T-34/76 Dragon 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 18 maja 2009, 16:47

Witajcie!

Konto tutaj mam od dosyć dawna, ale jakoś rzadko się udzielałem. Postanowilem Wam zaprezentować mój najnowszy ulepek, bo zależy mi opiniach, czemu - wyjaśniam niżej.
Jest to model, który robiłem do tej pory najdłużej(prawie 8 miesięcy), pierwszy raz użyłem metalowych gąsienic, pierwszy raz malowałem aerografem, pierwszy raz miałem w ręku pigmenty i sporo innych pierwszych razów przy jego budowie zaliczyłem. Dorobiłem też parę mniejszych pierdółek i w związku z użyciem friulków zrobiłem ruchome zawieszenie. Postaram się je wyeksponować na jakiejś podstawce. Model przedstawia ,mniej lub bardziej wiernie, pojazd z 1 Brygady Pancernej z 1943r.Co tu mówić, oglądajcie, oceniajcie, komentujcie...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS LINK DO WARSZTATU
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Reklama

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 18 maja 2009, 18:10

Wow, moim zdaniem super i ze smakiem.
BTW. pierwsze friulowanie bywa niezłym zaskoczeniem, nie? :mrgreen:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez Michal » poniedziałek, 18 maja 2009, 18:28

Dobrze wyszedł! Fajnie że w polskim malowaniu. Jedyne czego mogę się czepić (ale to drobiazg!) to orzeł na wieży. 1 BPanc malowała orły w ciut innym kształcie - z zaokrąglonymi końcówkami skrzydeł, twój ma szpiczaste.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 18 maja 2009, 18:47

Michal napisał(a):1 BPanc malowała orły w ciut innym kształcie - z zaokrąglonymi końcówkami skrzydeł, twój ma szpiczaste.

jakiś obrazek? bo mnie ten temat czeka niedługo
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 18 maja 2009, 18:50

Dzieki. Kalki są z zestawu Dragona, a ja nawet nie wpadłem żeby sprawdzić czy orzełki są okej(wydawało mi się, że skoro Dragon nie walnął Korony, to nie może nic więcej schrzanić :mrgreen: )
Jeśli dobrze pamiętam to widziałem też nasze T-34 z tylko jednym orłem, także te kładłem na wyczucie i wg. widzimisie.

Adam Obrębski napisał(a):BTW. pierwsze friulowanie bywa niezłym zaskoczeniem, nie? :mrgreen:

No nie powiem, ja swoje friulki bardzo miło wspominam :mrgreen: Myślałem, że będzie gorzej.
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez Michal » poniedziałek, 18 maja 2009, 20:51

W sprawie kształtu orła wyszperałem ciekawą galeria zdjęć wozów z 1 BPanc (polecam, warto zajrzeć!)
http://www.modelarniaosowa.com/viewtopic.php?p=524
I z tego wątku pozwoliłem sobie wybrać zdjęcie na którym chyba najlepiej widać kształt orła
Obrazek
Oczywiście orły nie były malowane od szablonu, zdarzały się różne kształty, ale generalnie z zaokrąglonymi końcówkami skrzydeł. W galerii jest też kilka zdjęć z bardziej szpiczastymi końcówkami skrzydeł, ale to wozy z armatą 85 mm z późniejszego okresu.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez Paweł Czarnocki » poniedziałek, 18 maja 2009, 22:28

No jeśli tak wygląda Twój model, w którym miałeś tyle "pierwszych razów" to nie mogę się już doczekać następnego. Mi się podobywuje bardzuchno
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez PITERPANZER » poniedziałek, 18 maja 2009, 23:12

Bardzo lubię modele polskich czołgów ,czy to z polskiej armii na zachodzie czy na wschodzie .
Malowanie wygląda efektownie ,choć patrząc na zacieki...jest ich dla mnie za dużo .
Obrazek
Pojazd produkcji 41/42 z cechami późniejszych wozów .Malowany kilka lat temu , deptany przez wielu zwiedzających , poddany działaniu kwaśnych deszczy ,kurzu i pyłu miejskiego , na zmianę . Nawet korozja pojawia się tylko w miejscach spawania ,na łączeniach blach etc .

Co do orłów ,to jeśli wóz nie ma numeru taktycznego ,to najprawdopodobniej pochodził z okresu stacjonowania jednostki nad Oką , tylko w tym okresie , przynajmniej na zdjęciach z defilady czołgi miały orła na jednej ,prawej stronie wieży . W wiekszości były to wozy z zakładu 112 z Gorki.
Twój model na płycie silnikowej ma właśnie 2 dodatkowe uchwyty ,charakterystyczne dla tego zakładu .
To czego nie wiem ,to to ,dlaczego Dragon wstawił tutaj wczesne jarzmo karabinu maszynowego . Polskie wozy ze zdjęć z defilady miały już jarzmo typowe dla pojazdów późniejszych.
Co do kształtu orła ,to trudno się raczej kategorycznie wypowiedzieć , po pierwsze ze względu na szczupłość materiału zdjęciowego ,po drugie ze względu na marną jakość niektórych fotek . Na szybko podobnego orła jak na modelu znalazłem na wozie 321z 13PAS. Nr 235 ,model z roku 43 ma także orła o szpiczastych skrzydłach.

Michał pojazd ze zdjęcia to pojazd z STZ,inny niż model. A orzeł wyjątkowo wyraźny ;o) .Wątek ten założyłem początkowo na Forum Pancernym (1-25SAF.com) , a później skopiowałem na stronę Modelarni by dać młodzieży bodziec do budowy polskich modeli.
Na chwile obecną w mojej kolekcji jest już nr 1000 , 114 ,212 , 214 , 215 i 239 . Moje dzieciaki zbudowały nr 102 , 229 i 122 .
Jeszcze dużo pracy przede mną .
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:43

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 18 maja 2009, 23:57

PITERPANZER napisał(a):poddany działaniu kwaśnych deszczy ,kurzu i pyłu miejskiego , na zmianę . Nawet korozja pojawia się tylko w miejscach spawania ,na łączeniach blach etc .

żarty sobie stroisz, prawda?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez PITERPANZER » wtorek, 19 maja 2009, 00:32

Nie wydaje mi się , bym napisał tam coś żartobliwego .
Nie ,na pewno nie miałem takich intencji . No cóż ,to co pokazuje zdjęcie neguje hiszpańskim trendom ,ale mnie to akurat nie boli .
Moda jak każda inna przeminie ,a czołg stoi jak stał ,dopóki jakaś kolejna nawiedzona banda nie wpadnie na pomysł by go wywieźć lub przetopić.
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:43

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 19 maja 2009, 01:48

PITERPANZER napisał(a):Nie wydaje mi się , bym napisał tam coś żartobliwego .

a szkoda, bo miałem nadzieję, ze trafiłem na kogoś z przewrotnym poczuciem humoru.. Nie, nie czuję się rozczarowany, bo bez względu na intencje jakie się za nimi kryją, lubię sobie poczytać takie dyrdymały. Taka perwersyjna przyjemność.
Można było, rzecz jasna, poprzestać na stwierdzeniu 'ja lubię pojazdy czyste, odpicowane'. i każdemu wolno się takimi napawać. Nie jest przecież nigdzie powiedziane, że defiladowy wygląd modeli to zła ucieleśnienie. Ba, trzeba przyznać, że taka forma wymaga znacznie większej precyzji w budowie- bo nie zamaskuje się błotem i odpryskami wszelkich niedociągnięc w montażu i malunku. Nie jest też żadną prawdą objawioną stwierdzenie, ze ino 'hiszpański styl' w modelarstwie ma rację bytu. Niemniej jednak, twoje utyskiwania na stan rzeczy nie zmienią faktu, ze to te drugie wzbudzać będą większe uznanie w oczach oglądających, czy sędziów na imprezach modelarkich. No i nie będą wymagały udowadniania, ze się cośtamcośtam w nich pomalowało, choć nie widać tego za badzo. Co jednak w żadnym razie nie sprawia, ze jakieś tam pudrowanie, kolormodulejszyny i inne pierdoły nabierają realizmu- nie- nie mają z nim nic wspólnego. Efekciarstwo zwykłe.
I można tak długo- jałowa dyskusja w gruncie swej rzeczy.
Ale porównywanie pomnikowego pojazdu stojącego na betonowym postumencie w miejskich warunkach, z pojazdem służacym na pierwszej linii frontu, i raczej stroniącego od auostrad to, delikatnie rzecz ujmując, daleko idące w swej niedorzeczności nieporozumienie.
Wiem jednak, że twardy jesteś, bez trudu zatem wyjaśniesz tajemnicę takiego to fenomenu: oficerki, po miescie chodząc, mogę czysćić i pastwować nie częściej niż raz w tygodniu- nawej jeśli po drodze zalicze jakieś weekendowe upodlenie- w najgorszym razie z rana odkryję, że mam lekko zarzygane noski. tymczasem godzinna wycieczka po polnej drodze sprawia, ze buty są szare od kurzu i kwalifikują się do gruntwnych zabiegów higienicznych. dla utrudnienia dodam, że nie jestem jeszcze w tym wieku, że poruszam się szurając- tumanow kurzu nie wzbijam zatem przesadnie.

Jednakoż nadal będę cię dopingował w wyszukiwaniu kuriozalnych uzasadnień dla podejścia do modelarstwa jakie wybrałeś, bo jak wspomniałem na wstępie, to dość zabawne.

berek!
Ostatnio edytowano wtorek, 19 maja 2009, 12:07 przez Kamil Feliks Sztarbała, łącznie edytowano 1 raz
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez Slash » wtorek, 19 maja 2009, 03:23

Ja tylko w sprawie oftopowej teorii oficerek. :->
Edukacyjny maj wymusił na mnie w tym roku złażenie eleganckiego obuwia więcej razy niż standardowe dwa, czyli na rozpoczęcie i zakończenie roku. Choć każdorazowo poruszałem się w warunkach czysto miejskich, większość drogi będąc nawet wiezionym. Niestety równie każdorazowo następnego dnia stwierdzałem, ze buciki muszę wyczyścić, nie rzygów, a właśnie szarego pyłu, kurzu. Również poruszając się samodzielnie nie powoduje wzbijania tumanów syfu ;o)

Tym samym teoria Kamila została podłamana. :roll:

A no i ten kto się wspinał po czołgach w muzeum też swoje wie ;o) Nie mówiąc o rdzy właśnie takiej jak to czasem niektórzy malują właśnie :P
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez badger » wtorek, 19 maja 2009, 07:11

Ja tu tylko dodam że podstawowym pytaniem ruskiego tankisty do kolegi było - "paliłeś się już ??".
Dodatkowo biorąc podłe farby użyte do malowania kamuflażu (że o jakims specjalnym przygotowaniu powierzchni do malowania typu piaskowanie nie wspomnę), ostrzał niejednokrotnie z obydwu stron, paniczne ucieczki w krzaki czy zabudowania dobrze raczej dla powierzchni pancerza nie wróżyły.
Co do modelu to krótko napiszę - podoba mi się. Jest troche spraw które bym zmienił ale nie maja one wpływu na odczucie ogólne które jest bardzo pozytywne.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez kapral » wtorek, 19 maja 2009, 09:24

Witam. Pozwolę sobie również zabrać głos w dyskusji. Jednak najpierw kilka słów o modelu. W.g. mnie wykonany bardzo poprawnie i w zasadzie trudno sie do czegoś przyczepić. Zwłaszcza, że zdjęcia wykonane są z "bezpiecznej" odległości i z kiepskim raczej światłem. To chyba jedyny mankament Twojej prezentacji. Wracając do dyskusji to trzymam stronę Kamila. Porównywanie czołgu na pomniku z pojazdem eksploatowanym w warunkach bojowych nie ma najmniejszego sensu. Ja dosyć długo usiłowałem walczyć z "defiladowym" trendem u niektórych kolegów. Teraz odpuszczam, ale tylko jeżeli jest to pojazd "solo". Natomiast umieszczenie takiego pojazdu na dioramie obrazujacej np. fragment pola walki uważam za karygodne. Ale niekiedy jest to walka z wiatrakami. Tak więc powtarzając za J.Owsiakiem "Róbta co chceta - byleby to miało sens". Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: T-34/76 Dragon 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 19 maja 2009, 12:05

kapral napisał(a): Ale niekiedy jest to walka z wiatrakami

kury do latania nie przekonasz.. :>
Kamil Feliks Sztarbała
 

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron