T26E4 Super Pershing 1:35 Hobby Boss

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

T26E4 Super Pershing 1:35 Hobby Boss

Postprzez Krzychu2341 » poniedziałek, 13 stycznia 2014, 21:07

Witam.
W końcu udało mi się go skończyć, ale model składało się przyjemnie bez większych problemów.
Podstawka będzie ale to będę robił w dziale do tego przeznaczonym :->
Co do zawieszenie które idzie w dół to jest już pod dioramę przygotowane.

Zapraszam do oglądania :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Liczę na komentarze pozytywne jak i na negatywne :)
Pozdrawiam
Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzychu2341
 
Posty: 166
Dołączył(a): poniedziałek, 11 marca 2013, 21:47

Reklama

modele polskich samolotów

Re: T26E4 Super Pershing 1:35 Hobby Boss

Postprzez dkfan » wtorek, 14 stycznia 2014, 12:40

Cześć, na pierwszy rzut oka model mi się bardzo spodobał, szczególnie fajne napylenie go (areografem?), chociaż może zbyt równomierne, ale mi się podoba, potem zacząłem przyglądać się szczegółom i pojawiło się kilka znaków zapytania.

Albo nie dowidzę albo nie pomalowałeś oświetlenia.
Dlaczego kółko idzie do góry a gąsienica już nie? Jest ruchoma i na dioramie będzie w górze?
Przydałby się jakiś wyraźniejszy wash w miejscach gdzie wżera się brud (np. dookoła srób mocujących osłonę działa), trochę jakiś plam oleju lub podobne.
Fajna byłaby też jakaś mała modulacja, chyba że jest ale zdjęcia są po prostu za ciemne.
Tobołki są nie przyczepione żadną liną która zapobiegłaby zsunięciu się ich w czasie ruchu.
Skrzynka wyglądałaby ładniej gdyby przestrzenie między deskami były nieco wycieniowane no i nie wiem czy nie powinna być jednak jakoś zamocowana.
Dlaczego pokrywy przedziału silnikowego są nieskazitelnie białe a reszta czołgu nosi ślady użytkowania.
No i ostatnia już kwestia, ślad po trafieniu wyszedł Ci bardzo realistycznie ale jego kolor jest jakiś taki plastikowy, na oryginalnym zdjęciu tego uszkodzenia ma ono kolor świeżo uszkodzonego żeliwa, a tutaj mocno zlewa się z kolorem farby.

To moje pomysły na doszlifowanie skądinąd bardzo udanego modelu
dkfan
 
Posty: 136
Dołączył(a): czwartek, 14 lutego 2013, 15:40

Re: T26E4 Super Pershing 1:35 Hobby Boss

Postprzez Krzychu2341 » wtorek, 14 stycznia 2014, 18:33

dkfan napisał(a):Cześć, na pierwszy rzut oka model mi się bardzo spodobał, szczególnie fajne napylenie go (areografem?), chociaż może zbyt równomierne, ale mi się podoba, potem zacząłem przyglądać się szczegółom i pojawiło się kilka znaków zapytania.

Albo nie dowidzę albo nie pomalowałeś oświetlenia.
Dlaczego kółko idzie do góry a gąsienica już nie? Jest ruchoma i na dioramie będzie w górze?
Przydałby się jakiś wyraźniejszy wash w miejscach gdzie wżera się brud (np. dookoła srób mocujących osłonę działa), trochę jakiś plam oleju lub podobne.
Fajna byłaby też jakaś mała modulacja, chyba że jest ale zdjęcia są po prostu za ciemne.
Tobołki są nie przyczepione żadną liną która zapobiegłaby zsunięciu się ich w czasie ruchu.
Skrzynka wyglądałaby ładniej gdyby przestrzenie między deskami były nieco wycieniowane no i nie wiem czy nie powinna być jednak jakoś zamocowana.
Dlaczego pokrywy przedziału silnikowego są nieskazitelnie białe a reszta czołgu nosi ślady użytkowania.
No i ostatnia już kwestia, ślad po trafieniu wyszedł Ci bardzo realistycznie ale jego kolor jest jakiś taki plastikowy, na oryginalnym zdjęciu tego uszkodzenia ma ono kolor świeżo uszkodzonego żeliwa, a tutaj mocno zlewa się z kolorem farby.

To moje pomysły na doszlifowanie skądinąd bardzo udanego modelu


Dzięki ci za odzew i już odpowiadam na pytania :
ad.1 Z tyłu rzeczywiście zapomniałem ( dzięki z przypomnienie ) a z przodu jest na srebrną pomalowane.
ad.2 Tak gąsienica na dioramie będzie w górze.
ad.4 Modulacji nie robiłem, robiłem tylko preshading (czy jak to się pisze ) .
ad.3,7 Wiesz do dzisiaj mi nie przyszły farbki i nie miałem jak tego zrobić.
ad.8 To muszę go poprawić :)
Jak to po popoprawiam to dam nowe zdjęcia :)
Avatar użytkownika
Krzychu2341
 
Posty: 166
Dołączył(a): poniedziałek, 11 marca 2013, 21:47

Re: T26E4 Super Pershing 1:35 Hobby Boss

Postprzez Krzychu2341 » piątek, 24 stycznia 2014, 12:56

Obrazek
Obrazek

Dwa zdjęcia dodaję. Pomalowane oświetlenie, no i przykrywy silnika też pobrudziłem, i porobiłem troszkę lekkiej rdzy w zakamarkach. ;o)
Avatar użytkownika
Krzychu2341
 
Posty: 166
Dołączył(a): poniedziałek, 11 marca 2013, 21:47

Re: T26E4 Super Pershing 1:35 Hobby Boss

Postprzez padrepadre » środa, 5 lutego 2014, 12:57

Cześć,

Bardzo ładny model. Podoba mi się sposób postarzenia i przybrudzenia.


Mam natomiast jedno pytanie. Czy przedstawione przez Ciebie trafienie w wieżę jest oparte na pojeździe (zdjęciu) historycznym czy jest to raczej wolna interpretacja i klimatyczny dodatek?


Póki co udało mi się znaleźć dokładnie takie trafienie w wieżę, ale jest po drugiej stronie i to w E3.
Daj proszę znać zanim ciekawość zje mnie zupełnie. Dziękuję.

Obrazek
Avatar użytkownika
padrepadre
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 16:21
Lokalizacja: Uć.

Re: T26E4 Super Pershing 1:35 Hobby Boss

Postprzez Krzychu2341 » czwartek, 13 lutego 2014, 20:09

padrepadre napisał(a):Cześć,

Bardzo ładny model. Podoba mi się sposób postarzenia i przybrudzenia.


Mam natomiast jedno pytanie. Czy przedstawione przez Ciebie trafienie w wieżę jest oparte na pojeździe (zdjęciu) historycznym czy jest to raczej wolna interpretacja i klimatyczny dodatek?


Póki co udało mi się znaleźć dokładnie takie trafienie w wieżę, ale jest po drugiej stronie i to w E3.
Daj proszę znać zanim ciekawość zje mnie zupełnie. Dziękuję.


Moje trafienie w wieże jest wolną interpretacją tego właśnie zdjęcia które podesłałeś, a ja miałem podobne w warsztacie.
Tak jakby zrobiłem szklane odbicie :mrgreen:
Avatar użytkownika
Krzychu2341
 
Posty: 166
Dołączył(a): poniedziałek, 11 marca 2013, 21:47


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości