje grafikę przy ściąganiu i wysyłaniu chyba też.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 e 7 Trop Eduard 1:48

Postprzez Murek » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 16:54

Można też pomieszać pod Pactrę lub nią pomalować, jest zdecydowanie bardziej żółta i jaśniejsza :D
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Bf 109 e 7 Trop Eduard 1:48

Postprzez LazyCat » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:30

Kuba P. napisał(a):...Na koniec sam piaskowy kolor - RLM 79 Gunze jest odpowiedni, ale nie do tych 109. Pasuje do maszyn malowanych fabrycznie w Reichu. Te Emile pomalowane były sporo jaśniejszą farbą żółtopiaskową, przyjmuje się, że włoskiego pochodzenia...

Tu ja sie wtrancam; czy ten kolor bylby odpowiedni tez na F lub na przemalowanego Fw190?
Mam je blisko malowania i twoja uwaga mnie bardzo zainteresowala (swoja droga bylo kilka odcieni Giallo Mimetico).
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Bf 109 e 7 Trop Eduard 1:48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:55

LazyCat napisał(a):Tu ja sie wtrancam; czy ten kolor bylby odpowiedni tez na F lub na przemalowanego Fw190?
Mam je blisko malowania i twoja uwaga mnie bardzo zainteresowala (swoja droga bylo kilka odcieni Giallo Mimetico).


Trudno mi powiedzieć. Z Bf 109 F jest prościej - te maszyny malowano już fabrycznie, tak samo jak fabrycznie wyposażano je w zestaw Trop. Widać na nich i komplet napisów i bardzo staranny prosty kamuflaż. Z Emilami jest po prostu wiadomo, że były przemalowane na Sycylii i że są dostępne kolorowe fotki to widać tą różnicę kolorów względem późniejszego niemieckiego Sandbraun.

Czy natomiast Fw 190, Bf 109 F służące w północnej Afryce czy gdzieś na wschodzie a nawet północy czy nawet Stukasy (choćby słynny wąż) miały oryginalne kamuflaże zamalowywane częściowo czy w całości włoską farbą czy oryginalną niemiecką - niestety tu już moje wiadomości się kończą a zaczyna zgadywanka...
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 e 7 Trop Eduard 1:48

Postprzez karolkonw » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 21:54

Kuba Dzięki wielkie za komentarz!
Bede pamietał o tym przy kolejnych - bo afrykańskie emile cudowne są!
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Bf 109 e 7 Trop Eduard 1:48

Postprzez padrepadre » środa, 22 stycznia 2014, 21:41

Bardzo ładnie wyszedł...

Podpatruję jak wyszedł bo mam w planach montaż Emila. Jest coś w tym konkretnym modelu na co powinienem zwrócić uwagę jako osoba początkująca?


Z góry dziękuję.
P.
Avatar użytkownika
padrepadre
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 17:21
Lokalizacja: Uć.


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 34 gości