Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat", Tamiya 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat", Tamiya 1:35

Postprzez Salva » środa, 13 maja 2009, 21:05

Witam,

Zapraszam do swojej kolejnej galerii :) .

Model Tamiyi więc o samym etapie składania nie ma co wspominać, wszystko pasowało wyśmienicie, jakość wyprasek na najwyższym poziomie. Model wzbogacony został o trochę blach Eduarda oraz o metalową lufę i żywiczne jarzmo Armoscale. Wykonałem także sporo (jak na mój gust) przeróbek większych i mniejszych aby upodobnić pojazd do tego używanego przez powstańców. W ruch poszła nawet tokarka :) .

Generalnie z modelu jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza ze wspomnianego etapu przeróbek. Malowanie pewnie mogło być lepsze ale nie czuję się w tym temacie zbyt mocno i zawsze jest to dla mnie bardzo stresujący etap. Dlatego też w relacji z budowy wystąpiły baardzo długie okresy przerwy, odkładałem jak mogłem etap malowania i brudzenia.

Jest to równocześnie mój pierwszy model z serii pojazdów używanych w Powstaniu Warszawskim. Drugi, "Kubuś", już się robi a po kolejne będę systematycznie sięgał.

Dosyć tego wodolejstwa, tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam do komentowania i pozdrawiam,

Krzysiek
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 15:51
Lokalizacja: Szamotuły

Reklama

Re: Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat"

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 14 maja 2009, 12:08

Wygląda o wiele lepiej niż na warsztacie moim zdaniem. Warsztatowy jakby był nieprzełaszowany, a na tych fotkach wszystko gra. Ja preferuję wiekszą demolke, ale Twoj Hetzerek jest bardzo ładny... nawet niezdemolowany :)
Gratuluję.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat"

Postprzez macius » czwartek, 14 maja 2009, 15:07

Po prostu piękny. Brudzenie pojazdu 1 klasa.
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 09:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat"

Postprzez spiton » czwartek, 14 maja 2009, 19:08

Bardzo elegancki model.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat"

Postprzez Iwan » sobota, 16 maja 2009, 20:45

Ładny Hetzer. Chociaż trochę odprysków itp. pewnie by nie zaszkodziło.
Pozdrawiam
Iwan
Avatar użytkownika
Iwan
 
Posty: 138
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 08:15
Lokalizacja: Jarosław

Re: Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat"

Postprzez bartek piękoś » sobota, 16 maja 2009, 21:10

Świetny! Kostka brukowa także!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 20:20
Lokalizacja: Radom

Re: Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat"

Postprzez PITERPANZER » niedziela, 17 maja 2009, 19:10

Piękny model polskiego oręża .Czuje się na nim kurz opadający ze zwalonych po eksplozjach budunków .
Jedyne w czym przedobrzyłeś to gąsienice .Przeglądałem fotki polskich pojazdów i jest tam zdjęcie pantery ,również stojącej na bruku .Na jej gąsienicach doskonale widać ogniwa i ich wafle .Błoto raczej trudno zebrać w miejskich warunkach .Zęby koła napędowego także przeciągnął bym czymś metalicznym .
Tak czy inaczej Chwat trafia do galerii moich ulubionych pojazdów .Gratulacje !
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 09:43

Re: Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat"

Postprzez Michal » niedziela, 17 maja 2009, 20:27

Kawał dobrej roboty. Może co najwyżej odrobinka czerwonego pyłu z cegieł podkreśliła by mocniej iż walczył w mieście, ale to rzecz gustu, bardzo dyskusyjna.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat"

Postprzez Akahoshi » niedziela, 17 maja 2009, 21:13

Piękna robota. Gratuluję udanego modelu. Podoba mi się delikatne i subtelne kurzenie. Czym robione?
Podstawka samoróbka, czy kupiona? Jeśli samoróbka, to z czego, bo kamień bardzo naturalnie Ci Krzyśku wyszedł.
Salva napisał(a):(...)Drugi, "Kubuś", już się robi a po kolejne będę systematycznie sięgał.(...)

A dalej? :->
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat"

Postprzez Salva » niedziela, 17 maja 2009, 22:33

Witam,

Dziękuję za tak pozytywny odbiór. Na tym forum jest tak dużo świetnych modeli, że nie spodziewałem się tylu pochlebnych opinii, są bardzo mobilizujące.

A teraz w szczegółach.

Adam Obrębski :arrow: Zdemolowane modele bardzo lubię... oglądać ;o) . A poważnie to kompletnie nie umiem póki co tego robić a na "Chwacie" próbować nie chciałem bo tylko bym go zepsuł. W tym roku zamierzam rozpocząś prace nad ISem-2 z poobrywanymi błotnikami i bez jednego koła jezdnego i tutaj spróbuję po raz pierwszy podemolować.

Piterpanzer :arrow: Dzięki :) . Co do tych gąsienic i kół to dałeś mi do myślenia. Pigmenty na gąskach są nałożone na sucho więc chyba jeszcze je poprawię, pościągam trochę pigmentu a koła przetrzę paluchem pigmentem Gunmetal.

Michał :arrow: Zrobiłem sobie na złomie próbę z pigmentem "ceglany pył" i odnosiłem wrażenie, że na pojeździe bardziej przypomina rdzę więc zrezygnowałem z przyprószania.

Akahoshi :arrow: Kurzenie zrobione pigmentami MIG-a wbijanymi i wcieranymi pędzelkiem bez utrwalania więc istnieje ryzyko, że z czasem mogą trochę zaniknąć. Podstawka to odlew gipsowy kupiony na allegro za 10zł http://www.allegro.pl/item637409841_diorama_sycylijska_ulica.html pomalowana farbami Vallejo w paru odcieniach szarości, przetarta na chybił trafił tymiż szarościami suchym pędzlem i przemalowana szarym filtrem MIG-a oraz... wodą po płukaniu pędzli którymi bruk był malowany.
Co do kolejnych modeli to zaczynam przymiarki do powstańczej Pantery "Pudel". Wiem już mnej więcej co muszę kupić więc prace ruszą już niedługo. A w przyszłości marzą mi się Sd.Kfz 251/1 "Szary Wilk" i "Starówka" oraz Chevrolet 157 (tutaj tylko scratch). Robót mam więc zaplanowanych na jakieś 2 lata jak dobrze pójdzie :) .

Pozdrawiam,
Krzysiek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 18 maja 2009, 22:21 przez Salva, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 15:51
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat"

Postprzez PITERPANZER » poniedziałek, 18 maja 2009, 17:59

Krzysztof pisząc o wyraźnie widocznym waflu miałem na myśli to zdjęcie .Może będzie pomocne .
Obrazek
Przy okazji trafiłem na kolejną fotkę ,niestety dużo gorzej jakości .
Obrazek
Jeśli pójdziemy dalej i podrążymy temat ,to przypominają mi się zdjęcia niemieckich panter z okresu Powstania pędzących w kurzu w okolicach Warszawy .Będąc konsekwentnym i idąc tym śladem , nawet w miejskich parkach musiała panować susza ,więc szans na błocko było niewiele ;o)
To już rozważania dla meteorologów i proszę nie traktuj ich poważnie ,bo to może nasze hobby doprowadzić na skaraj szaleństwa.
Wystarczy sam argument ,że na bruku nie było błota ;o) .
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 09:43

Re: Powstanie Warszawskie cz.1 - Hetzer "Chwat"

Postprzez Mariusz 72 » czwartek, 28 maja 2009, 19:55

Wyszedł Ci całkiem fajnie. Wygląda jak okładka modelu z tymi napisami.
Gratulacje! :-)
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 23:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości