A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Aero74 » niedziela, 5 stycznia 2014, 17:53

Serdecznie dziękuję za merytoryczną pomoc kolegom marco2607 i zegeye

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 5 stycznia 2014, 19:08 przez Aero74, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez myszoskoczek » niedziela, 5 stycznia 2014, 18:22

Zgłoszę chyba którąś do foty tyg. ;o) . Ładny jest i ciekawie pomalowany. Me Gusta 8-)

Pozdrawiam Kuba
Obecnie na warsztacie: A-7P Corsair II viewtopic.php?f=12&t=82622
Pamiętajcie, wszystko wygląda lepiej na żywo niż na zdjęciach
myszoskoczek
 
Posty: 994
Dołączył(a): poniedziałek, 9 września 2013, 17:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Georg01 » niedziela, 5 stycznia 2014, 20:05

Bardzo ładny model i gratulacje ! :)

Tylko jedno ale. Czemu te obicia pod kabiną ? Są zupełnie nieprawdziwe - na Zero 21 szara farba trzymała się jak zima w Rosji. To była znakomita farba i nie widziałem jeszcze zdjęcia, które pokazywałoby, że ta bazowa jasnoszarooliwkowa farba schodziła z Zer w naturalnym procesie ścierania, a już na pewno nie płatami. Nawet na kolorowych zdjęciach mocno obitych wraków Zero 21 ta farba się trzyma i tylko uraz mechaniczny, woda morska lub ogień ją ruszały.

Pozdrowienia i życzę następnych, jeszcze lepszych modeli :)
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez MIRO » niedziela, 5 stycznia 2014, 20:18

Bardzo się mnie on podoba.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Flyzloty » niedziela, 5 stycznia 2014, 20:20

Najbardziej bajerancki Zero jakiego widziałem.Na żywca powłoka lakiernicza robi bardzo dobre wrażenie.
Obicia które na zdjęciach wyglądaja trochę jak duże kupy gołębi ładnie komponują się z całością.
Gratulacje :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Alex976 » niedziela, 5 stycznia 2014, 20:22

Flyzloty napisał(a):Obicia które na zdjęciach wyglądaja trochę jak duże kupy gołębi ładnie komponują się z całością.

Dobrze, że nie jadły jagód :mrgreen:
Model fantastyczny, świetnie wymalowany.
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Murek » niedziela, 5 stycznia 2014, 20:39

Model ładny, szkoda tylko, że kalka z hinomaru na skrzydle nie siadła jak należy ): Nie wiem jak obicia (wyglądają na spore) wyglądały w realu i czy w ogóle były, ale mnie troszkę nie pasuje "siatka" zielonych pręg, na zdjęciu jest gęściejsza.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3000
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Hal Bregg » niedziela, 5 stycznia 2014, 20:50

Niesamowite malowanie-pełna egzotyka. Podoba się i to bardzo.
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Aero74 » niedziela, 5 stycznia 2014, 21:10

dzięki wszystkim za odzew.

Murek napisał(a):Model ładny, szkoda tylko, że kalka z hinomaru na skrzydle nie siadła jak należy ):, ale mnie troszkę nie pasuje "siatka" zielonych pręg, na zdjęciu jest gęściejsza.


kalka nie siadła mimo moczenia płynami Gunze przez kilka godzin. Przez nieuwagę trochę spłynęło na prawej stronie kadłuba i uszkodziło farbę co skończyło się ratowaniem i podmalówkami których na szczęście w ogóle nie widać.
Co do siatki to była nanoszona w warunkach polowych i była gęstsza i rzadsza. prosta i krzywa tak to widzę w wyobraźni.
Twoje Zero Murek jest najlepszym jakie widziałem w życiu więc nie będę tu się przebijał na argumenty bo takiego modelarstwa jeszcze nie uprawiam :) i wysoko zawiesiłeś poprzeczkę. Pozwolę sobie podać link. Inspirował mnie.
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=25571

Georg01 napisał(a):Bardzo ładny model i gratulacje ! :)

Tylko jedno ale. Czemu te obicia pod kabiną ? Są zupełnie nieprawdziwe - na Zero 21 szara farba trzymała się jak zima w Rosji. To była znakomita farba i nie widziałem jeszcze zdjęcia, które pokazywałoby, że ta bazowa jasnoszarooliwkowa farba schodziła z Zer w naturalnym procesie ścierania, a już na pewno nie płatami. Nawet na kolorowych zdjęciach mocno obitych wraków Zero 21 ta farba się trzyma i tylko uraz mechaniczny, woda morska lub ogień ją ruszały.

Pozdrowienia i życzę następnych, jeszcze lepszych modeli :)


jestem laikiem w temacie lotnictwa japońskiego. na model zdecydowałem się ze względu na wyzwanie malowania. Wcześniej nie słyszałem , że japończycy mieli dobre farby tylko że zawsze złe i obłażące. Obicia miały być trochę subtelniejsze. Podczas nanoszenia gąbką na jej boku zostało trochę niewytartej farby i zrobiło się większe złuszczenie. Dla zachowania proporcji musiałem dostosować resztę. Jak pisał jednak już Kolega Flyzloty w realu nie są takie nachalne, błysk lampy przy zdjęciach trochę to uwypuklił ponad miarę.

i jeszcze zdjęcie z "rzadszą" siatką (widziałem z jeszcze rzadszą , ale nie mogę odnaleźć
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 5 stycznia 2014, 21:51 przez Aero74, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Georg01 » niedziela, 5 stycznia 2014, 21:34

Aero74 napisał(a):Wcześniej nie słyszałem , że japończycy mieli dobre farby tylko że zawsze złe i obłażące.


Tak to jest z bzdurnymi stereotypami. Na początku wojny Japończycy mieli znakomitą farbę bazową, stosowaną na m.in. na Zerach. Farba była mocno błyszcząca i nie odłaziła w żaden sposób. Być może pierwotne źródło tej farby ma związek z RLM 02, ale to spekulacja.
W drugiej połowie wojny źródła dobrej farby się skończyły i zaczęto stosować farby o bardzo miernej jakości, które obłaziły w sposób dramatyczny.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez zegeye » niedziela, 5 stycznia 2014, 21:37

Fantastyczny. Z obic ja pewnie zrezygnowalbym albo zrobilbym je jasnoszarym kolorem.....ale i tak malowanie deklasuje wszystko.... Nie wiem czy dalbym rade taki zrobic....gratulacje.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Aero74 » niedziela, 5 stycznia 2014, 22:01

Dzięki Zbych, jesteście z marco2607 ojcami chrzestnymi tego modelu nie powstał by bez Waszej wiedzy.
Skąd bym wiedział np co to jest aotake-iro :)
I tak żałuję , że spieszyłem się z obiciami zamiast się poradzić. Ale co tam, mam zasadę każdy następny lepszy, człowiek uczy się na błędach.
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez zegeye » niedziela, 5 stycznia 2014, 22:52

Aero74 napisał(a):Ale co tam, mam zasadę każdy następny lepszy, człowiek uczy się na błędach.


Bardzo zrdrowe i racjonalne podejscie. ;o) No ja mam nadzieję niedługo dołożyć na forum swoją zerówkę. Mam Hampa z Tamiyi na ukończeniu....ale raczej będzie zwyczajnie szary....chyba że znalazłbym przekonującą fotkę takowego w łaty...
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Murek » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 03:37

Oj, dziękuję bardzo za tak miłe słowa pod moim adresem :oops:
Co do siatki to po prostu odniosłem się do zdjęć, które wstawiłeś, jakoś tak skojarzyłem, że to ten konkretny samolot, już się nie czepiam.
A propos obłażenia farby - jeżeli była kładziona na podkład, w fabryce to na pewno nie złaziła płatami jak ta nakładana szmatami czy szczotkami na tłusty samolot w warunkach tropikalnej dżungli. To tak w skrócie i w uproszczeniu.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3000
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez skusz » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 20:20

Bajeranckie Zero, aż mi dech zaparło. Niesamowite malowanie. Lubię takie wyzwania malarskie. A z kalką, to możesz spróbować skalpelem naciąć w zagłębieniu i zapuścić płyn. Ale i tak jest SUPER.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3147
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron