Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez Solo » poniedziałek, 17 lutego 2014, 14:32

Czy w ogóle takie są?
Czy jest ktoś komu można zlecić wykonanie owiewki vacu (np. na podstawie oryginalnej części z zestawu)?
A może ktoś z forum chciałby odpłatnie coś takiego zrobić?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Reklama

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez kowaltom99 » wtorek, 18 lutego 2014, 14:22

Solo napisał(a):Czy w ogóle takie są?
Czy jest ktoś komu można zlecić wykonanie owiewki vacu (np. na podstawie oryginalnej części z zestawu)?
A może ktoś z forum chciałby odpłatnie coś takiego zrobić?


Zrobienie owiewki na podstawie oryginalnej części nie jest aż takim wielkim problemem. Poszukaj na forum, jest opisana dokładnie metoda z odkurzaczem.
Np tu masz zdjęcie mojej owiewki do B24.
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=19463&hilit=liberator&start=15

Przyrząd do własnego tłoczenia - wykonany w 30 minut z materiałów dostępnych pod ręką
- puszka po chińskiej herbacie (u mnie akurat puszka z twardej tektury) z nawierconymi otworami i wyciętym otworem do rury odkurzacza
- 2 ramki wycięte z tektury 2mm
- 4 klipsy do dokumentów
- klocki Lego
- patafix
- folia do bindowania - jedyna rzecz, którą musiałem kupić, ale można użyć folii z opakowań po zabawkach itp.
- odkurzacz
- kuchenka gazowa
- pęseta (coby się nie poparzyć)

Trochę inwencji modelarskiej - i do dzieła!!!
kowaltom99
 
Posty: 118
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 09:30

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez Solo » wtorek, 18 lutego 2014, 14:42

Z wielu względów nie chcę sam tego robić (dwie lewe ręce, brak cierpliwości ect.).
Mam jedną owiewkę (pękniętą) do odtworzenia i nie planuję ryzykować nią, żeby się nauczyć tej techniki.
Dlatego ponawiam ofertę: jeśli ktoś zechce zrobić to odpłatnie dla mnie, to będę wdzięczny.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez Seweryn » wtorek, 18 lutego 2014, 14:42

To słynny Eduard nie robi? Musisz ścignąć sklepy coby miały pełny asortyment owiewek vacu :mrgreen:

To jest prosta sprawa, nawet dwie lewe ręce dają radę.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2067
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez Solo » wtorek, 18 lutego 2014, 14:47

Obawiam się, że żadna firma na świecie nie produkuje owiewek do A-10A vacu w 1:48.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez Seweryn » wtorek, 18 lutego 2014, 14:57

Dlatego warto spróbować się pobawić, satysfakcja gwarantowana,
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2067
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez kowaltom99 » wtorek, 18 lutego 2014, 15:01

Solo napisał(a):Z wielu względów nie chcę sam tego robić (dwie lewe ręce, brak cierpliwości ect.).
Mam jedną owiewkę (pękniętą) do odtworzenia i nie planuję ryzykować nią, żeby się nauczyć tej techniki.
Dlatego ponawiam ofertę: jeśli ktoś zechce zrobić to odpłatnie dla mnie, to będę wdzięczny.


Pękniętą owiewkę zalej w środku żywicą , lub wypełnij Poxipolem.
A ćwiczenia możesz najpierw robić na każdej innej owiewce ze "złomu" modelarskiego - na pewno się coś takiego znajdzie.
Koszt wysyłki kabinki do kogoś + koszt produkcji + odesłanie - nie opłaca się. Lepiej zmarnować kilka arkuszy folii na własne próby.
kowaltom99
 
Posty: 118
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 09:30

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez potez » wtorek, 18 lutego 2014, 15:54

Przepraszam ale nie mogę się powstrzymać :mrgreen:
Solo napisał(a):nie chcę sam tego robić (dwie lewe ręce

I trzeba było ponad 2000 postów,. żeby to z siebie wykrztusić? 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez siara1939 » wtorek, 18 lutego 2014, 17:04

Widzisz Solo- nie masz za wielu sympatykow na tym forum.
Pamietam jak bales sie dodac kabelek do siedzenia, a teraz wrzucasz te kabelki nawet tam, gdzie ich nie powinno byc, tylko po to, zeby jakas czesc wygladala na zdetalowana. :D
Moze warto samemu cos zrobic i sie nauczyc nowych technik?
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez Solo » wtorek, 18 lutego 2014, 17:35

siara1939 napisał(a):a teraz wrzucasz te kabelki nawet tam, gdzie ich nie powinno byc


Nie jest to prawdą.
Wszystkie dodatki jakie robię w modelu są zgodne z rzeczywistością - gdy coś dodaję, to dlatego że w prawdziwym modelu to jest.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez merlin_PL » wtorek, 18 lutego 2014, 20:03

Solo napisał(a):
siara1939 napisał(a):a teraz wrzucasz te kabelki nawet tam, gdzie ich nie powinno byc


Nie jest to prawdą.
Wszystkie dodatki jakie robię w modelu są zgodne z rzeczywistością - gdy coś dodaję, to dlatego że w prawdziwym modelu to jest.


Siara użył tego porównania dla pokazania Ci , ze jak coś opanujesz to robisz to całkiem dobrze, a nawet bardzo dobrze , a nie żeby Ci coś zarzucić . Tak mi się wydaje , że były takie jego prawdopodobne intencje. Akurat tu się z nim zgadzam w pełni.

potez napisał(a):Przepraszam ale nie mogę się powstrzymać :mrgreen:
Solo napisał(a):nie chcę sam tego robić (dwie lewe ręce

I trzeba było ponad 2000 postów,. żeby to z siebie wykrztusić? 8-)


A to akurat nieprawda z tymi dwiema lewymi rękami . Napisałem już Ci kiedyś, że akurat o twoje postępy w modelarstwie jestem spokojny. Dasz radę to zrobić i jeszcze wiele innych rzeczy .
Pewnych rzeczy natomiast nie dasz rady zrobić raczej nigdy , ale to inna kwestia. Ale taka twoja natura.

kowaltom99 napisał(a):Pękniętą owiewkę zalej w środku żywicą , lub wypełnij Poxipolem.
A ćwiczenia możesz najpierw robić na każdej innej owiewce ze "złomu" modelarskiego - na pewno się coś takiego znajdzie.
Koszt wysyłki kabinki do kogoś + koszt produkcji + odesłanie - nie opłaca się. Lepiej zmarnować kilka arkuszy folii na własne próby.


Problem w tym , że w domu prawdopodobnie nie ma złomu modelarskiego do prób . Jak był to został wydany. A jak się x razy radziło kup model do prób , to się nie chciało słuchać , a tak osłona poszła by do prób wytłaczania , a kadłub do nauki równego sklejania. Podejrzewam , że każdy z nas ma tonę modelarskiego złomu skutkiem zrobienia jednego lub kilku nieudanych modeli. Ale tu modelarstwo odbywało się na opak.

siara1939 napisał(a):Widzisz Solo- nie masz za wielu sympatykow na tym forum.


A to już wynik wytężonej pracy na forum . W pocie i znoju. Ale może na modelworku ktos pomoże , bo tam milszy dla innych jesteś.

Można tez zacząć inny model robić , a ten zostawić i czekać , może ktoś będzie się chciał kiedyś wraka pozbyć , albo z jakiś powodów owiewka mu nie będzie potrzebna. Inna sprawa , że za x czasu sam to pewnie zrobisz. To nie żywność nie zepsuje się.Może czekać.

W ostateczności można kupić inny zestaw . Innej firmy . Osłona kabiny może pasować , a i inne części też można podebrać , bo mogą być lepsze niż w hobbybosie . Cena na allegro od 40 do 100 zeta. Tylko nie zadawaj od razu pytania , który zestaw wybrac bo ostatnich sympatyków stracisz :D
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez Solo » wtorek, 18 lutego 2014, 20:31

Kupiłbym po prostu drugi taki sam zestaw, ale niestety chyba wszystkie wiatrołapy w nim mają tę skazę, czyli mikropęknięcie na przedniej szybce.
Cóż, jeśli wszystko zawiedzie, zrobię z tego co mam. Nawet dostałem ze sklepu druga owiewkę w ramach reklamacji, ale też z firmowym pęknięciem. :)

W każdym razie wszystkim za rady dziękuję.
Może faktycznie warto kupić innego A-10 na Allegro i dobrać wiatrochron... Zobaczę.

Gdyby ktoś miał taki złom, to naturalnie jestem pierwszy do kupna. :)
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez tomek_chacewicz » wtorek, 18 lutego 2014, 20:49

Solo, zamiast zakładać ten wątek i wypisywać tu takie głupoty było poszukać w domu grubszego pleksi albo pójść do papierniczego po folię do bindowania i po rozgrzaniu nad świeczką naciągnąć ją na przymocowany wiatrochron, z dopasowaniem do modelu pewnie z pół godziny roboty, nie rób z siebie takiej ofiary
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 18 lutego 2014, 23:10

Solo napisał(a):Z wielu względów nie chcę sam tego robić (dwie lewe ręce, brak cierpliwości ect.).


O kurde ! To kto zrobił za Ciebie modele które prezentujesz na forum :?:
No dobra to nie mieszam :!:
I krótka instrukcja jak zrobić vacu ! A robi się je podobnie jak turban . Czyli to tylko mamy za darmo co robimy sami :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=CJDStBrIolo
Ostatnio edytowano środa, 19 lutego 2014, 01:12 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 4 razy
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Firmy/osoby wykonujące owiewki vacu na zamówienie

Postprzez rotpol13 » wtorek, 18 lutego 2014, 23:45

radoslaw6363 napisał(a):
Solo napisał(a):Z wielu względów nie chcę sam tego robić (dwie lewe ręce, brak cierpliwości ect.).


O kurde, to kto za Ciebie robi modele które prezentujesz na forum :shock: :!: :?:
Obstawiałbym że ktoś z rodziny ! Mama, czy młodszy brat :?:


Rodziny bym do tego nie mieszał, szanowny Panie Kolego Radosławie - to lekkie przegięcie!
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości