Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez Stratocaster » wtorek, 26 maja 2009, 10:02

Witam!
Chciałbym przedstawić efekt moich pionierskich zmagań z plastikowym czołgiem. Model Dragona doskonały w montażu. Wszystko tu było dla mnie nowością - od klejenia bryły i setki drobnych elementów, przez malowanie i na końcu pigmenty. Proszę o szczerą ocenę.
Ponieważ to właściwie pierwszy model pojazdu pancernego (rozruchu nie liczę) pozwalam sobie napisać z czego nie jestem zadowolony. Otarcia zbyt nachalne. Na zdjęciu wyszły jeszcze bardziej. Pigmenty po wyschnięciu przyjmują kolor prawie z opakowania - nie wziąłem tego pod uwagę - zasugerowałem się mokrymi. Nie miałem pomysłu na przestrzeń za kołami - a błota nie chciałem dawać, bo to jednostka z Grecji. Kolor na zdjęciach wyszedł ciemnawy - zrobiłem foty w manierze "sosów monachijskich".

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez macius » wtorek, 26 maja 2009, 13:48

Czołem. Model mi się podoba z tym, że jak dla mnie za dużo jest obić i zbyt duże one są. Ewentualnie poprawiłbym koła tzn. te czerwone ślady


Pisownia !
Zdanie kończymy kropką.
Przed wysłaniem posta, proszę sprawdzić, czy nie ma błędów.
Bardzo nam to ułatwia pracę. Dziękuję.
xenomorph
Ostatnio edytowano wtorek, 26 maja 2009, 20:18 przez macius, łącznie edytowano 1 raz
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 09:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez Iwan » wtorek, 26 maja 2009, 15:06

Co do otarć i ubytków farby - masz rację, że z niektórymi przesadziłeś, jednak część jest OK. Podwozie złe nie jest, a cały model sprawia dobre wrażenie. Oby tak dalej!
Pozdrawiam
Iwan
Avatar użytkownika
Iwan
 
Posty: 138
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 08:15
Lokalizacja: Jarosław

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez Boozy » wtorek, 26 maja 2009, 20:55

Model prezentuje się dobrze jak na Twój pierwszy pancerny.
Kilka uwag:
- za dużo odprysków (jak kto woli),
- koła faktycznie za czerwone,
- kolor zapasowych gąsienic mi sie nie podoba,
- prawa gąsienica jest odwrotnie niż powinna być
Podsumowując. Popracuj nad szczegółami, a będzie super. Sam ucze się modelować na Panzer IV.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 17:21

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez Stratocaster » wtorek, 26 maja 2009, 21:57

Boozy napisał(a):- prawa gąsienica jest odwrotnie niż powinna być


Dzięki! A tak starałem się o tym pamiętać... Pilnowałem, pilnowałem i d*** blada! Prawda jest jedna - nie ma genialnych "strzałów". Trzeba swoje przesiedzieć, przesklejać i przemalować. Pokazywać swoje modele to ważna sprawa. Zza horyzontu nadciągają obiektywne opinie.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez ewpiga » środa, 27 maja 2009, 08:37

Co ja chciałem powiedzieć ? W malowaniu modeli najbardziej nie lubię dyskusji na temat stopowania malującego. Oczywiście nie jestem zwolennikiem przesady i malowania wszystkiego na fioletowo, jednak zawsze będę bronił tezy, że wszystko jest możliwe, nie ma dowodu iż tak mogło, lub nie mogło być w kwestii malowania śladów eksploatacji. Malowanie modeli to frajda, zabawa nie zaś „prawda naturalna” w której tkwi nuda. ONA, ta nuda powstaje tam, gdzie umysł nie ma już nic do roboty wszystko zostało już odkryte, poznane, nie ma już czym się ekscytować. Patrząc na ten model można się cieszyć, że ktoś „nowy” wniósł nieco świeżego, innego powiewu do pancernego malowania.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez Adam Obrębski » środa, 27 maja 2009, 12:35

Mi się jedynie kolor nie podoba, technicznie wszystko bez zarzutu jak dla mnie. Wszystko jest kwestią gustu.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez Krystian Ciechowicz » środa, 27 maja 2009, 17:26

Witam.

Byłem, widziałem na żywo.
Profesjonalna robota !! Kolor w rzeczywistości jest bledszy ale i tak, zbyt musztardowy. Gunze to dobra marka, szkoda tylko, że paleta kolorystyczna u nich leży.

Czekam na następnego pancerniaka, a nie zapomnij o samolotach !

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez Domi » środa, 27 maja 2009, 18:15

Hej

Ładne malowanie! :-) ...ale jest jedno ale...

Żaluzje na włazach dostępowych do silnika są złe. Za głęboko wklejone i pod nimi powinna być ich druga warstwa...
Prawdopodobnie wyciąłeś te plastikowe i zastąpiłeś je blaszanymi...a powinny być i blaszane i plastikowe.

EDIT: brakuje także pokryw na wózkach nośnych

pozdrowienia

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 17:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez Kuba P. » środa, 27 maja 2009, 18:30

Aller Anfang ist schwer...
Następny Pz. IV pewnie będzie fajniejszy, uważaj - one wciągają!

Dominik wskazał kilka błędów, niestety poza tym jest jeszcze jedno - przykleiłeś odwrotnie (tył na przód) drzwi włazu po prawej stronie wieży i przez to po lewej drzwiczki masz także źle - do góry nogami.
Tomek, wolniej a dokładniej. Instrukcje Dragona mają błędy ale nie aż takie :)

Powodzenia przy kolejnym czołgu!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez arthur_szu » czwartek, 28 maja 2009, 10:13

ewpiga napisał(a):Co ja chciałem powiedzieć ? W malowaniu modeli najbardziej nie lubię dyskusji na temat stopowania malującego. Oczywiście nie jestem zwolennikiem przesady i malowania wszystkiego na fioletowo, jednak zawsze będę bronił tezy, że wszystko jest możliwe, nie ma dowodu iż tak mogło, lub nie mogło być w kwestii malowania śladów eksploatacji. Malowanie modeli to frajda, zabawa nie zaś „prawda naturalna” w której tkwi nuda. ONA, ta nuda powstaje tam, gdzie umysł nie ma już nic do roboty wszystko zostało już odkryte, poznane, nie ma już czym się ekscytować. Patrząc na ten model można się cieszyć, że ktoś „nowy” wniósł nieco świeżego, innego powiewu do pancernego malowania.

To chyba odwieczny problem Modelarzy - czy model ma być efektowny czy realistyczny :) Wbrew pozorom to nie to samo... Model obity może się podobać... Osobiście nie podobają się gąsienice - jeżdżąc na zloty militarne i mieszkając w Braniewie widziałem czołgi i wszelkie gąsienicowe ustrojstwa, które jeżdżąc po piachu miały zeszlifowane gąski na wysoki połysk :) Ale to tylko moje "przemyślenia" ;) Poniżej fotka BWP-1 z tegorocznego, zimowego zlotu w Darłowie:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 11:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez Radek Pituch » czwartek, 28 maja 2009, 12:07

arthur_szu napisał(a):To chyba odwieczny problem Modelarzy - czy model ma być efektowny czy realistyczny :) Wbrew pozorom to nie to samo...

Chyba chciałeś napisać efekciarski, bo określenia efektowny i realistyczny jak najbardziej idą ze sobą w parze.
Model faktycznie, bardzo ochrowy i jak wspomnieli koledzy ma trochę niedociągnięć, niemniej jednak życzę powodzenia przy następnych.

R.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez Vis13 » czwartek, 28 maja 2009, 20:03

arthur_szu napisał(a):które jeżdżąc po piachu miały zeszlifowane gąski na wysoki połysk :)

Nie zawsze i nie wszędzie. Wolałbym unikać prawd jedynych.
Wystarczy popatrzeć na zdjęcia (w pełni sprawne i jeżdżące pojazdy)
Obrazek
Obrazek
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez arthur_szu » piątek, 29 maja 2009, 06:32

Vis13 napisał(a):
arthur_szu napisał(a):które jeżdżąc po piachu miały zeszlifowane gąski na wysoki połysk :)

Nie zawsze i nie wszędzie. Wolałbym unikać prawd jedynych.

Zgadzam się w pełnej rozciągłości... Dlatego też napisałem, że to moje przemyślenia ;o)
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 11:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf. G, Dragon 1/35

Postprzez Panzer » środa, 3 czerwca 2009, 10:15

No ja też dorzucę swoje. Model generalnie mi się podoba pod względem obić właśnie. Wygląda na pojazd pomalowany złej jakości farbą, która odchodzi płatami przy byle uderzeniu.

Ale oprócz wskazanych błędów jest jeszcze jeden: zamalowałeś wizjer kierowcy. Tam było szkło pancerne, a u Ciebie - lita blacha.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości