Rafale M Revell 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Rafale M Revell 1:48

Postprzez Arkady72 » niedziela, 12 lipca 2009, 10:33

Podziękowania dla Wojtka Fajgi za sprzedaż modelu w odpowiedzi na moje ogłoszenie na forum.
Brakującą osłonę radaru podesłała miła Frau z Revell AG z Bunde.
Rafale M to jednomiejscowy, dwusilnikowy pokładowy myśliwiec francuskiej Aéronavale .
Obrazek

Model Revella zwaloryzowałem małą blaszką Eduarda. Zrobiłem kilka błędów w nakładaniu kalkomanii i najbardziej rzucający się w oczy - ciemniejszy odcień wiatrochronu i osłony kabiny. Inne pewnie też się znajdą...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejsca już prawie brak na modele... Dobrze, że niedługo się przeprowadzamy to nie będę już musiał wykupywać od żony półek w witrynce :mrgreen: .

Obrazek
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Reklama

Re: Rafale M Revell 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 12 lipca 2009, 10:41

Nówka z salonu to już raczej nie jest, wygląda raczej jakby zrobił kilka wycieczek nad Afganistan ale jak najbardziej należy mu się BSP.
Arkady72 napisał(a):Dobrze, że niedługo się przeprowadzamy to nie będę już musiał wykupywać od żony półek w witrynce :mrgreen: .

Skąd ja to znam, przymierzam się do leżącego od dawna B-25 i właśnie sukcesem zakończyłem podobne negocjacje.
Ostatnio edytowano niedziela, 12 lipca 2009, 11:19 przez Jacek Bzunek, łącznie edytowano 1 raz
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rafale M Revell 1:48

Postprzez Leszek Szopieray » niedziela, 12 lipca 2009, 11:02

Standardowo bardzo ładny.
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Rafale M Revell 1:48

Postprzez Krzysiek » niedziela, 12 lipca 2009, 11:22

Wizualnie super, jak zwykle, ale merytorycznie to się można paru rzeczy przyczepić. Z zestawu Revella da się wykonać dość poprawny model przedprodukcyjny, ale maszyny liniowe różnią się oznaczeniami lo-vis, wyrzutnikami flar i paroma innymi detalami. No ale domyślam się ,że model robiłeś relaksacyjnie i jak już pisałem wyżej wyszedł bardzo fajnie. Może tylko ten wyraźny preshading na dość nowym samolocie ;) No ale to już kwestia różnic w moim i Twoim guście. Warsztatowo tak czy siak jest bardzo bardzo. :)
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Rafale M Revell 1:48

Postprzez spiton » niedziela, 12 lipca 2009, 18:18

Świetnie pomalowany.
Gratulacje!!!!
Ostatnio edytowano niedziela, 12 lipca 2009, 23:38 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Rafale M Revell 1:48

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 12 lipca 2009, 23:06

Jak zwykle bardzo dobrze opanowane cieniowanie i ogólny wygląd modelu powala, ale jak się trochę przyjrzeć to cośtam wychodzi. Te cosie u nasady usterzenia przedniego- spotkałem tylko czarne, nie kremowe. Pokrywy podwozia przedniego powinny być bardziej na zewnątrz, nieobecne wspomniane już wyrzutniki flar, wypominany już przy Migu wiatrochron (nie łatwiej Ci przykleić, przyszpachlować, a potem maskować i malować z całym modelem? ), no i smutno opadnięta sonda do tankowania :(
Jakoś mi dziwnie wydaje się za mały dziób tego modelu, ale to już ewentualnie wina producenta modelu
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rafale M Revell 1:48

Postprzez Frosty » poniedziałek, 13 lipca 2009, 00:49

Bardzo ładny... Do warsztatu w żaden sposób nie można się przyczepić... A od strony merytorycznej nie zamierzam - O Rafale zwyczajnie niewiele wiem... Mam tylko dwa techniczne pytanka - ponieważ sam mam w kolejce do zrobienia Rafale B (Revell 1/48) to zastanawiałem się, czy sonda do tankowania paliwa rzeczywiście ma być pod tak dziwnym kątem jak u ciebie? Logika mi wskazuje, że jej końcówka powinna iść prostopadle do kierunku lotu... Ale pewnie się mylę :D
A drugie pytanie, to czy ktoś wogóle robi jakieś Blaszki lub żywice (naważniejsze chyba fotele) bo wersji B?
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Rafale M Revell 1:48

Postprzez Krzysiek » poniedziałek, 13 lipca 2009, 09:48

piotr dmitruk napisał(a):Te cosie u nasady usterzenia przedniego- spotkałem tylko czarne, nie kremowe.

Tu akurat będę bronił, przynajmniej egzemplarza przedprodukcyjnego - tam był właśnie taki kolor.
Frosty napisał(a):zastanawiałem się, czy sonda do tankowania paliwa rzeczywiście ma być pod tak dziwnym kątem

Nie powinna, Revell tutaj spartolił sprawę. Sądząc po zdjęciach trzeba szlifować, żeby dopasować.
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Rafale M Revell 1:48

Postprzez donalyah00 » poniedziałek, 13 lipca 2009, 10:31

Kolejna świetna suszarka! Wykonanie modelu jak najbardziej OK, nieźle wyszło zróżnicowanie dosyć jednolitego malowania.
Co do samego wypustu firmy Revell AG – faktycznie proporcje kół przedniego podwozia i nosa kadłuba wydają się być lekko zachwiane (zwłaszcza porównując dwie pierwsze fotki).

Z innej beczki, czy można prosić parę zbliżeń zawartości dolnej półki? ;o)
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: Rafale M Revell 1:48

Postprzez Arkady72 » poniedziałek, 13 lipca 2009, 10:51

Poprawiłem sondę - mały pikuś. Kolory antenek wzorowałem na schemacie malowania, w maszynach seryjnych są ciemne oczywiście. Osłony kabin wolę malować oddzielnie ( tym razem zapomniałem je rozjaśnić razem z resztą płatowca stąd babol )
ponieważ daje to możliwość ewentualnych poprawek z przejrzystością oszklenia jeśli coś się spaskudzi. Na wklejonym to jest już często niemożliwe.
Do Rafale B nie spotkałem żadnych dodatków ( od biedy fotele Pavli ale nie mam pewności czy są prawidłowe ).
Zawartość dolnej półki poszła na PW.

Obrazek

Obrazek
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości