KW-2 Zvezda 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

KW-2 Zvezda 1/35

Postprzez bari » środa, 1 stycznia 2014, 16:05

Witam.
Nie pamiętałem nawet, że mam jakieś pradawne fotki tego potworka na dysku.
Pierwszy mój model, po wielu latach nie klejenia. Zviezda ostatnio stała się popularna wśród początkujących modelarzy, więc tak ku przestrodze... ;o)

Poprawianie kółek - szydłem :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Drobiazgi takie:
Obrazek
Obrazek

Dotaczanie niepasującej lufy:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolorek bazowy...
Obrazek

...i pierwsze brudzenie :P
Obrazek
Obrazek

Po przemalowaniu - później już tylko lufę okopciłem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I dwie takie foty by rozwiać pewne wątpliwości.
Obrazek
Obrazek

Bym zapomniał: lufka jest RB, a gąski Trumpetera.
Avatar użytkownika
bari
 
Posty: 44
Dołączył(a): piątek, 11 października 2013, 20:33

Reklama

modele polskich samolotów

Re: KW-2 Zvezda 1/35

Postprzez Dżejrosz » środa, 1 stycznia 2014, 16:20

Ładnie Ci wyszedł ,ciekawe jak mi wyjdzie :P. Mam pytanie , miałeś może problemy ze złożeniem wanny , a potem z założeniem góry na tą wannę??
Początkujący modelarze wybierają Zvezde , dlatego że jest tania ,więc jak coś się stanie to płaczu nie będzie ;o)
Pozdrawiam
15-latek (czyli ja) i modelarstwo??- dobre!!! :lol:
Pozdrawiam Kuba :D
Dżejrosz
 
Posty: 244
Dołączył(a): piątek, 9 sierpnia 2013, 22:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: KW-2 Zvezda 1/35

Postprzez bari » środa, 1 stycznia 2014, 16:56

Ja wiem czy ładnie :roll: .
Nie pamiętam już, ale wanna chyba krzywa zbytnio nie była, bo by mi to w pamięci jakoś utkwiło.
Avatar użytkownika
bari
 
Posty: 44
Dołączył(a): piątek, 11 października 2013, 20:33

Re: KW-2 Zvezda 1/35

Postprzez merlin_PL » czwartek, 2 stycznia 2014, 10:35

Szybkie porównanie cen modeli KW - 2 z Trumpetera i Zvezdy pokazuje , że te model dzieli tylko kilka ( 5 - 7 ) złotych różnicy ( Trumpeter jest minimalnie droższy.
W porównaniu do Zvezdy jest lepiej opracowany ( niemal lezy w dostępnych planach ). I przy sklejaniu wszystko pasuje . W zgodnej opinni recenzentów model Trumpetera jeast lepszy wymiarowo. Stąd nie rozumiem tej fascynacji Zvezdą skoro jest tylko minimalnie tańsza.

Strasznie mieszane uczucia mam jak ten model ogladam.
Z jednej strony masz zacięcie do robienia śladów eksploatacji , pokazania silnika , dorabiana elementów, śladów trafień . I to się chwali .
Z drugiej strony mam nieodparte wrażenie , że zwykłe dobre pomalowanie modelu i jego czyste sklejenie sprawia Ci w dalszym ciągu duzy problem i to robienie wraku jest trochę na siłę by te braki zamaskować.
Ale próbuj.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: KW-2 Zvezda 1/35

Postprzez bari » czwartek, 2 stycznia 2014, 12:40

T nie ma co mieć mieszanych odczuć- on jest schrzaniony i tyle. Te zdjęcia są sprzed dwóch lat. Teraz już wiem, że obić nie robi się olejnymi farbkami, że nie kupuje się kolorów w sklepach internetowych na oko, że jak napisane w opisie: do Trumpetera to nie zawsze do Zvezdy pasuje :lol: itd. Na nim jest z 7 czy 8 warstw farby i poprawiać go już nie ma sensu.
A Trumpek jest sporo prostszy (choćby wanna jest w całości). I wydaje mi się dokładniejszy trochę. Wszystko lepiej do siebie pasuje i dlatego jest lepszy dla początkujących. A wiadomo najgorzej się zniechęcić, kiedy poszczególne elementy do siebie nie pasują. Wtedy zaczyna się kombinowanie i zniechęcenie do modelu,. Zapomina się o staranności,tylko chce się gadzinę po prostu skończyć(dobrze jeśli się w ogóle chce).
Avatar użytkownika
bari
 
Posty: 44
Dołączył(a): piątek, 11 października 2013, 20:33

Re: KW-2 Zvezda 1/35

Postprzez siara1939 » czwartek, 2 stycznia 2014, 13:01

bari napisał(a):Teraz już wiem, że obić nie robi się olejnymi farbkami

Nie wysuwaj tak daleko idacych wnioskow.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości