Su 22 M4 Mastercraft 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Su 22 M4 Mastercraft 1/72

Postprzez Grzesiek. K » poniedziałek, 13 stycznia 2014, 11:30

Cześć,
Jest to pierwsza moja galeria na tym forum. Warsztat był na Modelworku.
W końcu po pół roku ociągania się udało mi się skończyć "Suczkę" :) . Model przedstawia maszynę z nr bocznym 9204 z 40. plmb ze Swidwina, lata 90 XX wieku.
Model pomalowałem akrylami Vallejo i Pactry. Jest to moje pierwsze kamo malowane aerografem, nawet pędzelkiem takiego nigdy nie robiłem. Wybierałem zawsze proste schematy malowania modeli. Same malowanie nie wyszło za dobrze, ale jakieś tam doświadczenie nabyłem. Zrobiłem preshading, lecz niestety zanikł on pod zbyt grubą warstwą farby. Muszę nad tym elementem jeszcze popracować. Linie podziału na koniec podkreśliłem grafitem z ołówka. Kolory jasny zielony oraz szaroniebieski na spodzie są trochę nie trafione. Zawiodłem się na kalkach które jakieś takie sztywne były przy nakładaniu. Zaraz po nałożeniu nie można było skorygować położenia co widać po "koniu" z lewej strony statecznika.
Ogólnie zdaję sobie sprawę, że model znacznie odbiega wykonaniem od Waszych prac i ma niedociągnięcia. Cieszę się jednak, że go skończyłem i w sumie jestem z niego zadowolony. Sklejanie sprawia mi dużo frajdy i zabawy. Mam nadzieję że z następnymi modelami będzie troszkę lepiej i będę rozwijał swój warsztat.
Chciałbym podziękować wszystkim którzy udzielali mi pomocnych wskazówek na warsztacie.

A teraz czas na fotki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazekcreated by picasa2html.com

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazekcreated by picasa2html.com

Obrazek
Obrazek
Obrazekcreated by picasa2html.com
Pozdrawiam
Grzesiek

Warsztat :
Avatar użytkownika
Grzesiek. K
 
Posty: 196
Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2013, 19:02
Lokalizacja: Warszawa EPBC

Reklama

Re: Su 22 M4 Mastercraft 1/72

Postprzez Ajak » poniedziałek, 13 stycznia 2014, 12:59

Jestem na tak - w modelu widać konsekwencję w dążeniu do celu i zamierzonego efektu brawo. Następnym razem popracuj więcej nad pre-shadingiem i tym jak przykrywa go kolejna wartstwa.
Avatar użytkownika
Ajak
 
Posty: 266
Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2010, 14:44
Lokalizacja: EPMO

Re: Su 22 M4 Mastercraft 1/72

Postprzez Grzesiek. K » poniedziałek, 13 stycznia 2014, 20:23

Ajak napisał(a):Jestem na tak - w modelu widać konsekwencję w dążeniu do celu i zamierzonego efektu brawo. Następnym razem popracuj więcej nad pre-shadingiem i tym jak przykrywa go kolejna wartstwa.


Dzięki. Co do preshadingu to muszę go poćwiczyć, nie wyszło mi zupełnie.
Pozdrawiam
Grzesiek

Warsztat :
Avatar użytkownika
Grzesiek. K
 
Posty: 196
Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2013, 19:02
Lokalizacja: Warszawa EPBC

Re: Su 22 M4 Mastercraft 1/72

Postprzez Katiea » czwartek, 23 stycznia 2014, 16:09

Bardzo lubię ten samolot i muszę przyznać, że wyszedł Ci super :) zielony troszkę razi ale ogólnie na prawdę elegancko ;)
Avatar użytkownika
Katiea
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 27 marca 2013, 22:28
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron