* [GAL] * Spitfire Mk.XVI, ICM 1/48

Złośnice gotowe na bal...

* [GAL] * Spitfire Mk.XVI, ICM 1/48

Postprzez Dominik » piątek, 5 czerwca 2009, 21:27

Męczarnia skończona. Wiele się zmieniło podczas prac nad tym modelem. Miał być czarny, potem miał być samolot Pniaka, ale kalki z literami kodowymi się w wodzie rozpadły. W końcu zrobiłem go w oznaczeniu 302 squadronu...zapomniałem kogo ta maszyna.(Chwil parę później - samolot Bolesława Kaczmarka wg. info z zestawu Lifelike Decals). Kalki są mieszanką AeroMastera (kokardy i fin flash, cała reszta LifeLike Decals plus szachownice z Techmodu. Fin flash położył się krzywo i popękały, ale zauważyłem to dopiero na drugi dzień.
Po tym modelu zaczynam sobie trochę pluć w brodę, że kupiłem aż trzy modele Spitów z ICMu. Mam jeszcze dwa (w tym jeden w warsztacie).
Co do Szesnastki. Wszystko szło dobrze ale podczas nakładania lakieru nałożyła się kaszka na skrzydłach przy kadłubie. Ruchoma część osłony kabiny nie pasuje do wiatrochronu, dlatego zostawiłem uchyloną. Poza tym podczas prac wykończeniowych przewierciłem skrzydło podczas instalowania anteny IFF.
Spód trochę za bardzo uświniłem - łoś mi nie wyszedł zbytnio. Muszę jeszcze poćwiczyć. Wziąłem się za proszki i trochę go okurzyłem. Na razie zostanę przy prochach.
Ogólnie model będzie stał w głębokim kącie bo to najgorszy model w 1/48 do tej pory.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aha. Płytę pancerną za kokpitem zrobiłem sam, ponieważ ta iceemowska nadawała się tylko na śmietnik.

Pozdrawiam.

A ja się wziąłem za Dziewiątkę ICM....na szczęście nie drogi model to jak walnę nim o ścianę nie będę płakał. A teraz czas na Korsarza z Korei.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

Re: *[GAL]* Spitfire Mk.XVI, ICM 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 6 czerwca 2009, 00:07

Na zdjęciach popękanych kalkomanii nie widać i gdyby nie zbyt błyszczące wykończenie model sprawiał by całkiem symatyczne wrażenie. Spód jest nie tyle za mocno ubrodzony to zrobiony niereaslistyznie. Spróbuj następnym z brudzeniem kilkoma koloramiu a efekt na pewno będzie lepszy. Zbtr mocno zabrudzenie można zawsze stonować mocno roźcieńczonym kolorem powierzchni.
Najpoważniejszy błąd jaki rzuca się w oczy to szachownice według obecnie obowiązującego wzoru.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: *[GAL]* Spitfire Mk.XVI, ICM 1/48

Postprzez Dominik » sobota, 6 czerwca 2009, 14:27

Jacek Bzunek napisał(a):Najpoważniejszy błąd jaki rzuca się w oczy to szachownice według obecnie obowiązującego wzoru.


Takie dał Techmod...a innych nie miałem :cry:

Jacek Bzunek napisał(a):Spód jest nie tyle za mocno ubrodzony to zrobiony niereaslistyznie. Spróbuj następnym z brudzeniem kilkoma koloramiu a efekt na pewno będzie lepszy.


Wiem, że nie zrobiłem słynnych "wylewek olejowych"...Poza tym łosia robiłem kilkoma odcieniami, czarna, siena palona i inne.
Co do błysku, to na sam koniec nałożyłem warstewkę matu ze smokiem ale coś mało matowo to wyszło.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: *[GAL]* Spitfire Mk.XVI, ICM 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 6 czerwca 2009, 15:30

Dominik napisał(a):Takie dał Techmod...a innych nie miałem :cry:

Miałeś dobre szachownice tylko zamieniłeś kolory.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: *[GAL]* Spitfire Mk.XVI, ICM 1/48

Postprzez net_sailor » sobota, 6 czerwca 2009, 16:41

Jacek Bzunek napisał(a):
Dominik napisał(a):Takie dał Techmod...a innych nie miałem :cry:

Miałeś dobre szachownice tylko zamieniłeś kolory.

A dokładniej obróciłeś kalkę o 90 stopni.
Łosiek na skrzydłach wyszedł Ci aż za dobrze ;o) , ale już na ogonie chyba o nim zapomniałeś. Przydałoby się delikatnie podkreślić odrębność sterów wysokości.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Merlin Spitfire - Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości