M1A1 Abrams – Academy 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M1A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez ewpiga » środa, 18 lutego 2009, 22:54

Model z pudełka, dodałem od siebie kilka bambetli na pakę. Ludzika nie będzie (pewien sklep nawalił..czekać już dłużnej cierpliwości nie miałem)
Warsztat: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=5011
Fotka: na niej oparłem malowanie.
Obrazekfoto.internet

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Reklama

modele polskich samolotów

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez CzarekB » czwartek, 19 lutego 2009, 00:27

Niesamowite......
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez Akahoshi » czwartek, 19 lutego 2009, 02:14

ewpiga napisał(a):Fotka: na niej oparłem malowanie.

A nie na odwrót ;o)
Jak zwykle wspaniała robota. Piotrze, czy znajdujesz jeszcze na coś czas prócz modelowania? Bo patrząc na Twoje prace odnoszę wrażenie, że tylko je dłubiesz i dłubiesz i... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Kraków

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez badger » czwartek, 19 lutego 2009, 06:57

Nie wiem Piotrku dlaczego niszczysz te modele, ale jedno jest pewne - robisz to z klasą.
Kawał dobrej dłubaniny.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez kapral » czwartek, 19 lutego 2009, 08:18

Witam. "Wywraczyłeś" :) go po prostu wspaniale. Moje wyrazy uznania i gratulacje. Cóż tu więcej dodać? Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 19 lutego 2009, 10:39

Na kanale Euronews w mojej kablówce jest taki blok 'No Comments'. Pasuje w sam raz do tego, co tu widzę.
Obraz jest podobno wart tysiąca słów - gdybym teraz zrobił sobie zdjęcie, widać by było moje wybałuszone gały - i taki właśnie obraz starczyłby za cały komentarz.

Wyrazy szczerego podziwu Mistrzu Piotrze.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez Artek » czwartek, 19 lutego 2009, 11:47

Podoba mi się niezmiernie... cud miód orzeszki. Malowanie piękne. No jak z foty. Elegancko wypalony itd. Ale ....
Czołg jest spalony -> wysoka temperatura, płomienie -> a na wieży leży sobie torba.... Jakoś mi się to tak gryzie. Chyba, że tak miało być.

Pozdrawiam

Artek
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2008, 23:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez shivadog » czwartek, 19 lutego 2009, 12:13

To może ja trochę prowokacyjnie, tym razem nie do końca mi się to podoba.
Twoje modele są bardzo efektowne, wprowadzasz bardzo dużo od siebie, dużo można się od Ciebie nauczyć, ale balansujesz na krawędzi czegoś kiczowatego.
Trochę mi się to kojarzy z obrazami ze skóry (sory za porównanie, ale nic lepszego mi nie pszyszło do głowy), gdzie "artyści" używali głównie czerni i bieli.
W tym modelu to wyjątkowo mocno widać, zwłaszcza w zestawieniu z fotografią oryginału. Chodzi mi o to, że nadużywasz bieli i czerni do podkręcania kontrastów. W prawdziwym Abramsie na fotce prawie w ogóle nie ma bieli, trochę popiołu przy ziemi, Twój wygląda jak by go gasili młynarze. Na fotce widać zestawienie kolorów, których u Ciebie w ogóle prawie nie ma - nie "wyobserwowałeś" tego tym razem.
Finalnie masz bardzo efektowny model, który moim zdaniem nie wiele ma wspólnego z rzeczywistością. Wydaje mi się, że to mozna jeszcze dopracować.
Jeśli chodzi o szmaty na spalonym pojeździe też ich obecność budziła moje wątpliwości, tu akurat można sobie tłumaczyć, że pojawiły się później, albo służyły np. do gaszenia.

Pozdrawiam serdecznie,

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez mysiek13 » czwartek, 19 lutego 2009, 12:44

No według mnie nawet Saddam ani Szef Gwardii Republikańskiej by go lepiej nie zniszczyli :lol:

Jak zwykle wysoki poziom

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 15:23

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez Anioł » czwartek, 19 lutego 2009, 12:51

Mi tez się bardzo podoba. Mistrzostwo.
Bardzo cieszy, że pokazujesz szczegółowo warsztat. Wiele można sie nauczyć. Ja na przykład, wykorzystałem twój patent na zgniecioną beczkę, który pokazałeś przy okazji budowania Stuga.
Jeśli chodzi o torbę, to mam podobne uczucia co Artek.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez Ave » czwartek, 19 lutego 2009, 12:53

O żesz... w pierwszej chwili myślałem, że druga fotka też jest prawdziwa. Chyba trudno o lepsze potwierdzenie słuszności niedawno zdobytego tytułu.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 19 lutego 2009, 12:57

A ja odwrotnie - w pierwszej chwili myślałem, że pierwsza fotka to też model Piotra, co by mnie nie zdziwiło :).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez spiton » czwartek, 19 lutego 2009, 13:46

Rewelacja!!! Bardzo odważny projekt. No i świetnie zrealizowany!! Jestem pod wrażeniem!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez ewpiga » czwartek, 19 lutego 2009, 22:37

Dziękuję Wam wszystkim za miłe komentarze, maile, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że to w jaki sposób uprawiam swoje modelarstwo może się podobać. Wspaniale też zachęcają do wprowadzania innych nurtów, zmian, dowolności wyrażeń technik. Bardzo też pomogą mi w tych zmianach wytrwać.

Artur :arrow: -nie, nie, tak często nie dłubię- poza uprawianiem modelarstwa znajduje też kilka chwil na malarstwo (akwarela)
Jarkowi :arrow: za mistrza nie daruję-chyba, że.. postawi jakiegoś browara. :P

Też tak ociupinkę prowokacyjnie.. dziś stawianie jakiejkolwiek sztuki (modelarstwo ja do nich zaliczam) na krawędzi kiczu trąci raczej wyrazem arogancji kulturowej niż obiektywną oceną artystyczną. Przejaw mojego podejścia, do tego akurat modelu określiłbym jako dadaizm. Czystym tego przykładem jest ta fotografia (opis w warsztacie) - torba, koce to tylko jedne z kilku detali.
Obrazek

Oczywiście fotografia oryginału spalonego Abramsa tylko jako materiał pomocniczy, moje malowanie modelu zaś czysto spekulacyjne wcale nie musiało być identyczne jak na oryginalnym pojeździe. Jest kilka fotografii innych Abramsów tak białych jakby rzeczywiście gaszone był przez młynarzy. Czarnej sadzy również będzie sporo o tym wspominał Czarek, który te pojazdy okazje ma oglądać prawie codziennie.
Piotrek.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: M1-A1 Abrams – Academy 1/35

Postprzez shivadog » piątek, 20 lutego 2009, 00:02

ewpiga napisał(a):Oczywiście fotografia oryginału spalonego Abramsa tylko jako materiał pomocniczy


Kupuję wyjaśnienia.

Jedno mam dalej "ale", przy Twoim talencie brakuje mi trochę tych zieleni i piasków które są tam na fotce, ale jak widać jestem w swoich "ale" odosobnionym przypadkiem :D.
Modelarstwo samo w sobie to jest niezły dadaizm/surrealizm.

Pozdrawiam,

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości