Pantera A Póżna, normandia ? |1:35

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Pantera A Póżna, normandia ? |1:35

Postprzez rollingstones » niedziela, 10 maja 2009, 21:05

Witajcie
Z uwagi na oczekiwanie na śnieg Andrei, moje wczasy, i kupę roboty oraz fakt że skleiłem Shermana = no jest praktycznie gotowy do malowania a z drugiej uwagi na brak czasu do rozstawienia warsztatu malarskiego, Rozgrzebałem kolejny model.
Jest to Pantera A Premium Dragona oraz zimmerit ataku. Będzie to równiez projekt prawie prosto z pudła. Oglądając mój ukochany normandzki album szczególnie zatrzymywałem się na zimmericie. Nijak on nie przypominał Atakowskie nówki, te propozycje róbienia obić i obtarć dotychczas które zrobiłem przy zimowym tygrysie wyposażonym w żywiczny zimmerit nie przypominały tego co widziałem na tych zdjęciach.
Z racji tego że do odważnych świat należy poskładałem do kupy kadłub i nakleiłem zimmerit. Klieiłem go tylko na klej Revella w razie czego abym mógł urwać. Przy użyciu dremela trochę się pobawiłem
Obrazeki efekt mnie zaczyna bardzo zadawalać - na odcinku dolnym mocno testowałem wiedząć że i tak jest zasłonięty przez koła
Obrazek- wstępnie zasurfacerowany, natomiast góra to już poważna praca z doświadczeniem wyniesionym z dołu.
Obrazek
Smiało moge juz podoklejać brzegi zimmeritu na CA. I tu ważna uwaga jęsli materiał jest niesolidnie przyklejony to żywica z racji swojej kruchości mocno się odłupuje - trzeba uważać. Obecny etap rozbudowałem już o nadanie drapieżności zimmeritu surfacerem 1200 topowanym sztywnym pędzlem ale o tym już w nastepnym odcinku.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: Pantera A Póżna, normandia

Postprzez Iwan » niedziela, 10 maja 2009, 21:16

Zapowiada się ciekawy model. W jakim malowaniu masz zamiar go wykonać?
Pozdrawiam
Iwan
Avatar użytkownika
Iwan
 
Posty: 138
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 09:15
Lokalizacja: Jarosław

Re: Pantera A Póżna, normandia

Postprzez ups » niedziela, 10 maja 2009, 21:25

Super temat będę obserwować i uczyć się, też mam panterkę A od dragona ,która czeka w pudełku. Ale mój skill , a właściwie jego brak jakoś mnie onieśmiela do ruszenia bądź ,co bądź drogiego modelu:P
ups
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pantera A Póżna, normandia

Postprzez rollingstones » wtorek, 12 maja 2009, 18:20

Prac ciąg dalszy - doświadczenie wyniesione z dolnych cześci wanny zaprocentowało - dowiedziałem się że
1) najpierw należy zrobić wstępną fakturę zimmeritu dremelem a nastepnie nie należy doczyszczać z pyłu dokładnie tego etapu prac.
2) należy prysnać cieniutko surfacerem - dla wygody użyłem sprayu Tamiyi
3) wprowadzenie poprawek dremelem i kolejna mgiełka surfacera.
Niestety bez podkładu nie widać efektu dlatego trzeba się tym posiłkować. Niedokładne oczyszczenie z pyłu procentuje pojawieniem się takiej fajnej prawdziwej faktury.
Na tym etapie zimmerit wygląda tak.

Obrazek
Obrazek

Zmiana w stosunku nówki Atakowskiej jest drastyczna - nie wiem jak dla was ale dla mnie napewno. W tym momencie za pomocą Miliputa pomaskuje minimalnie miejsca gdzie widoczne były by łączenia - ale jest tego dosłownie milimetry na cały pojazd i etap zimeritowania będzię gotowy.
Pantera będzie cała zółta z uwagi na fakt że mam ochote na 4 normandzkie historyjki
Pantera, Sherman, Gepard i brzydal ;) te dwa ostanie modele bedą w kamuflażu.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A Póżna, normandia

Postprzez rollingstones » sobota, 16 maja 2009, 14:26

Powoli do przozdu jak złów ociężale pcham ten temat w chwilach wolnych których nie mam prawie wcale ostatnio. Zimmerit jest w całości gotowy - tak jak mówiłem za pomocą miliputa pomaskowałem niedoskonałości łaczeń i jest już ok. Może uda mi się zamknąć plastikową robotę do jutra - jak znajdę czas oczywiście :cry:
Tak aby w tygodniu go oblachować i na przyszły weekend móc malować.
Obrazek
Obrazek
I fotka z drugim bohaterem
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A Póżna, normandia

Postprzez artek81 » sobota, 16 maja 2009, 20:13

Fajny temat, będe tu w miarę możliwości często zaglądał bo właśnie rozpocząłem zabawę z panterą z Tamiyi taką najtańszą ponieważ ma ona posłużyć jako manekin do malowania i innych testów. Na dniach odpalę wątek w warsztacie, muszę jeszcze tylko coś na necie poszukać o tych wozach bo chce ją budować bez zimmeritu a moja wiedza na temat występowania czołgów gdzie co i jak jest bliska zeru... ( nie mam pojęcia od kiedy zaczęto stosować zimmerit, na jakich frontach jakie stosowano malowania itd. )

pozdro
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 12:19

Re: Pantera A Póżna, normandia ? |1:35

Postprzez rollingstones » piątek, 12 czerwca 2009, 20:40

Czasu ostatnio więcej to trzeba przewietrzyć magazyn - kolej na Panterę.
Będzie dedykowana do scenki dosyć podobnej jak zimowa tylko że zamiast śniegu bedzie bujne normandzkie lato 44 roku - a pojazd będzie obłożony gałeziami drzew lisciastych jak to w tamtym okresie praktykowano. Moje doświadczenia malarskie na zimmericie podpowiedziały mi pewną modyfikację CM ale jestem prawie pewien że myślę dobrze.
Etap I baza
Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A Póżna, normandia ? |1:35

Postprzez macius » piątek, 12 czerwca 2009, 20:57

Chętnie obejrzę dalsze postępy
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Pantera A Póżna, normandia ? |1:35

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 15 czerwca 2009, 20:05

Ciąg dalszy
góra pojazdu otrzymała olejny filtr z abteilungów a na zimmerit filtr tritional camo i malowałem dwie fazy odprysków -jasne i najciemniejsze - dojdzie jeszcze mnia. Model zmienił swój wygląd drastycznie -z trupio białego na ciepły piaskowy Robię to szybko i następna odsłona to już raczej model gotowy do postawienia na dioramie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A Póżna, normandia ? |1:35

Postprzez Patterson » wtorek, 16 czerwca 2009, 00:22

Bardzo elegancka maszyna, świetne malowanie.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pantera A Póżna, normandia ? |1:35

Postprzez rollingstones » wtorek, 16 czerwca 2009, 18:03

Dziękuję Marcinie za miłe słowo - mam pytanie fachowe -
muszę przykleić gąsienice na stale i nie wiem jak powinien wygladać zwis przy moim ułożeniu kół dlatego zanim przykleję ostanie koła to chcę się upewnić
wersja startowa
Obrazek
moja propozycja
Obrazek
zbliżenie
Obrazek

Tak bedzie dobrze?
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A Póżna, normandia ? |1:35

Postprzez Mariusz 72 » wtorek, 16 czerwca 2009, 18:45

Ech... panterkowcy :-) Po ile sztuk ich macie?
Fajna podoba mi się.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Pantera A Póżna, normandia ? |1:35

Postprzez mysiek13 » wtorek, 16 czerwca 2009, 21:29

Bardzo fajnie Ci to Seb wychodzi... Zresztą jak zwykle :P Trochę wg mnie niezbyt realistycznie wygląda dół gąsienicy, malowanie za to super fantastyczne...

Czy wg Ciebie oleje Abteilunga mozna stosowac do 72wójki?

I pytanie za 100pktów co to jest "filtr tritional camo"???

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Pantera A Póżna, normandia ? |1:35

Postprzez siara1939 » wtorek, 16 czerwca 2009, 21:33

Powinno byc Tritonal camo.
Po naszemu filtr do trzykolorowego kamo.
http://www.migproductions.co.uk/catalog/product_info.php?cPath=5_76&products_id=11985
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Pantera A Póżna, normandia ? |1:35

Postprzez rollingstones » wtorek, 16 czerwca 2009, 22:12

Dzięki Siara za zwrócenie uwagi - literówka mi się wkradła - Mysiek to jak Siara dał linka do Miga wszystko wyjaśnia - a pytanie dotyczące olejnych Abteilungów - pewnie możesz je stoswać do czego Ci się żywnie podoba - choć odradzam raczej do figur. Tu potrzeba lepszych farb. Abteilungi to taka dosyć wygodnie przygotowana przez Miga mieszanka kolorów dedykowanych do pancerki - idealene na pojazdy jednak figurkowcy mają większe wymagania. Gąsienice przykleiłem, idę bawić się dalej.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Następna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości