Republic F-84G ThunderbirdsTamiya 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Republic F-84G ThunderbirdsTamiya 1:48

Postprzez RH » piątek, 24 stycznia 2014, 10:08

Obrazek
Kolejny modelik "karnawałowy "po F-100 a mianowicie F-84G Thunderbirds

Obrazek
Model z serii tych sprzedawanych juz w kolorze srebrnym,który jak się okazało jest przekleństwem ,a nie wygodnym udogodnieniem w pracach .Już po skończeniu modelu ,doszedłem do wniosku że trochę żałuje ze go nie zeszlifowałem,i nie pomalowałem od podstaw . Już wyjaśniam o co chodzi , po pierwsze na tym cholerstwie nie trzymają ssie żadne farby ,nawet metalizery nowej generacji.Kalki też mają problem z przyleganiem . Oczywiście to są moje uwagi osobiste ,może ktoś inny ma inną opinie .
Mimo tych niedogodności jakoś moimi prywatnymi sposobami (nie będę o nich pisał bo to galeria ,a nie warsztat :D ) udało mi się to wszystko złożyć to kupy .Boje się tylko że za jakiś czas ten fabryczny srebrny odrzuci mi kalki:(
No dość tych narzekań czas na model .
Jest on w barwach z 1954 show season
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Republic F-84G ThunderbirdsTamiya 1:48

Postprzez Alex976 » piątek, 24 stycznia 2014, 11:18

Dobrze! Bardzo dobrze! ;o)
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 18:08

Re: Republic F-84G ThunderbirdsTamiya 1:48

Postprzez Ajak » piątek, 24 stycznia 2014, 14:44

Piękny nietypowy model, po twojej galerii dopisałem do swojej listy na kiedyś - jeśli uda mi się go kupić :-)
Avatar użytkownika
Ajak
 
Posty: 266
Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2010, 13:44
Lokalizacja: EPMO

Re: Republic F-84G ThunderbirdsTamiya 1:48

Postprzez RH » piątek, 24 stycznia 2014, 14:48

Ajak napisał(a):Piękny nietypowy model, po twojej galerii dopisałem do swojej listy na kiedyś - jeśli uda mi się go kupić :-)

Z tym że ,radze kupić wersje podstawowa ,Czyli bez fabrycznego srebrzenia ,a kalki to można do tej wersji dokupić osobno ,na pewno są do niego
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Republic F-84G ThunderbirdsTamiya 1:48

Postprzez Sudus » piątek, 24 stycznia 2014, 15:49

Model extra ! Gratulacje !
Mój tak nie wyszedł :(
A tak dla informacji to wcale tego srebrnego nie trzeba szlifować !!! Wystarczy zmyć. Zorientowałem się w momencie kiedy pomalowałem swój model i stwierdziłem że to nie to i zacząłem go zmywać specyfikiem do farb akrylowych Wamodu. Wraz z farbą zszedł kolor srebrny.To wygląda jak by wypraski były zanurzone w jakiejś srebrzance.
Pojawił się piękny biały plastik !
Jeżeli masz jeszcze na warsztacie szestnastkę Thunderbird`sów to się załamię :) Ja od kilku miesięcy walczę z kalkomaniami na dolnej powierzchni i nie wiem jak to ogarnąć! Wszystko mi się zwija,marszczy,pęka. Nie mam pomysłu jak takie duże kalkomanie dobrze nałożyć. Najprawdopodobniej będę maskował.
Pozdrawiam
Piotr
Sudus
 
Posty: 82
Dołączył(a): piątek, 17 lipca 2009, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Republic F-84G ThunderbirdsTamiya 1:48

Postprzez RH » piątek, 24 stycznia 2014, 16:11

Sudus napisał(a):Model extra ! Gratulacje !
Mój tak nie wyszedł :(
A tak dla informacji to wcale tego srebrnego nie trzeba szlifować !!! Wystarczy zmyć. Zorientowałem się w momencie kiedy pomalowałem swój model i stwierdziłem że to nie to i zacząłem go zmywać specyfikiem do farb akrylowych Wamodu. Wraz z farbą zszedł kolor srebrny.To wygląda jak by wypraski były zanurzone w jakiejś srebrzance.
Pojawił się piękny biały plastik !
Jeżeli masz jeszcze na warsztacie szestnastkę Thunderbird`sów to się załamię :) Ja od kilku miesięcy walczę z kalkomaniami na dolnej powierzchni i nie wiem jak to ogarnąć! Wszystko mi się zwija,marszczy,pęka. Nie mam pomysłu jak takie duże kalkomanie dobrze nałożyć. Najprawdopodobniej będę maskował.
Pozdrawiam
Piotr


W mojej był żólty plastik.
Co do dużych kalek to jest sposób ,Wystarczy pociąć na mniejsze kawałki a potem złożyć do kupyTak uczynilem z kalką na nos w F-100.A na krzywizny to tylko dobre płyny zmiękczające
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości